forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Myszoor
2014-04-08, 08:21
nie zgadzam się
Autor Wiadomość
Sylwek

Konto: Skasowane
Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 166
Wysłany: 2014-04-02, 20:18   nie zgadzam się

Tym postem przekazuję oficjalny protest przeciwko usuwaniu przez Administratorów tematów,które są niewygodne dla T W A forumowego ...


Został bowiem usunięty temat ,pt "Bezkarny trolling na forum" autorstwa Gabriello ,
w którym to temacie wskazałem popełnienie przestępstwa cybernetycznego przez wyżej wskazanego Gabriello vel Gabriela Bryłkowskiego ,vel "GabrielloArt"

jeśli Administracja forum.kanu.pl dopuszcza się tego typu zachowań mających na celu chronienie pospolitych przestępców, to ja w sposób otwarty żądam,aby wszystkie moje posty zamieszczone na forum wraz z moim kontem zostały usunięte ......gdyż nie życzę sobie,aby moja osoba była w jakikolwiek sposób kojarzona z przestępcą ...

a do Administratora Myszoor-- a

Twój dobry osąd jest żadnym osądem ...

ps ... zrzut ekranu z tego posta może zostać wykorzystany w ewentualnym postępowaniu sądowym przeciwko administracji forum.kanu.pl ...

[/b]
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2014-04-02, 21:34   

boyscry napisał/a:
wskazałem popełnienie przestępstwa cybernetycznego przez wyżej wskazanego Gabriello

boyscry napisał/a:
.gdyż nie życzę sobie,aby moja osoba była w jakikolwiek sposób kojarzona z przestępcą ...
boyscry napisał/a:
to ja w sposób otwarty żądam
boyscry napisał/a:
chronienie pospolitych przestępców


Chyba za dużo juz sobie pozwalasz z tymi kłamstwami człowieku.

A teraz zobacz jak każdy kto kliknie ten link wkrada sie bez logowania do waszego serwera. Sprawdziłeś najpierw czy te info nie są dostępne dla każdego posiadacza internetu :?: :idea: Ups... chyba nie, bo inaczej byś sie znów nie kompromitował. Ale nie przejmuj się Sylwek, już jesteś z tego znany.

http://forumwodne.pl/zajm...omoc-t1333.html (czwarty post)
Jak już sypiesz nazwiskami to wpisz też swoje coby twoi klienci mogli Cię szybciej znaleźć w necie. Może trafią na te marne paszkwile i zastanowią się czy mieć z kimś takim do czynienia...? Rozważ sam. Najpierw myśl, potem pisz. Albo najlepiej nie pisz jak za każdym razem piszesz bzdury. Nie odpowiadałem na twój ostatni post w nadziei, że dasz sobie spokój a tu masz... Znów strzelasz sobie w kolano.


Wnioskuję o przychylenie się do prośby kolegi o wykasowanie z forum.
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2014-04-03, 07:40   

boyscry napisał/a:
Tym postem przekazuję oficjalny protest przeciwko usuwaniu przez Administratorów tematów,które są niewygodne dla T W A forumowego ...

Oficjalnie to może to tu zrobić to admin z FW. To, że swego czasu po mojej: http://forum.kanu.pl/view...der=asc&start=9 i Radka http://forum.kanu.pl/view...er=asc&start=15 odpowiedzi w temacie założenia działu pontonowego strzelił focha/poczuł się obrażony nie oznacza, że w przeciwieństwie do mnie na FW on nie jest tu nadal mile widziany. Bana za to, że ja czy ktoś inny z tego forum go po nie lubi też tu nie dostał, więc ... niech się czuje zaproszony do napisania o co biega : )

Sylwek:

1. zmieniłeś nicka - dlaczego? Czegoś się wstydzisz?

2. postów nie kasuję - przenoszę na administracyjny śmietnik, bo inaczej było by jak ze stertą obornika przed domem - niby pożytek z niego jest ale wali przy tym okrutnie : )

3. to jest kolejny personalny atak na Gabriela, albo wyluzujesz albo po raz trzeci zrobię coś czego wolałbym jednak nie robić.

Cytat:
jeśli Administracja forum.kanu.pl dopuszcza się tego typu zachowań mających na celu chronienie pospolitych przestępców, to ja w sposób otwarty żądam,aby wszystkie moje posty zamieszczone na forum wraz z moim kontem zostały usunięte ......gdyż nie życzę sobie,aby moja osoba była w jakikolwiek sposób kojarzona z przestępcą ...

