forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
szlaki w okolicach Warszawy dla początkujących?
Autor Wiadomość
Telesfor 

Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-03-13, 12:25   szlaki w okolicach Warszawy dla początkujących?

Witam,
Zamierzam z synem 13l. oplywać niedawno kupione kanu w okolicach Warszawy.
I tu pytanie do kolegów z większym doswiadczeniem - co byście radzili na początek na Mazowszu?
Jak dotad , pływalismy trochę na Mazurach i w Finlandii - tylko jeziora.
Wiec na początek obawialbym się rzek o zbyt mocnym nurcie , dopóki się troche nie opływamy.
Czekamy na pierwszy ciepły wiosenny weekend , aby zrobic sobie całodzienny rejs.

Co byście doradzili? Zalew? Narew/Bug? Pilica? Coś innego?
Bedę wdzięczny za sugestie i ew. porady. :mrgreen:
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-03-13, 12:31   

Polecam Pilice dolny odcinek tam pływałem .Rzeka w sam raz na początek w miare bezpieczna. Przestrzegam przed Wisłą tam też byłem :arrow: spływ Wisłą . Ujście Pilicy - Góra Kalwaria. znajdziesz na http://forum.kanu.pl/view...is%B3a&start=30
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
Żółtodziób 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 214
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-03-13, 13:47   

Pilica na taki jednodniowy na początek jest dobra.
Zaczac od Białobrzegów.

Płynie wzdłuż drogi do Warki a po drodze jest kilka mostów, więc nie ma problemów logistycznych. A zakończyć mozna tam gdzie czasu starczy. Jest wprawdzie na niektórych odcinkach umocniona kamieniami, ale na wiekszości brzegi ma naturalne.

Przy braku wprawy w wiosłowaniu kanadyjką lepiej wybrać wode płynacą bo nurt troche wspomoże :wink:
 
 
Telesfor 

Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-03-13, 14:33   

Dziękuję bardzo , właśnie myslałem o tym odcinku Pilicy. Nie ma tam jakichś niespodzianek lub trudniejszych fragmentów?
A tak na marginesie -czy to Jurek?
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-03-13, 15:45   

Starałem sie dokładnie to opisać masz tu na forum Szlak wodny Pilicy
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
SCHWIMMWANNEN

Konto: Skasowane
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 193
Wysłany: 2013-03-14, 19:59   

Zapraszam na splyw Pilica w długi weekend majowy.
Informacje na stronie splywanie pl
Zaczynamy od Spały
A tu filmik za splywow

https://www.youtube.com/watch?v=tYAtlC1FpHc

Na początek jest o.k syna w kamizelce mozesz samego puścić.
Dno piaszczyste, malo roślin, nurt spokojny i płytko od 10cm do 2 metrów.

______________
EDIT
Link do komercji
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-03-14, 21:31   

SCHWIMMWANNEN napisał/a:
Zapraszam na splyw Pilica w długi weekend majowy.
Informacje na stronie splywanie pl

sorki, ale po raz kolejny w sumie spamujesz, pliss przestań ...
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
SCHWIMMWANNEN

Konto: Skasowane
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 193
Wysłany: 2013-03-14, 21:36   

Nie mam żadnego profitu ani interesu żeby spamowac o tej firmie ale o.k szanuje i sie dostosuje. :oops:
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-03-14, 22:48   

SCHWIMMWANNEN napisał/a:
Nie mam żadnego profitu ani interesu żeby spamowac o tej firmie ale o.k szanuje i sie dostosuje. :oops:

Dzięki. Wiesz? Ja nie wnikam czy masz interes czy go nie masz - ale tym bardziej nie rozumiem czemu akurat do nich zapraszasz i ich reklamujesz :(

Nasze forum i WWW z założenia są niekomercyjne. Komercja dotycząca włącznie _własnych_ działań _związanych_ z _kanu_ była i jest od początku jego istnienia ale tylko w stopkach _naszych_ postów i niech jednak tak zostanie :)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
SCHWIMMWANNEN

Konto: Skasowane
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 193
Wysłany: 2013-03-14, 23:26   

Po prostu mam dzialke kilometr od ich przystani i plywam u nich co weekend.
Jako chyba pierwsi zaczęli puszczac na wodę polipropylenowye kajaki a za nimi wszyscy na Pilicy rozpoczęli wymiane sprzętu ze szklakow na PETy.
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-03-15, 01:42   

SCHWIMMWANNEN napisał/a:
Jako chyba pierwsi zaczęli puszczac na wodę polipropylenowye kajaki a za nimi wszyscy na Pilicy rozpoczęli wymiane sprzętu ze szklakow na PETy.

no to już naprawdę zarąbiście, że miłośników kanu odsyłasz do wypożyczalni kajaków ...

:D :D:D
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
SCHWIMMWANNEN

Konto: Skasowane
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 193
Wysłany: 2013-03-15, 06:36   

Ale w tym roku kupil kilka nowych polipropylenowych kanu :mrgreen: i to on przekonal mnie żebym przesiadl sie na drewniane kanu. :mrgreen:
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-03-15, 07:19   

Co zrobi miłośnik kanu ;gdy chce popływać a wypożyczalnia oferuje tylko kajaki. Może poszukać innej wypożyczalni. Mamy tu na forum adresy wypożyczalni . Najbliszy rzeki Pilicy jest w Swornegacie / Kajaki-Kaszuby http://forum.kanu.pl/viewtopic.php?t=526 ----- troche daleko.Wtedy ten zdesperowany [ bo pogoda dobra, bo ciepło, bo woda chłodna] miłośnik kanu wypożyczy kajak i popłynie[ bo chce ,bo nie ma wyboru, bo żeglowanie]. W tym miejscu trzeba zadać pytanie ? - dlaczego tak mało wypożyczalni nie ma w swojej ofercie kanu?? Myśle ze jednym z powodów jest strach przed obiegową opinią o wywrotności kanu. Właściciele wypożyczalni asekurują się w ten sposób przed ewentualnym tłumaczeniem sie w razie nieszcześliwego wypadku. Może jest tez czynnik zarobkowy po co wypożyczać jedno kanu 3-4 osobowe powiedzmy za 40 złotych kiedy w to miejsce można wypożyczyć dwa kajaki po 30 zł od sztuki, za transport klient zapłaci to samo. Od nas samych zależy też to żeby były w ofercie kanu. Dzwonić , pytać czy na stanie wypożyczalni są kanu. Jeżeli w odpowiedzi usłyszymy nie, wtedy grzecznie- czy szanowny pan mogłby mi polecić najbiąższa taką która je ma. Rachunek ekonomiczny jest prosty a życie wymusi zmiany.
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-03-15, 07:59   

SCHWIMMWANNEN napisał/a:
Ale w tym roku kupil kilka nowych polipropylenowych kanu :mrgreen: i to on przekonal mnie żebym przesiadl sie na drewniane kanu. :mrgreen:

no ok, choć w ofercie tego nie ma, ja kończę.
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
SCHWIMMWANNEN

Konto: Skasowane
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 193
Wysłany: 2013-03-15, 09:23   

Mają mają w cenniku sprawdzałem przed chwilą - linka nie wkleję bo nie chcę stać w koncie. :cry: .
Są dane w cenniku :
Kanu 3-osobowe RIVERA /polietylen/ 60 zł dni wolne od pracy a normalnie 50 peelenóff za dzień.
Znacie się pewnie lepiej na cenach - to drogo czy normalnie ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group