forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wyspa Konwaliowa
Autor Wiadomość
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-03-13, 08:46   

ManaT Jesteś badzo skromny ,więcej autopromocji chłopie . Podesłałeś mi wczoraj bardzo fajny[ za który Ci bardzo dziękuje ] mały program graficzny który między innym umożliwia wykreślenie szlaku na mapie. Podam jego nazwe dla tych co będą płynąć za nami.darmowy FastStone Image Viewer. Otwierasz mapkę w FastStone > Edycja > Deska Kreślarska > z palety po lewej stronie wybierasz "Ołówek" i szalejesz do woli
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-03-13, 08:54   

Cytat:
Podam jego nazwe dla tych co będą płynąć za nami.

Czyli wybierasz się na Konwaliowy! Elegancko :mrgreen:

A o FastStone można poczytać TU
_________________
trzeba spływać
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-03-13, 09:08   

I nie przepraszaj za kajaki, wielu w młodości popełnia błedy zaczyna przygode wodniacką od spływu na byle czym .Piszacy te słowa zaczął a własciwie ktoś mu zaszczepił tę pasje od spływu pontonem. Nie długo mnie rok jak kupiłem kanu z czego do dzisiaj się ciesze i raduje. Boleje tylko nad tym czy uda mi się na nim popływć chociaż ze dwa razy[ stawu nie policze] w tym sezonie. Powiem Ci na ucho że kilka osób też pływa na kajkach tylko nie chce o tym pisać. Ja na ten przykład mam nadzieje w tym sezonie spłynąć rzeką Grabią na kajaku . Dlaczego na kajaku ? Dla tego że ze względów finasowych i logistycznych tylko na to będzie mnie stać.Starsi stażem formułowicze może pamietają że miałem w swojej stopce łacińską sentenicie gdzie było napisane coś o życiu i żeglowaniu Może wyda wam się to dziwne w dzisiejszych czasach. Nigdy nie miałem i nie mam prawa jazdy , tak wiec na moje spływy woża mnie koledzy a ma ich kilku. Myślałem w zeszłym roku dołączyć do formułowego spływu Pilicą , który to rzeka jest w strefie moich spływów a wyszło ja zwykle.
Może kiedyś jak syn zrobi prawo jazdy :wink: i jak życia starczy :?: Mam do Ciebie jeszcze dwa pytania. W tym jedno również do całej społeczności.Zadam je w temacie Ciekawa mapa ,bo tam jest właściwe miejsce na te pytania.
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-03-13, 18:57   

Cytat:
I nie przepraszaj za kajaki, wielu w młodości popełnia błedy zaczyna przygode wodniacką od spływu na byle czym...

Miało być wesoło a tu wychodzi dramatyczna tragedia :cry:
Dla usprawiedliwienia się pozwole sobie na mały offtop,
pierwszy wymyślony i zorganizowany przeze mnie spływ dla dwóch rodzin odbył się ćwierć wieku temu na Tanwi, od Rebizantów do Księżpola a wyglądał tak:



Dodam, że ja to ten dziarski młodzieniec z nożem w gębie. Spływały dzieciaki i bagaże, sternicy i dwa kuki szły pieszo.

To tyle na boku, teraz zapraszam wszystkich do zgłaszania chęci udziału w niekomercyjnym, koleżeńskim spływie Szlakiem Konwaliowym bowiem MAJ coraz bliżej :mrgreen:
_________________
trzeba spływać
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-03-14, 07:38   

Zapowiada się ciekawie i o ile czas i finanse pozwolą to się zjawię ale to wyklaruje się dopiero przed samym spływem.
Natomiast moje zdanie jest takie, że jeśli coś takiego robić to zrobić zlot w piątek wieczorem żeby ludzie po pracy mogli dojechać na noc, przenocować i od rana można siadać do łodzi. Spływ musiałby się skończyć w niedzielę do poludnia tak żeby był czas na spakowanie klamotów i chwilkę odpoczynku przed podróżą. Jeśli wyjdzie to co poniektórzy będą mieli dość daleką drogę do domu.
To takie moje małe przemyślenia dotyczące tej eskapady :mrgreen:
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-03-14, 10:46   