żądać sobie możesz : ) http://forum.kanu.pl/viewtopic.php?t=894 pkt. 18.


PS
Gab, o co chodzi (albo może chodzić) z tym "popełnieniem przestępstwa cybernetycznego" ? Możesz to nam wszystkim sklarować tak by dało się to zrozumieć?

Albo może Darek - mam to samo pytanie - moderujesz tam to powinieneś ogarniać temat, bo nie jestem w stanie na trzeźwo ogarnąć tego do czego "pije" Sylwek : (
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Sylwek

Konto: Skasowane
Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 166
Wysłany: 2014-04-03, 12:16   

Po raz kolejny żądam usunięcia mojego konta z forum.kanu.pl, wraz z wszystkimi postami :
Pierwszą część żądania reguluje ustawa o ochronie danych osobowych,oraz ustawa o świadczeniu usług elektronicznych . Aby się nie zagłębiać zbytnio, Administracja forum na wyraźne żądanie użytkownika musi usunąć jego konto,bo inaczej łamie prawo,a to jest w naszym kraju karalne.

Druga część żądania jest oparta na bardziej skomplikowanej dziedzinie prawnej,ale powiem tylko tyle,
jeżeli Administracja forum.kanu.pl nie zechce tego zrobić z dobrej woli,to zrobi to pod wpływem wyroku sądowego,a takowy wyrok każdy sąd wyda ,gdyż
żaden przepis nie przyznaje administratorowi prawa wiecznej publikacji tych wypowiedzi. Coś takiego nie wynika także ze „zwyczaju internetowego” (o jakim coraz częściej się mówi). Gdyby istniał w internecie zwyczaj, że nikt nie może żądać usunięcia swoich postów, to można byłoby się na to powoływać, jako że czynność prawna (umowa – w tym umowa między administratorem a użytkownikiem o korzystanie z forum) wywołuje skutki prawne nie tylko wprost w niej (w regulaminie) wyrażone, ale także wynikające z ustawy, zasad współżycia społecznego oraz ustalonych zwyczajów (art. 56 Kodeksu cywilnego). Nie ma ustalonego zwyczaju, z którego wynikałoby, że posty raz naniesione przez użytkownika pozostają na zawsze na forum.
oczywiście artykuły 57,58 kc ,oraz dalsze rozwiewają wszelkie wątpliwości w tej dziedzinie,
co niewątpliwie zostanie podniesione w ewentualnym pozwie sądowym

to tyle ode mnie ...
 
 
Matusz 


Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 170
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2014-04-03, 13:01   

Pozew sądowy za aktywność na forum? Nie masz większych problemów w życiu?
Poza tym, nawet jeśli teraz coś usunie się w netu, to nie znaczy, że to zniknie z cyberprzestrzeni. Internet nigdy nie zapomina. Niestety.

Matusz
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2014-04-03, 13:28   

boyscry napisał/a:
ustawa o ochronie danych osobowych

Czyli to jak szastasz w inernecie moim nazwiskiem i przypinasz mi łatkę przestępcy.
Zalatuje hipokryzją.

boyscry napisał/a:
żaden przepis nie przyznaje administratorowi prawa wiecznej publikacji tych wypowiedzi

Po tym jak dużo obornika tu "narobiłeś" to zrozumiałe dlaczego zabiegasz o kasację.

boyscry napisał/a:
także wynikające z ustawy, zasad współżycia społecznego oraz ustalonych zwyczajów

Czyli zniesławianie i publikacja PW. Szukanie zaczepki. Znów zalatuje hipokryzją.

boyscry napisał/a:
podniesione w ewentualnym pozwie sądowym

Jak do tej pory Twój osąd okazuje się być wyjątkowo niewyważony i subiektywny. Radzę przemyśleć.

Myszoor napisał/a:
Gab, o co chodzi (albo może chodzić) z tym "popełnieniem przestępstwa cybernetycznego" ? Możesz to nam wszystkim sklarować tak by dało się to zrozumieć?


