To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.Kanu.pl »
Pośród trzcin i kamieni

Pozostałe tematy - jak nasi bracia Litwini, widzą nas u siebie?

kuna - 2014-08-24, 07:07

Zastanawiam się tylko, jak nasi bracia Litwini, widzą nas u siebie? Ponieważ dochodzą mnie słuchy, o Ich niechęci do nas. Czyżby bali się nowej Unii?:
,, Na Litwie coraz bardziej popularna staje się nowa gra internetowa, w której uczestnik ma za zadanie "wypędzenie" Polaków z tego kraju. "Kto podburza Litwinów przeciwko Polakom?"- zastanawia się portal Radia "Znad Wilii”.

Gabriello - 2014-08-24, 12:06

O to samo można zapytać Polaków - jak widzą Litwinów u nas...?
Po tym jak widzę na meczu wielką szmatę z napisem "klęknij litewski hamie przed polskim panem" to trudno się dziwić takowej niechęci.
Jedna z największych wad wiekszości Polaków jest oczekiwanie tolerancji, jednocześnie samemu jej nie przejawiając.
Zawsze znajdzie się grupa furantów, dzięki którym inni od nich Polacy maja przekichane na obczyźnie. Błędne koło uprzedzeń.

kuna - 2014-08-24, 14:09

Nie mieszkam na pograniczu, ani nigdy nie miałem z Nimi Litwinami, kontaktu. Moja sympatia, może ukształtować się po pierwszych spotkaniach. Ale masz rację co do transparentu. Wstydzę się, razem z Tobą. Wiem, że rodzinna miejscowość Adma Mickiewicza, była Litewska, (Nowogródzkie strony, z pod pióra Wieszcza, życiorysu, oraz mojej Babki, z d. Dernałowicz). Nawyrabiał J. Wisarionowicz, nawyrabiał! ,,Konrad Wallenrod", z Gruzji.
Jadąc na Ich litewskie szlaki, założę worek pokutny. Może TO, powstrzyma kontrreakcję?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group