forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Warta - Przełom Działoszyński
Autor Wiadomość
Matusz 


Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 170
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-06-06, 13:41   Warta - Przełom Działoszyński

Wybieram się w sobotę i niedzielę ze znajomymi na warciański Przełom Działoszyński (Działoszyn - Krzeczów). W związku z tym pytanie: gdzie po drodze można znaleźć dobry biwak?

Matusz

Ps1. Gdyby ktoś szukał kanu w okolicy, to można je wypożyczyć w:
1. http://kajaki-warta.pl
2. http://www.kajakowo.com.pl
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2012-06-09, 19:15   

Pewno już jesteście na biwaku po dniu przyjemnego spływania. Też nie dawno wróciłem ze spływu też na Warcie. Napisze dla tych którzy będą będą spływać za wami. SZLAK SPŁYWOWY jest dobrze oznakowany są wyznaczone przystanie i miejsca do biwakowania. Może być mało wody zachować ostrożność na kamienistym dnie :idea:
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
Matusz 


Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 170
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-06-10, 21:35   

Właśnie wróciłem ze spływu. Opis zamieszczę jutro w osobnym wątku. Teraz tylko odpowiedź dla Drawy.
Chyba płynąłem inną rzeką o nazwie Warta. Moja Warta miała dno mocno piaszczyste. Oznakowana owszem była, ale jakoś tych przystani i miejsc do biwakowania nie zauważyłem. Pewnie są na innym odcinku, bo płynąłem tylko mały kawałek z Działoszyna do Kamiona (piszą, że najładniejszy na rzece).

Matusz
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2012-06-11, 15:44   

No cóż Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki Kilka lat temu spłynąłem odcinek Działoszyn- Pstrokonie było jak napisałem. NIe musisz zakładać nowego tematu .Wątek masz podbity napisz tu.
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
waldemar 

Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-06-12, 23:51   

Witam
A jak z poziomem Warty ?
W zeszłym roku więcej przepychania niż pływania!
Lubię ten odcinek płynąć pod prąd : Krzeczów- Działoszyn-Krzeczów.
Zawsze płynąłem kajakiem teraz myślę by zrobić to kanu ?!
W Poznaniu bieda wody brak ,Jeziorsko zatrzymuje całą wodę !
Pozdrawiam Waldek
 
 
Matusz 


Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 170
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-06-13, 10:21   

Jest sporo płycizn. Na szczęście w kanu siedzi się wyżej niż w kajaku i większość z mielizn można spokojnie zauważyć i ominąć. Chyba tylko raz musiałem wysiąść i holować łódkę, ale ja mam 120 kg :)

Matusz
 
 
Żółtodziób 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 214
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2012-06-13, 11:54   

Waga to nic...

Decyduje BMI :smile:
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2012-12-23, 09:50   

Wielki łuk Warty Równie dobrze mogłem zamieścić w temacie wczoraj byłem...Byłem w niektórych miejscach po dwa , trzy razy .Ale byłem jak ten :cool: i niewiele widziałem. Dziś trafiłem na ten film Gorąco polecam
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2012-12-23, 12:59   

6-7 lat temu miałem przyjemność spłynąć Wartą od okolic Częstochowy do Jeziorska. Warta na tym odcinku jest bardzo ładna. Woda czysta. Nie ma problemu z miejscami do dzikiego biwakowania. Serdecznie polecam.
drawa, podlinkowałeś ładny film, dziękuję :cool:
_________________
trzeba spływać
 
 
nulek 


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 73
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-01-04, 10:21   Re: Warta - Przełom Działoszyński

Matusz napisał/a:
Wybieram się w sobotę i niedzielę ze znajomymi na warciański Przełom Działoszyński (Działoszyn - Krzeczów). W związku z tym pytanie: gdzie po drodze można znaleźć dobry biwak?l


