To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.Kanu.pl »
Pośród trzcin i kamieni

Inne tematy - Woski do drewna

Mbober1 - 2014-10-07, 15:41
Temat postu: Woski do drewna
Robiąc remont mieszkania, poszukiwałem naturalnych środków do konserwacji drewna. Najbardziej zależało mi na paście do podług. Szperając w internecie oprócz pasty wyskoczył też temat wosków do drewna. Ponieważ po bardzo pozytywnej przygodzie z pastą (raz wypastowałem i zapomniałem) pozostało mi trochę składników, które tylko czekały na odpowiednią chwilę :D

Chwila ta nadeszła na parę dni przed targami w Wawie. Zastanawiałem się co wytworzyć aby nie było za drogie a również małe i w powtarzalnej serii. W tedy to odkopałem przepisy na woski które dodatkowo lekko zmodyfikowałem.

Z tego całego galimatiasu wyszły 2 rodzaje.

Wosk do wszelkich drewnianych sprzętów kuchennych mający kontakt z żywnością. Składa się on z wosku pszczelego i oliwy z oliwek. Zalet wosku pszczelego nie muszę opisywać, natomiast oliwa ma właściwości antyseptyczne. Przy okazji można sobie natłuścić ręce :D

Wosk do drewna. Na meble, osady broni, rękojeści noży oraz wszędzie gdzie jest drewno. Bardzo dobrze przyjmuje się na żywe drewno jak i bejcowane. Zrobiłem go w dwóch odmianach. Na wosku pszczelim i na parafinie. Pierwsza nadaje drewnu miodowy odcień. Druga wersja nadaje drewnu jaśniejszy odcień.



Nie potrafię tego dziadostwa zmniejszyć może ktoś mi wyjaśni jak to zrobić w googlu plusie. Kiedyś do się dało zrobić teraz to straszna lipa.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group