Już wyjaśniam wszyskim o co te groźby i paragrafy.
Sprawa polega na tym, że kolega Sylwek po opublikowaniu mojej PW na tym forum (niekulturalnie i bez mojego zezwolenia) otrzymał moja publiczna odpowiedź z zacytowanym swoim postem z FW (nie podałem nazwiska). Nie wiedząc iż ten dział z którego cytowałem jest dostępny dla całego świata wyimaginował sobie, że aby do tegoż działu się dostać musiałem się włamać na serwer FW. Dla pewności, że nie jestem zalogowanym użytkownikiem FW wraz z innym zdolniachą, który rok temu nie zrobił tu kariery wysłali podchwytliwego maila, na którego odpowiadając tak a tak, dałem do zrozumienia to czego chcieli się dowiedzieć.
Teraz to juz można było pojechać z grubej rury jak na Sylwka przystało i posypała się lawina oszczerstw jaki to ja jestem przestępca okropny i zły co kradnie dane, które widzi cały świat.

Bez żadnych wątpliwości można to podpiąć pod konkretny paragraf.
Jeśli bym tak zrobił to pokazałbym ile we mnie jadu i jaki ze mnie pajac.
Po co zniżać się do poziomu rozkapryszonego dzieciaka (boy/cry znaczy płaczliwy chłopiec)? Nie czerpię przyjemności z takiego zachowania.
Sywkowi też polecam. A i przeprosić też by mu chyba wypadało na co nie liczę i nie uzależniam od tego poczucia własnej wartości.

Nie jestem za kolekcjonowaniem sterty obornika pod niczyim domem.
Jeśli chodzi o obornik jaki zaserwował mi Sylwek proponuję aby ten wątek pozostał przez jakiś czas aby wszyscy czytający mogli sobie to wyklarować gdziej jest prawda. Potem na administracyjny śmietnik.
Jeśli chodzi o 'żądanie' (chyba lubi to słowo) Sylwka co do kasacji wszelkich swoich postów (tych normalnych), nie wypowiadam się.
 
 
Sylwek

Konto: Skasowane
Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 166
Wysłany: 2014-04-03, 13:46   

Gabriello, tu chodzi o Twoją ingerencję na mapie użytkowników tego drugiego forum,a nie o jakieś maile ...
zastanów się więc w tym kierunku nad opowiedzeniem wszystkim swojej historii,która tak strasznie niektórych urzekła ..

są na to dowody w postaci zrzutów ekranu,oraz logów ...

uprzedzając pytanie odpowiadam , tak -popełniłeś przestępstwo cybernetyczne ,gdyż bez nadanych uprawnień grzebałeś przy czymś co do ciebie nie należy ....
jeżeli uważasz,że cię pomawiam o coś,czego nie zrobiłeś, to mnie pozwij o pomówienie, a ja przed sądem wykażę stan faktyczny ...

przepraszać ciebie nie mam za co ...

jeśli chodzi o żądanie usunięcia konta wraz z postami,to mam do tego pełne prawo bez podawania żadnej przyczyny, a w świetle obowiązującego prawa na terenie Rzeczpospolitej Administrator ma obowiązek spełnić to żądanie .

Tym samym po raz trzeci i ostatni ponawiam wobec Administracji forum.kanu.pl żądanie usunięcia mojego profilu wraz z wszystkimi postami w terminie niezwłocznym ,...
Wniosek spełnia formę przekazu elektronicznego,więc uznaję,że w momencie wysłania został on doręczony ...
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2014-04-03, 13:57   

boyscry napisał/a:
mapie użytkowników

Nie byłem na zadnej mapie tylko kożystałem z informajcji jakie przekazałeś również mnie publikując je otwarcie.

boyscry napisał/a:
gdyż bez nadanych uprawnień grzebałeś przy czymś co do ciebie nie należy ....

Nie włamałem się i nie grzebałem. A skąd Ty masz uprawnienia na publikowanie PW.

boyscry napisał/a:
to mnie pozwij o pomówienie

Raczej zniesławienie. Wyjaśniłem już w poprzednim poście.

boyscry napisał/a:
a ja przed sądem wykażę stan faktyczny ...

Po tym co o mnie wypisujesz wygląda na to, że zostałem skazany.

boyscry napisał/a:
przepraszać ciebie nie mam za co ...

I wszystko o Tobie.

