forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Filtry do wody
Autor Wiadomość
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2012-12-31, 10:10   

Myszoor, napisz o wrażeniach z użytkowania, jakości wykonania, coś o serwisowaniu. Mam na myśli czyszczenie po spływie.
_________________
trzeba spływać
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2012-12-31, 14:38   

jestem w 100% za Vario i mam bardzo podobną opinię co do Twojego toku rozumowania :mrgreen:
Myszor maila ode mnie odebrałeś z zapytaniem ???
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2012-12-31, 14:45   

Ja waham się między Vario a Hiker Pro, ten drugi to najlepiej sprzedający się filtr w tej klasie.
Jak Myszor podrzuci Ci jakieś konkrety to podziel się nimi ze mną, proszę. Wizja mojej osoby z piątkami w łapkach przez cały 2013r trochę mi nie pasi :D (więc ciułam zaskórnaki :twisted: )
_________________
trzeba spływać
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2012-12-31, 14:58   

no i mnie się chce ciągle wody ze sobą targać - pół bidy kiedy jedziesz samochodem albo płyniesz łodzią ale ja często chodzę na piesze wycieczki i wtedy dawka dzienna to jakieś 3 litry na łeb plus plecak z wyposażeniem czyli idąc w teren na 2 dni targasz 20 kilo na plecach wraz z wodą
W naszych polskich warunkach ni ma tak żeby nigdzie żadnej kałuży nie było więc wystarczy tylko mieć 2 jednolitrowe butelki i z jednej się pije a druga na wszelki wypadek na zapas jakby jednak tak szybko nie dało się kałuży znaleźć :)
I to wszystko na jedną osobę a jak idzie kilka ??? im więcej ludzi tym więcej potrzebnej wody więc filtr to jednak podstawa przetrwania na obozowisku
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2012-12-31, 15:10   

Wydajność Vario to <2000, a Hiker Pro da <750 na jednym filtrze a tani nie jest.
Waga Vario - 425g, Hiker Pro - 310g.
Różnica w cenie nieznaczna więc chyba jednak Vario.
750 litrów na 2 osoby to 100 dni w przyrodzie!
a 2000 litrów / 7,5 to 266.67 dni na łonie !!
am się rozmarzył... :)
_________________
trzeba spływać
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2012-12-31, 15:17   

dokładnie tak
A więc postanowione :mrgreen:
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2012-12-31, 15:34   

Tylko cicho bo jak się moja żona Bornholmina dowie to mi ręce z d... powyrywa :shock:
Ale w sumie... co mi tam. Warto zaryzykować, filtr piękny jak pies!

I jeszcze jedna wielka zaleta filtrów:
--- im mniej wody targasz tym więcej piwa udźwigniesz :D
_________________
trzeba spływać
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2012-12-31, 16:42   

jest to rzeczywiście duża przewaga i kolejny kamyczek do stosu plusików :mrgreen:
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
Matusz 


Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 170
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-12-31, 18:42   

ManaT napisał/a:
Myszoor, napisz o wrażeniach z użytkowania, jakości wykonania, coś o serwisowaniu. Mam na myśli czyszczenie po spływie.


Jam nie Myszoor, ale cosik napisać mogę.
Po powrocie do domu trzeba przez filtr przepuścić wodę z z tabletkami do odkażania (według producenta powinny być to tabletki Katadyn, ale pewnie nadają się jakiekolwiek inne). Potem filtr rozebrać i wysuszyć.
Wkład ceramiczny, filtr właściwy i węgiel (w saszetkach) można bez problemu kupić u nas w paru sklepach w necie.
Ja w moim wymieniałem już węgiel. Teraz muszę wymienić już sam filtr.

Matusz
 
 
vest15 


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-31, 21:38   

Czy na podstawie swoich doświadczeń uważasz , że woda z Wisły ,Bugu czy Narwi, po filtracji nadawałaby się do celów spożywczych ? (po przegotowaniu o.c. :smile: ) .
 
 
Matusz 


Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 170
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-01-01, 00:18   

Nie wiem. Nie pływałem tymi rzekami. Wydaje mi się jednak, że filtr + gotowanie powinien zlikwidować zagrożenie zanieczyszczeniami biologicznymi. Gorzej z chemicznymi. Poza tym im bardziej woda mętna, tym dłużej trwa filtrowanie (trzeba częściej czyścić filtr ceramiczny). Trzeba by taką wodę najpierw wstępnie przecedzić przez np. kawałek płótna.

Matusz
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-01-01, 02:18   

ja już myślałem o zalożeniu na smoka jakiejś gąbki do wstępnego filtrowania większych zanieczyszczeń
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
vest15 


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-01, 09:18   

Matusz napisał/a:
Nie wiem. Nie pływałem tymi rzekami. Wydaje mi się jednak, że filtr + gotowanie powinien zlikwidować zagrożenie zanieczyszczeniami biologicznymi. Gorzej z chemicznymi. Poza tym im bardziej woda mętna, tym dłużej trwa filtrowanie (trzeba częściej czyścić filtr ceramiczny). Trzeba by taką wodę najpierw wstępnie przecedzić przez np. kawałek płótna.

Matusz


Nasze rzeki , zwłaszcza te większe , skład chemiczny wody mają podobny.
Z wymienionych Narew i Bug są w miarę czyste , choć Bug znacznie bardziej mętny.
Na pewno wstępna filtracja się przyda (bibułkowy filtr do kawy lub tetra).
Szukam jakiegoś rozwiązania , pływam głównie samotnie , i zapas wody na kilka dni stanowi dominujący ładunek.
A niestety, pozostawienie wszystkiego i wędrówka celem uzupełnienia zapasu wody pitnej obarczone są zbyt dużym ryzykiem.
Ile czasu zajmuje przefiltrowanie jednego litra ?
 
 
Matusz 


Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 170
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-01-01, 09:39   

Na samotne pływanie filtr jest najlepszą opcją.
Vario ma dwa tryby filtrowania wody: szybszy (szybciej też zużywa się filtr) albo wolniejszy (oszczędza filtr). Litr wody można uzyskać w kilka minut. Czas ten jest oczywiście zależny od mętności filtrowanej wody.

Matusz
 
 
vest15 


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-01, 10:06   

Dzięki za pożyteczne informacje.
Teraz wyostrzam wzrok , i wypatruję oferty nie powodującej upadłości :grin: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group