forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Darmowe plany kanu - model 'Forum' by Malutki/www.Hobbo.net
Autor Wiadomość
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-04-03, 13:06   Darmowe plany kanu - model 'Forum' by Malutki/www.Hobbo.net

Podczas dyskusji o pomyśle Terenowca zacząłem sobie gryzmolić w rhino by wiedzieć o czym piszę. W sumie narysowałem łódkę. Ponieważ siedzę w domu unieruchomiony niezrastającą się nogą i zrośniętym ale nie dość mocnym kręgosłupem, w jakiś tydzień mógłbym zrobić z tego plany.
I mam pytania:
Do Myszora techniczne;
Czy można by takie plany umieścić gdzieś przy forum by zarejestrowani użytkownicy mogli je pobrać?
Do wszystkich;
Czy jest zapotrzebowanie na takie plany?

Malutki
www.hobbo.net
 
 
robhosailor 


Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 74
Skąd: Dziekanów Polski, d. Warszawa
Wysłany: 2012-04-03, 14:31   Re: Plany

Malutki napisał/a:
Czy jest zapotrzebowanie na takie plany?

Jest! :smile:
Będę pierwszym, kto je będzie popularyzował w necie na cały Świat - jeśli pozwolisz. Warto na rysunkach podać dane Twoje i Twojej firmy, aby ludziska ze świata, którzy zobaczą plany free zechcieli zainteresować się tymi komercyjnymi! Tak robi np. Radek Werszko - http://www.dinghy.pl
_________________
Robert Hoffman
http://robhosailor.blogspot.com/ ... itp.
 
 
cano(n)ick


Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 156
Wysłany: 2012-04-03, 14:36   

Marcin!
bez łyskacza?
no cooo Ty!
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2012-04-03, 16:33   Re: Plany

Malutki napisał/a:
Do Myszora techniczne;
Czy można by takie plany umieścić gdzieś przy forum by zarejestrowani użytkownicy mogli je pobrać?

powinno się dać - znaczy - da się bez problemu, ale jeszcze nie wiem jak "pożenić" to by user nie załączał zdjęć do postów (bo te pliki lądują na serwerze) a można było dodawać jako załącznik pliki niegraficzne. popracuję nad tym :)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
ewa

Konto: Skasowane
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 237
Wysłany: 2012-04-03, 16:46   

Zapotrzebowanie ogromne jest :grin:
 
 
Thialf 


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 514
Skąd: Wrocław/Brzeg
Wysłany: 2012-04-03, 22:21   

Darmowe plany to jedno z najczęstszych bodajże zapytań do google na początku przygody z kanu czy innym pływanie, wiem bo sam tak robiłem :P w dodatku w Naszych statystykach forumowy temat z darmowymi planami wciąż od dłuższego czasu w czołówce.
Więc uważam, że jak najbardziej zapotrzebowanie jest i to bardzo duże:)
Do dzieła!
_________________
"the question is who cares"
 
 
terenowiec 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 65
Skąd: Strzelin (Dolny Śląsk)
Wysłany: 2012-04-03, 23:32   

Nie zupełnie rozumiem, jak takie plany mogą wyglądać? Czy to wielka rolka papieru o długości kanadyjki, którą się zamawia, lub samemu drukuje na specjalistycznym ploterze, czy coś innego. Jednak wiem, że są potrzebne, by wyciąć ze sklejki odpowiedni kształt. Choć jeszcze nie wiem co to, to chętnie bym z czegoś takiego skorzystał. Bo wieczorem zaplanowałem, że pojadę jutro do Castoramy, kupię 15 - 20 arkuszy najtańszej płyty pilśniowej i będę wycinał, dopasowywał, aż coś się uda spasować. Oczywiście wszystko metodą prób i błędów. Domyślam się, że plany by w czymś takim pomogły i tyle płyt pilśniowych na wzór nie trzeba byłoby wycinać.
_________________
Byle w terenie
tel. 606 286 473
 
 
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-04-04, 09:05   

No to wygląda że wziąłem sobie robotę. Tylko nie spodziewajcie się zbyt wiele, łódkę rysowałem pod dyskusję, więc jest krótka i pękata by była lekka i pakowna, i do zbudowania w dwa weekendy czyli o dość prostym kształcie. Zresztą zobaczycie.

