forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wiosenne postanowienie
Autor Wiadomość
Elias 

Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 13
Wysłany: 2016-05-31, 13:09   

Jestem nowy na forum ale chciałbym wyrazić Wielki szacunek za nakład pracy, cierpliwość i pomysł. Kanu że palce lizać pięknie wygląda od strony graficznej. Jeszcze raz gratuluję Panie Marku. Do pozostałych uczestników forum panowie radość w serce wstępuje jak się czyta takie wpisy. Masa życzliwości zero jadu. Jestem w trakcie odbudowy starego Land Rovera na forach związanych z marką tak niestety nie ma. Mam pytanie do doświadczonych kolegów otóż już 2 lata obserwuję temat i postanowiłem że wiosną 2017 rozpoczynam budową własnego kanu z listewek. Do tego czasu chce zebrać materiały i wiedzę. Pytanie brzmi jaki typ kanu wybrać jeżeli chciałbym używać go do rodzinnych wypraw w 4 osobowym składzie tzn 2 osoby dorosłe + 2 dzieci 7 i 11 lat no i oczywiście trochę sprzętu biwakowego namioty itp. Nakład pracy przy kanu jest ogromny i nie chciałbym tracić czasu na model, który będzie dla mnie nieodpowiedni. Na pewno ważnym kryterium jest stabilność ze względu na podróżowanie z dziećmi. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję.
Elias
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2016-05-31, 23:30   

Witamy na forum : )

Elias napisał/a:
Pytanie brzmi jaki typ kanu wybrać jeżeli chciałbym używać go do rodzinnych wypraw w 4 osobowym składzie tzn 2 osoby dorosłe + 2 dzieci 7 i 11 lat no i oczywiście trochę sprzętu biwakowego namioty itp.

Pytanie pomocnicze: po czym chcesz (lub czujesz, że chcesz) najczęściej pływać. Kwestia o tyle istotna, że typowe kanu jeziorowe i rzeczne to dwie różne konstrukcje inaczej zachowujące się na wodzie.

Elias napisał/a:
Nakład pracy przy kanu jest ogromny i nie chciałbym tracić czasu na model, który będzie dla mnie nieodpowiedni.

OK, ale pamiętaj, że dość często pierwsze kanu nie jest ostatnim ;) Czasem drugie też : )

PS
To będzie Twoje kanu, więc za jakiś czas wydzielę z wątku Henasa
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2016-06-01, 06:37   

Elias, chłopaki są już prawie duże. O stabilność się nie obawiaj. Pomyśl nad Prospectorem 17.

Jednakże z czasem dojrzejesz, że w tym układzie 2+2 nie będziesz często pływał i łódka nie będzie wygodna by ją opanować. I wówczas zaczniesz szukać mniejszego modelu, by mieć dwie lodzie - dla siebie i towarzysza oraz na spływy rodzinne. Następnie stwierdzisz, że dwie małe łódki będą lepszym rozwiązaniem, bo wygodniej będzie - wszak chłopaki zupełnie inaczej gospodarują energią a poza sami przecież też chcą sterować :D
A skoro zbudowałeś jedną, dlaczego nie drugą? Jak pisał Myszoor - to zaraźliwe jest.
 
 
Elias 

Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 13
Wysłany: 2016-06-01, 07:39   

Panowie ogromne dzięki za odzew. Chyba znalazłem właściwą przestrzeń z właściwymi ludźmi. No to zaczyna się dziać :grin: Już widzę, że na jednym kanusię nie skończy hehehe i dobrze. Panie Piotrku jestem z południa Polski ( woj świętokrzyskie ) i jezior u nas jak na lekarstwo. Ale ze względu na bezpieczeństwo załogi raczej skłaniał bym się w stronę pływania po jeziorach. Tym bardziej że mam na Kaszubach dobrego kolegę, u którego mógłbym miedzy sezonami przechować kanu. U nas jest parę fajnych rzek dlatego pewnie trzeba się przyzwyczaić do myśli o budowie wersji rzecznej. bo wtedy można by było popływać częściej niż tylko w wakacje.
Zirkau też ma rację dzięki za odzew poszukam modelu o którym pisałeś. Jestem tzw "damskim krawcem" czyli mam 2 córki ale dziewczyny wychowujemy z dala od "koloru różowego i lalek barbie". Starsza naparza z łuku jeździmy z nimi na 3 tygodniowe wyprawy rowerowe, tak że dziewczyny zaprawione w bojach. Pozdrawiam wszystkich i czekam na dalsze porady, które rozwieją mgłę niewiedzy i braku doświadczenia hehehe jak literacko wyszło na koniec wpisu :lol:
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2016-06-02, 14:19   

Kolego, skończ z tym wodolejstwem i achami, tylko bierz się do roboty :D
 
 
Elias 

Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 13
  Wysłany: 2016-06-03, 08:38   

No wodolejstwa to nie ma wg mnie przynajmniej. Co do roboty to najpierw zebranie danych potem robota. Szukam darmowych dwg na tego prospectora. A dzisiaj mnie korciło i poszedłem do znajomego stolarza w sprawie listew na poszycie.
 