Pora to zakończyć. Wątek do zamknięcia.
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2014-04-03, 14:35   

boyscry napisał/a:
jeśli chodzi o żądanie usunięcia konta wraz z postami,to mam do tego pełne prawo bez podawania żadnej przyczyny, a w świetle obowiązującego prawa na terenie Rzeczpospolitej Administrator ma obowiązek spełnić to żądanie .

to daj mi wykładnię : )
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Sylwek

Konto: Skasowane
Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 166
Wysłany: 2014-04-03, 14:58   

Myszoor, Znajduje tutaj zastosowanie ustawa z 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204). Zgodnie z art. 2 pkt 4 ustawy świadczenie usług drogą elektroniczną oznacza „wykonanie usługi świadczonej bez jednoczesnej obecności stron (na odległość), poprzez przekaz danych na indywidualne żądanie usługobiorcy, przesyłanej i otrzymywanej za pomocą urządzeń do elektronicznego przetwarzania, włącznie z kompresją cyfrową, i przechowywania danych, która jest w całości nadawana, odbierana lub transmitowana za pomocą sieci telekomunikacyjnej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne”. W tym wypadku usługa świadczona przez administratora forum internetowego polega na udostępnianiu zasobu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorców (art. 14 ust. 1 ustawy). Przepisy tej ustawy nakładają na administratora (usługodawcę) określone obowiązki, które nie są zależne od tego, czy usługi są świadczone odpłatnie, czy nieodpłatnie (jak w przypadku forum internetowego).

Zgodnie z art. 16 ust. 1 „do przetwarzania danych osobowych w rozumieniu ustawy z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926) w związku ze świadczeniem usług drogą elektroniczną stosuje się przepisy tej ustawy, o ile przepisy niniejszego rozdziału nie stanowią inaczej”. Zatem w przypadku przetwarzania danych osobowych przez usługodawcę w związku ze świadczeniem przez niego usług drogą elektroniczną mamy do czynienia z zasadą kumulatywnej ochrony danych osobowych użytkownika (usługobiorcy) – stosujemy zarówno przepisy ustawy o ochronie danych osobowych, jak i przepisy ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z czego ta druga ustawa ma tutaj pierwszeństwo, a zapewnia ona silniejszą ochronę. Po pierwsze, zgodnie z art. 17 dane osobowe usługobiorcy mogą być przetwarzane przez usługodawcę wyłącznie w celu i zakresie określonym w ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Ustawa zatem wyznacza dopuszczalne granice przetwarzania danych. Po drugie, zgodnie z art. 16 ust. 2 „dane osobowe podlegają ochronie przewidzianej w ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną w zakresie ich przetwarzania, niezależnie od tego, czy jest ono dokonywane w zbiorach danych”. Nie ma więc w ogóle znaczenia, czy dane zbierane przez usługodawców (administratorów) tworzą jakiś zbiór, czy nie i czy istniał obowiązek rejestracji, czy też nie. Jest to zresztą zharmonizowane z art. 2 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie danych osobowych, zgodnie z którym ustawę stosuje się do przetwarzania danych w systemach informatycznych, także w przypadku przetwarzania danych poza zbiorem danych. Ponieważ zwykle przy świadczeniu usług drogą elektroniczną dane osobowe są przetwarzane w systemie informatycznym, zatem art. 2 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie danych osobowych i art. 16 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną mają tą samą treść (w tym wypadku).


Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych „w rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej”. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności przez powołanie się na numer identyfikacyjny albo jeden lub kilka specyficznych czynników, określających jej cechy fizyczne, fizjologiczne, umysłowe, ekonomiczne, kulturowe lub społeczne. Informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości osoby, jeżeli wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu lub działań. Zatem to, czy dane podane przy rejestracji użytkowników w serwisie są objęte ochroną, zależy od tego, czy spełniają one kryteria z tego przepisu. Sam adres e-mail może być albo nie daną osobową. Przykładowo adres e-mail taki jak johnnnyy28@wp.pl nie będzie daną osobową, bo nie jest na jego podstawie możliwe zidentyfikowanie osoby fizycznej, a nawet jeśli jest, to wymaga to nadmiernych kosztów, czasu lub działań. Ale już adres typu Jan.kowalski@nazwa.firmy.pl jest daną osobową – zawiera imię, nazwisko oraz nazwę firmy, w której pracuje właściciel adresu, co pozwala na jego bezproblemową identyfikację. Również maile zawierające imię i nazwisko będą zwykle danymi osobowymi. Ponadto wiele danych, które same w sobie nie są danymi osobowymi, może nimi być w zestawieniu z innymi. Np. imię nie jest daną osobową, ale imię w zestawieniu z nazwiskiem – zwykle tak, a imię, nazwisko + data urodzenia już z całą pewnością tak.