Terenowiec, plany które sprzedaję to właśnie taka rolka i kilka stron instrukcji.
Tu będą pliki z których będzie można taką rolkę wydrukować, lub wyciąć elementy na ploterze CNC, lub zdjąć rzędne i narysować elementy bezpośrednio na sklejce. I do tego jakaś instrukcja, choć ta pewnie będzie rozrastać w czasie.

No to zabieram się za rysowanie.

Malutki.
www.hobbo.net

[ Dodano: 2012-04-04, 16:50 ]
No to robię kolejne podejście do zamieszczania obrazków, poprzednie były umiarkowanie udane, może tym razem będzie lepiej.





To by mniej więcej tak miało wyglądać. To tylko proste renderingi, ale dają jakieś pojęcie.

Myszoor, a może by plany umieścić w sekcji download?

Malutki
www.hobbo.net

[ Dodano: 2012-04-04, 16:53 ]
Znowu mi coś nie poszło. Za głupi jestem na imageshack.

Malutki
 
 
terenowiec 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 65
Skąd: Strzelin (Dolny Śląsk)
Wysłany: 2012-04-04, 17:55   

Malutki ja już Ci dziękuję za chęć pomocy. Jestem wdzięczny za zaangażowanie w temat. Twój model wygląda bardzo ciekawie. Jaką orientacyjnie będzie długość i szerokość tej łodzi?
_________________
Byle w terenie
tel. 606 286 473
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2012-04-04, 18:28   

Malutki napisał/a:
Myszoor, a może by plany umieścić w sekcji download?

można i tam, mi bez różnicy - pytanie jak będzie logiczniej ;)

Malutki napisał/a:
Znowu mi coś nie poszło. Za głupi jestem na imageshack.

to nie tak do końca - niezarejestrowany user nie ma łatwego dostępu do linku bezpośredniego - zajrzyj na PW. te małe podmieniłem :)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-04-04, 19:44   

Myślę o download bo tego trochę będzie. Może i z 20 plików, w sumie kilka MB. Poza tym .dxf i .pdf w skali 1:1 chyba trudne do pokazania w okienku wiadomości. Dodatkowo zawartość plików będzie się dublowała różniąc się zapisem do różnych zastosowań.

Terenowiec, tak jak wcześniej pisałem 425 x 100 x 37cm wysokości w środku. Budowana ze sklejki iglastej powinna ważyć trochę ponad 30 kg.

Malutki
www.hobbo.net
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2012-04-04, 19:53   

może spakować je wszystkie Win RAR em zapodać na wrzute i dać adres na forum patrz mój pokaz slajdów
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
terenowiec 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 65
Skąd: Strzelin (Dolny Śląsk)
Wysłany: 2012-04-04, 21:18   

Malutki, a czy szerokość 100 cm to nie za dużo? To w przeciwieństwie do klasycznych kanadyjek o 10 - 15 cm szerzej. Przy tej szerokości, to na środkowej ławeczce spokojnie zmieści się 3 dzieci - sprawdzałem na kanapie (dwie dziewczynki po 8 lat i chłopiec lat 4) Wcale nie byli ściśnięci jak śledzie. Czy trzeba aż takiej szerokości łódkę dla 2dorosłych +2dzieciaczków o łącznej wadze 150 kg? Przecież to tyle, co dwie normalne osoby: chłop 90 kg i kobieta 60 kg. Obawiam się, że przy szerokości 100 cm bardzo trudno będzie się taką kanadyjką - niemal łodzią - płynęło na wprost używając techniki wiosłowania typowej dla kanadyjek.
Gdybym mógł zaproponować, to z praktyki wiem, że szerokość 90 - 95 jest w zupełności wystarczająca dla dwójki dzieciaków obok siebie.
W tym roku pływałem Diuną Siacha - Smereckiego. Ma ona bodajże 82 cm szerokości i 490 cm długości. Powiem, że dwójka dzieciaków w środku się spokojnie mieściła, tylko niezgodność charakterów sprawiała, że mniejszego przerzuciliśmy na przód.
_________________
Byle w terenie
tel. 606 286 473
 