Kiedyś, dawno temu płynęliśmy z Aśkowatą Wartą z Częstochowy do Warty (początek zbiornika Jeziorsko). Gdzieś w sieci może jeszcze jest nasza relacja z tej wyprawy. Generalnie Warta w górnym biegu to fantastyczna, czysta rzeka. Za Działoszynem zaczynają się problemy z jakością wody. Na całej trasie są problemy z dobrymi miejscami biwakowymi.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-01-04, 10:23 ]
Matusz napisał/a:
Wybieram się w sobotę i niedzielę ze znajomymi na warciański Przełom Działoszyński (Działoszyn - Krzeczów). W związku z tym pytanie: gdzie po drodze można znaleźć dobry biwak?l

O i się znalazło: http://kanu.pl/index.php/...a/65-warta-2007
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-03-10, 08:51   Spływ tratwą po Warcie na Jurze Wieluńskiej

Polecam znalezioną w internecie relacja ze spływu Warta z lipcu 2002 roku. Dla mnie który tą trase zna jest to przypomnienie mijanych miejsc i zdarzeń. Dla tych którzy jeszcze tam nie spływali niech będzie zachętą.Pozwole sobie skomentować niektóre aspekty spływu.Zaopatrzenie w produkty spożywcze. Wiejskie sklepiki w wioskach nad Warta i Pilicą dziś są dobrze zaopatrzone nadal praktycznie nie możliwe nawet w godzinach rannych jest nabycie bułek ,czy słodkich bułek ,które jak są to są na zapisy. Z pozostałym asortymentem nie jest żle, mały wybór ale towar jest.W tym miejscu przypomina mi się sklep przy ujściu Liswarty w miejscowości Kule. Najpierw jak tam trafić. Lądując przy ujściu należy przejść kilkadziesiąt metrów w góre rzeki, trafiając na budynki niezamieszkałej posesji [ lato 2012 ].Przechodząc przez nieogrodzone podwórko wychodzimy na asfaltówke i w lewo pare metrów,widac sklep w piwnicy domu. O tym że jest tam sklep wiedzieliśmy już wcześniej pytając przypadkowego człowieka na mijanym moście.Który na nasze pytanie o sklep powiedział sklep jest ale nic tam nie ma. Postanowiłem to sprawdzić ? Wchodząc do sklepu poczułem się jak bym wszedł do kasy biletowej lub kantoru wymiamy walut. Cały obrót towarem odbywał się przez małe okienko . A ten towar to radość dla dorosłych i dla dzieci. Tyle różnych napitków to ja widziałem tylko w hipermarkecie! Był tam jeszcze duży wybór słodyczy i papierosów. Odniose się jeszce do stanu czystości Warty za Działoszynem. Od tamtego czasu stan czystości rzeki bardzo sie porawił, za sprawą zmodernizowanej oczyszczalni ścieków.Koledzy jak piszą nocowali bez namiotu? Jakoś nie moge wyobrażić sobie nocki nie skryty w namiocie przed atakami komarów
. Te krwiożercze bestie niejednokrotnie nie pozwoliły nam spożyć spokojnie kolacji. Podsumwując rzeka i otoczenie od tamtego czasu się zmieniło,coś przybyło coś ubyło [ nie ma już progów wodnych w Osjakowie i Jeziorku ] Warta na opisywanym odcinku to fajna rzeka dobra do rodzinego spływania. Można dużo zobaczyć i kompać się w czystej wodzie. Na innych odcinkach też jest fajnie tylko troche nudno. Na pewno nie będziecie się nudzić czytając
ten opis spływu.
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-03-14, 02:38   

nulek pisał:
Cytat:
-Kiedyś, dawno temu płynęliśmy z Aśkowatą Wartą z Częstochowy do Warty
-Na całej trasie są problemy z dobrymi miejscami biwakowymi.

My takich problemów nie mieliśmy. No chyba, że mamy inne wymagania. Startowaliśmy za Częstochową a lądowaliśmy przy tamie na Jeziorsku. Sześć dni z odwiedzinami dalszej rodziny.
"Jeden obraz powie więcej niż tysiąc słów" ....czy jakoś tak..... :mrgreen:




















_________________
trzeba spływać
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-04-07, 10:53   

Odcinek drugi "Kraina Wielkiego Łuku Warty" opowiada o walorach przyrodniczych Załęczańskiego Parku Narodowego i Szlaku Bursztynowym w powiecie wieluńskim.


Pokaż więcej
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group