Znajdzie zastosowanie art. 19 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, zgodnie z którym „usługodawca nie może przetwarzać danych osobowych usługobiorcy po zakończenia korzystania z usługi świadczonej drogą elektroniczną”, z wyjątkiem przetwarzania tych spośród danych, które są:

1. niezbędne do rozliczenia usługi oraz roszczeń z tytułu płatności za korzystanie z usługi (jeśli usługa była bezpłatna, to przepis ten nie ma zastosowania);
2. niezbędne do celów reklamy, badania rynku oraz zachowań i preferencji usługobiorców, z przeznaczeniem wyników tych badań na potrzeby polepszenia jakości usług świadczonych przez usługodawcę, ale tylko za zgodą usługobiorcy;
3. dopuszczone do przetwarzania na podstawie odrębnych ustaw lub umowy;
4. niezbędne do wyjaśnienia okoliczności niedozwolonego korzystania z usługi, o którym mowa w art. 21 ust. 1.

Jeśli np. wypowiedzi użytkownika na forum zostałyby usunięte z powodu naruszenia przez niego regulaminu forum, to administrator może przetwarzać dane osobowe w podanym zakresie. Zgodnie bowiem z art. 21 ust. 1 „w przypadku uzyskania przez usługodawcę wiadomości o korzystaniu przez usługobiorcę z usługi świadczonej drogą elektroniczną niezgodnie z regulaminem lub z obowiązującymi przepisami (niedozwolone korzystanie), usługodawca może przetwarzać dane osobowe usługobiorcy, w zakresie niezbędnym do ustalenia odpowiedzialności usługobiorcy, pod warunkiem że utrwali dla celów dowodowych fakt uzyskania oraz treść tych wiadomości”. Natomiast jeśli coś takiego nie miało miejsca, użytkownik przestrzegał regulaminu forum, nie było żadnych zgłoszeń co do jego wypowiedzi, to art. 21 ust. 1 nie znajdzie zastosowania i administrator ma obowiązek usunąć dane.

Tak więc z zakazu przetwarzania danych osobowych użytkownika po zakończeniu korzystania przez niego usługi wynika nakaz usunięcia jego konta.

Natomiast drugą kwestią jest usunięcie postów.
. Żaden przepis regulaminu wprost nie wskazuje, że użytkownik wyraża zgodę na publikowanie na forum jego treści, co – jak się wydaje – powinno być oczywistym przepisem regulaminu. A skoro nie ma przepisu, iż użytkownik wyraża zgodę na publikację jego treści, to tym bardziej nie może być przepisu określającego, iż użytkownik nie może żądać ich usunięcia.

Obowiązek usunięcia danych osobowych oznaczających autora wypowiedzi wynika z zakazu przetwarzania danych osobowych przez usługodawcę po zakończeniu korzystania z użytkownika z usługi, chyba że użytkownik wyraził zgodę na pozostawienie jego danych przy postach (taka zgoda powinna być w regulaminie).

Co do postów, to nie byłoby żadnego problemu, gdyby użytkownik wyraził zgodę na publikację i na nie usuwanie jego postów po wykasowaniu konta. Natomiast regulamin nic nie mówi, czy użytkownik wyraża jakąkolwiek zgodę na publikację, na ile tę zgodę wyraża, czy zgodę może odwołać i czy posty powinny być usunięte, kto jest właścicielem tych postów. Forum to nie prasa – wiadomo, że jeśli ktoś np. udzielił wywiadu dla gazety i opublikowano jego wypowiedź w gazecie, to nie można już tego w żaden sposób usunąć, bo poszło to już to druku. Natomiast zupełnie inaczej jest z forum internetowym – przecież bez problemu można stworzyć infrastrukturę techniczną, która pozwala usunąć wszystkie posty danego użytkownika (wystarczy, że system będzie identyfikował wszystkie posty wstawione przez danego użytkownika) i będzie możliwość usunięcia ich jednym kliknięciem. To, że takiego systemu nie ma, obciąża oczywiście właściciela forum. Uznaje się, że administrator powinien przygotować taką infrastrukturę, która pozwala na sprawne wykonywanie jego obowiązków wynikających z przepisów prawa i w żadnym wypadku nie może tłumaczyć się trudnościami technicznymi i tym, że np. chciał zaoszczędzić, nie inwestując w nowoczesne rozwiązania.