 
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-04-05, 10:49   

Metr to może trochę więcej niż potrzeba. Nie bardzo wiedziałem jakie są te dzieci, a z doświadczenia wiem ze dzieci zajmują znacznie więcej miejsca niż potrzeba im do siedzenia, więc z narysowałem metr i tak już zostało. Teraz by zmienić szerokość musiałbym zdecydowaną większość tego co zrobiłem wyrzucić do kubła. Dosyć frustrujące.

Czy 10cm dodatkowej szerokości to dużo? I tak i nie. Bardzo dużo dla ładowności i stabilności łódki. Niestety trochę dla jej szybkości, choć tu inne uwarunkowania wynikające z uproszczonego kształtu, mają większe znaczenie. Chyba najmniej dla stabilności kursowej. Niestety to wszystko jest względne i nie da się określić wyraźnych granic że tyle jest dobrze a tyle już nie.

Malutki
www.hobbo.net
 
 
terenowiec 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 65
Skąd: Strzelin (Dolny Śląsk)
Wysłany: 2012-04-05, 16:12   

Tu jeszcze raz wrócę do tego o czym pisałem wyżej. Malutki Twoje dwie znane konstrukcje mają szerokość: 86 - Żabi Kruk i 82 - Peterboro. Jedna jest wiec o 14 cm węższa od nowego projektu, druga o 18 cm. Do tego nowy projekt to łódź znacznie krótsza. Suma tych czynników sprawia, że linia boczna (górna krawędź) kanadyjki, jest bardzo wygięta i na wysokości wioślarzy (czyli z przodu i z tyłu) znacznie odchylona od osi łodzi (pod sporym do niej kontem). Przez to wioślarz, szczególnie ten z tyłu, będzie miał problemy z wiosłowaniem. Trudno będzie mu prowadzić wiosło równolegle do linii płynięcia. Jak z przodu włoży wiosło do wody tuż przy burcie, to kiedy pociągnie i będzie miał je obok siebie, a tym bardziej z tyłu, wiosło znajdować się będzie już daleki od burty i ciała kajakarza. Będzie to niewygodne i męczące.
Chyba że, linie boczne łodzi nie będą płynne. Czyli na początku będzie bardzo rozwarty kont dziobu, później przez niemal całą długość łodzi burta będzie łagodna wygięta ( łuk o dużym promieniu), po czym rufa ponownie załamanie się i szeroki kont połączy burty. Wtedy wioślarz machałby podobnie, jak przy kanadyjkach wąskich.
Mam w szopie morski ponton BRIG Baltic 380. Jest to jednostka kategorii projektowej C. Nadaje się do pływania w 5 osób po morzu przy wiatrach do 6 stopni w skali B i falach do 2 metrów wysokości. Szerokość ławek tego pontonu to 95 cm. Na tych ławkach spokojnie siedzą 2 dorosłe osoby (ja 70 kg i żona 55kg). Oczywiście obok ławek są jeszcze balony. Niemniej siedzi się tylko na ławce i szerokość jest wystarczająca.
Uważam, że kanadyjka o szerokości 100 cm będzie trudna do pływania, właśnie za sprawą dużych kątów i męczącego odchylania wiosła, w celu utrzymania osi wiosłowania.
_________________
Byle w terenie
tel. 606 286 473
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group