ELTECH, Bardzo bym się ucieszył. I na to konto dzisiaj bobra strugnę i piwka nawarzę.
Co do startu w piątek z wieczora to jak najbardziej. W przypadku pełnej pętli spanie załatwimy u harcerzy, około 1 km wodą od Papierni a jak bez Miałkiego i j. boszkowskich to piewrszy nocleg na j. Białym 4,5 km wodą od Wielenia.
_________________
trzeba spływać
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-04-11, 15:31   

Maj coraz bliżej. Trzeba ustalić termin. Wybierzemy taki który będzie pasował większości. Ja nie mogę w dłuuugi weekend czyli 26 IV - 6V odpada. Resztę mam jak dotąd wolne.
Czyli Maj 10-11-12 / 17-18-19 / 24-25-26
Chęć udziału deklaruje kilka osób z naszego forum oraz mój kolega z żoną -kanu) i znajomi -2 kajaki z wypożyczalni, no chyba, że znajdą kanu:)
Czekam na propozycję terminu, tutaj lub na priv.
_________________
trzeba spływać
 
 
Jano56 


Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 37
Skąd: Puszczykowo
Wysłany: 2013-04-12, 09:09   

Nam odpowiada najbardziej termin 17-18-19 maja. Jedna łódka + (może?) jeden kajak z wypożyczalni.Proszę o namiary na rekomendowaną przez Ciebie.
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-04-12, 09:38   

Tam gdzie braliśmy kajaki dla gości zmienił się właściciel, sprzęt mają kiepściutki :( ale jak termin oraz punkt startu i zakończenia zostaną ustalone to pojadę i poszukam czegoś na parking i wypożyczalnie.
_________________
trzeba spływać
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-04-13, 09:19   

Termin ustalony :
17-18-19 maj 2013r.


Obsada na tą chwile jest:
kanu - ManaT i Bornholmina
kanu - Gojda i Adaś
kajak z wypożyczalni - Siora Gojdy +?
kajak z wypożyczalni - Pirat & son
_________________
trzeba spływać
 
 
Jano56 


Dołączył: 06 Lip 2012
Posty: 37
Skąd: Puszczykowo
Wysłany: 2013-04-13, 13:10   

Dopisz, proszę, nas:

kanu - Ania i Jano
kajak z wypożyczalni - Sułkowa i Sułek (?)
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-04-14, 21:30   

Stan na teraz:

kanu - Bornholmina i ManaT
kanu - Gojda i Adaś
kajak z wyp. - Siora Gojdy +?
kajak z wyp. - Pirat & son
kanu - Ania i Jano
kajak z wyp. -Sułkowa i Sułek (?)
kajak z wyp. - Dora i Wiesiu
kajak z wyp. - Magda i Michał
_________________
trzeba spływać
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-04-18, 13:09   

Prowadzę pertraktacje z kolegą i może się dołączymy ale On musiałby sobie coś na miejscu wypożyczyć bo ma dmuchańca i mówi że za nami nie nadąży :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


No więc na 90% płynę ja z synem w kanu i kolega w kajaku z wypożyczalni ( na miejscu da się załatwić ?) być mże ze swoją połowicą :mrgreen:
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-04-18, 17:08   

Cieszy mnie ta wiadomość :)
Kajaki da się wypożyczyć choćby tu: http://www.leszno.pl/Konw...289.html#kajaki
Plan opracujemy tak żeby było wygodnie, wypożyczalnie oraz drożność j. Miałkiego oraz wejście na Dominickie sprawdzę na początku maja.
Stan na teraz:

kanu
- Bornholmina i ManaT
kanu - Gojda i Adaś
kajak z wyp. - Siora Gojdy +?
kajak z wyp. - Pirat & son
kanu - Ania i Jano
kajak z wyp. -Sułkowa i Sułek (?)
kajak z wyp. - Dora i Wiesiu
kajak z wyp. - Magda i Michał
kanu - ELTECH z Pociechą (90% szansy)
kajak z wyp. - kolega ELTECHa + ? (90% szansy)
Robi się sporawy spływik :D
_________________
trzeba spływać
 
 
Matusz 


Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 170
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-04-18, 18:48   

Na szlak konwaliowy wybieram się w 9 maja. Potrzebuję na ten dzień wypożyczyć 5 kajaków. Jaką wypożyczalnię byś polecał?

Matusz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group