Żaden przepis nie przyznaje administratorowi prawa wiecznej publikacji tych wypowiedzi. Coś takiego nie wynika także ze „zwyczaju internetowego” (o jakim coraz częściej się mówi). Gdyby istniał w internecie zwyczaj, że nikt nie może żądać usunięcia swoich postów, to można byłoby się na to powoływać, jako że czynność prawna (umowa – w tym umowa między Panem a użytkownikiem o korzystanie z forum) wywołuje skutki prawne nie tylko wprost w niej (w regulaminie) wyrażone, ale także wynikające z ustawy, zasad współżycia społecznego oraz ustalonych zwyczajów (art. 56 Kodeksu cywilnego). Nie ma ustalonego zwyczaju, z którego wynikałoby, że posty raz naniesione przez użytkownika pozostają na zawsze na forum.

Administrator serwisu (forum) nie może również tłumaczyć się tym, iż nie znał przepisów prawnych odnoszących się do świadczenia usług drogą elektroniczna. Ciężar właściwego sformułowania regulaminu jako wzorca umownego obciąża administratora i wszelkie niejasności i niejednoznaczności należy interpretować na niekorzyść tego, kto taki wzorzec formułował (zasada z łac. in dubio contra proferentum).
W związku z powyższym należy uczynić zadość żądaniu użytkownika ,a to że usunięcie jest uciążliwe pod względem technicznym, nie może stanowić wytłumaczenia.


jest to pełny tekst porady prawnej ,jaką uzyskałem w temacie usunięcia konta wraz z postami...
kończę na tym wszelkie wywody i proszę niezwłocznie zastosować się do mojego stanowiska ...

życząc powodzenia
niektórym osobom
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2014-04-03, 15:20   

problemy są dwa:

raz:
admin forum nie przetwarza danych osobowych - gdyby tak było każde forum musiałoby być zgłoszone do GIODO :)

dwa:
Cytat:
Natomiast drugą kwestią jest usunięcie postów.
. Żaden przepis regulaminu wprost nie wskazuje, że użytkownik wyraża zgodę na publikowanie na forum jego treści, co – jak się wydaje – powinno być oczywistym przepisem regulaminu. A skoro nie ma przepisu, iż użytkownik wyraża zgodę na publikację jego treści, to tym bardziej nie może być przepisu określającego, iż użytkownik nie może żądać ich usunięcia.

lekka schiza - nie kupuję tego :)

Niemniej rozumiem, że definitywnie chcesz pożegnać to forum? Potwierdź - post potwierdzający będzie ostatnim jaki tu napiszesz przy użyciu tego konta. Jedyne co poza postami pozostanie jako "dane osobowe" to Twój pierwotny nick. Po mailu w silniku forum nie zostawię śladu.
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Sylwek

Konto: Skasowane
Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 166
Wysłany: 2014-04-03, 19:22   

Myszoor napisał/a:
problemy są dwa:.....
...


lekka schiza - nie kupuję tego :)


ja rozumiem,że doskonale nadawałbyś się na stanowisko urzędnicze w Polsce,gdyż stosujesz
metodologię praktykowaną przez właśnie urzędników,tj ... próba przeciągania w czasie i nie stosowanie obowiązujących przepisów prawa z powodu ich nieznajomości ...

prócz tego ja z Tobą Piotr nie wchodzę tu w żaden układ biznesowy,który ma na celu wynegocjowanie lepszych,lub gorszych warunków na jakich ma być skasowane moje konto, stąd też Twoja propozycja,

że konto owszem,ale posty już nie, a w ogóle powrót do pierwotnego nicka etc ,
jest dla mnie absolutnie nie do przyjęcia,gdyż swoje oczekiwania wyraziłem jasno i wyraźnie, i to po trzykroć ...

rozumiem,że jako Administrator portalu forum.kanu.pl , który będąc umocowanym do reprezentowania głównego Administratora (właściciela forum) ponosi wszelką odpowiedzialność prawną wynikającą z funkcjonowania tegoż forum, masz również pełną świadomość tego,że Twoje decyzje mogą być wykorzystane przeciwko Tobie w ewentualnym postępowaniu sądowym ?