 
- Henas - 

Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 135
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-06-03, 18:06   

Darmowe plany Prospectora szukaj pdf nut miner plans.
Dziękuję jeszcze raz wszystkim za dobre słowo.
Mnie przygotowanie teoretyczne zajęło ok roku.
Kolejne pół roku to gromadzenie narzędzi i materiałów oraz budowa stołu i przygotowanie szablonów.
Tak że zacznij się uwijać.
Powodzenia.
Artur nie posiadam swojej grubościówki korzystam z tej którą mam w pracy. Radek o mnie wpominał bo jestem z zawodu stolarzem. Przepraszam ,że dopiero teraz się w tej sprawie odezwałem- jakoś mi to umknęło.
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2016-06-04, 08:22   

Ok. Już kupiłem :D Cieszę się że była promocja, bo więcej nie dałbym za to. Ale robotę fajnie robi, jak ostre jeszcze noże.

Elias, skąd jesteś? Może masz blisko jakiegoś forumowicza, co zbudował już co najmniej jedną swoją łódkę? To wiele pomaga, zobaczyć jak to jest...
 
 
Elias 

Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 13
Wysłany: 2016-06-04, 12:01   

Jestem z woj. Świętokrzyskiego mała wioska koło Jędrzejowa. Dzisiaj byłem w najbardziej znanym w naszym mieście powiatowym zakładzie stolarskim i pan szef na moje pytanie czy jest w stanie zrobić mi listewki na poszycie mnie wyśmiał. Kto niby widział takie listwy i czy w ogóle ktoś je robi takie mi pytanie zadał na co ja zbaraniałem. No cóż szukam dalej. Bardzo dobra myśl Zirkał. Faktycznie najlepiej pomacać tak że chłopaki ujawniajcie się kto z krainy latających scyzoryków jest. :lol:
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2016-06-04, 12:56   

Jeśli następnym razem trafisz na takiego, odejdź ze słowami: "szkoda, myślałem że pan potrafi..." :mrgreen:

Nie wiem co wyśmiał, ale bardziej ośmieszył swoją niewiedzę. Ma zrobić listewki i nic więcej go d...a nie powinna boleć. Listewki na formatówce prosta sprawa. Jeśli uwzględni, że puści je jeszcze przez grubościówkę, będziesz miał równe i gładkie.
Frezy do canoe, to PÓŁWAŁEK na 6,35mm czyli 1/4". Listewki na długość spokojnie 3,5 m wystarczą. Oczywiste jest, że fajnie, jak trafisz na pełną długość. Ale nie szalałbym z tym dzisiaj.
Konstrukcja listewkowa nowa nie jest. Dawniej w PRL budowano wiele jachtów tą metodą = tzw. słomkowa konstrukcja. To tylko świadczy o braku jego wiedzy w zakresie pewnie wielu rozwiązań.
 
 
tonieja 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 174
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2016-06-05, 11:20   

Większość obecnych tzw stolarzy ze stolarstwem niewiele ma wspólnego. Potrafią tylko ciąć paździerze pod kątem prostym i skręcać badziewne meble. Pokaż temu kolesiowi zdjęcia canoe listewkowego i spytaj, za ile by Ci to zrobił :lol:
 
 
Korin 


Dołączył: 03 Sie 2015
Posty: 5
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2016-06-05, 11:54   

Hej Elias
Mieszkam w Starachowicach.Co prawda nie budowałem(na razie) ale posiadam kanu zrobione przez Radka.
Więc jedyne co mogę,to zaproponować spotkanie.
Popływasz,pomacasz :wink: gotowe kanu
A co do fachowca ze stolarni to Zirkau ma racje,gość się osmieszył.
_________________
Korin Marten
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2016-06-05, 17:07   

Zirkau napisał/a:
Jeśli następnym razem trafisz na takiego, odejdź ze słowami: "szkoda, myślałem że pan potrafi..." :mrgreen:

świetne, "kupuję" :)

PS
Wydzieliłem, Michał - jak chcesz inny tytuł wątku to daj znać ;)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2016-06-05, 20:28   

Myszoor napisał/a:

świetne, "kupuję" :)


3,50 PLN :wink:
 
 
- Henas - 

Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 135
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-06-05, 21:10   

Jak zaczynałem budować kanu to znaleźli się tacy co mnie pytali czy będę tę łódkę smołować. Inni pękali ze śmiechu jak się dowiedzieli co robię. Tak że nic mnie nie jest w stanie zdziwić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group