Reasumując , ja się nie targuję odnośnie warunków opuszczenia przeze mnie forum.kanu.pl warunek jest taki,że domagam się bezwarunkowo kasacji konta o nicku "boyscry" , wcześniej "Sylwek" , oraz usunięcia wszystkich postów pochodzących od tego profilu .

Jednocześnie nie dostosowanie się Administracji forum.kanu.pl (czyli między innymi Ciebie) spowoduje podjęcie przeze mnie kroków zmierzających do uregulowania stanu rzeczy z wykorzystaniem wszelkich dostępnych na terenie Rzeczpospolitej środków, ze skierowaniem sprawy na drogę sądową ....

i uwierz mi, nie ja zapłacę za to postępowanie ....
więc ?

albo dostosowujesz się do mojego wniosku w całości, albo zaangażuję w ten proces wymiar sprawiedliwości ...

i to jest dla Ciebie jedyny problem do rozważenia,bo to że czegoś nie kupujesz nie stanowi prawa w kraju jakim jest Rzeczpospolita Polska ...


pozdrawiam
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-04-04, 08:29   

Myszoor napisał/a:

Albo może Darek - mam to samo pytanie - moderujesz tam to powinieneś ogarniać temat,

Wezwany do tablicy odpowiadam.
Moderuje tam, i dokładam starań żeby tam takich niezdrowych emocji było jak najmniej. Tego sporu tam nie ma. Nie wiem o co się chłopaki tutaj kłócą i nie obchodzi mnie to.

Myszoor napisał/a:
bo nie jestem w stanie na trzeźwo ogarnąć tego do czego "pije" Sylwek : (
tu możesz mieć rację, Rosjanie mawiają - bez pół litra nie rozbierzesz :mrgreen:
Wiem, że to dla Ciebie trudne ale jako admin pozbądź się na chwilę osobistych urazów i emocji a wtedy, mam nadzieje, sprawę rozwiążesz gładko, bezproblemowo i sprawiedliwie, czego Ci wraz ze zdrowiem życzę.
_________________
trzeba spływać
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2014-04-04, 09:00   

boyscry napisał/a:
...albo dostosowujesz się do mojego wniosku w całości, albo zaangażuję w ten proces wymiar sprawiedliwości ...

No to rób swoje. Twoje konto idzie do kosza. Posty nie.

ManaT napisał/a:
Moderuje tam, i dokładam starań żeby tam takich niezdrowych emocji było jak najmniej. Tego sporu tam nie ma. Nie wiem o co się chłopaki tutaj kłócą i nie obchodzi mnie to.

Fajnie, w "" oczywiście. Jak trzeba pobruździć to tu, jak ma być cacy to tam. Smutne.

ManaT napisał/a:
Wiem, że to dla Ciebie trudne ale jako admin pozbądź się na chwilę osobistych urazów i emocji ...

Ale _ja_ do Sylwka nie mam urazu - bo nie mam za co : )

ManaT napisał/a:
... a wtedy, mam nadzieje, sprawę rozwiążesz gładko, bezproblemowo i sprawiedliwie, czego Ci wraz ze zdrowiem życzę.

Darek - przy takim prezentowanym przez niego podejściu nie da się :( Widzisz to inaczej?
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-04-04, 09:26   

Myszoor napisał/a:

Fajnie, w "" oczywiście. Jak trzeba pobruździć to tu, jak ma być cacy to tam. Smutne.

Insynuujesz, że ja tu brużdżę? Czy coś źle zrozumiałem? Mógłbyś rozwinąć tą myśl? Najlepiej na PW chyba, że zależy Ci na "wejściach"
Jak uważałeś, że gdzieś bruździłem to jako admin/mod powinieneś natychmiast zwrócić mi na to uwagę, najlepiej za pomocą PW.
Oba fora mają swoje własne klimaty tworzone przez administrację i użytkowników. Sporo jest takich co lubią i to i tamto, nie tylko ja.
Tylko dlatego, że na Forum Wodnym jestem modem to na Forum Kanu brużdżę?
Piotrek, mniej emocji, Admin jesteś. Woda jest wspólna i nie powinna dzielić a łączyć tych co na niej wypoczywają.
_________________
trzeba spływać
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group