To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.Kanu.pl »
Pośród trzcin i kamieni

Wczoraj byłem ... - Gauja (Łotwa)

Matusz - 2015-10-18, 21:25
Temat postu: Gauja (Łotwa)
Byłem, tyle że nie wczoraj ale ponad dwa miesiące temu. Jakoś jednak nie mogłem napisać tej krótkiej relacji. Jakoś wolę mówić niż pisać (jak ktoś chce posłuchać to zapraszam co wtorek o 21:00 do Radia Silesia - taka mała reklama /jakby było czego/). Ale wróćmy do tego "byłem". Rzeka Gauja na Łotwie - pierwsze dwa tygodnie sierpnia. Mała ekipa, w sumie siedem osób (cztery kanu). Przepłynęliśmy 280 km w 10 dni. Początek na moście drogowym niedaleko Viresi. Koniec w Zatoce Ryskiej. Pogoda przesłoneczna. Wody raczej mało. Biwaki odludne. Ludzi na rzece śladowe ilości. Przeszkód brak (jeśli nie liczyć płycizn). Widoki niezłe. Zaopatrzenie dobre. Kanu i transport jak zawsze z akajaka. Reszta na zdjęciach. http://mateusz.franciszka...rzeki/2015gauja
Mateusz

Radek - 2015-10-19, 08:32

Matusz, postaraj się zaplanować tak przyszłoroczne pływanie by skończyć zlotem. Gościć nas będzie Akajak ;) .
Wyprawa przednia :D

Myszoor - 2015-10-19, 19:50

fajne te piaskowcowe ściany, no i widzę, że fajna rekreacja była :)

PS
A z trudnościami w temacie relacji pisanej coś wiem - który to rok idzie ?? ;)

Matusz - 2015-10-19, 23:15

Skały rzeczywiście są przepięknej urody. Do tego przy wielu z nich są fajne bystrza. Kiedy zobaczyłem je pierwszy raz w necie na zdjęciach, to zastanawiałem się czy nie zabrać ze sobą liny :) Niestety jest to bardzo miękki piaskowiec. Na większość z nich prowadzą ścieżki widokowe.

Co do rekreacji to nie wiem co masz na myśli. Pewnie chodzi o: 1. kiełbaski pieczone na wydmach; 2. kitesurfing - ale to nie my; 3. tor kajakarski w Valmierze - przy tym stanie wody emocje dostarczały jedynie wiszące tyczki; 4. inny rodzaj rekreacji nie uwieczniony na tych zdjęciach (nasza wódka lepsza, choć piwo już niekoniecznie).

Co do zaległości piśmienniczych na stronę... No cóż. Mea culpa. Ale ciągle mam zamiar :)

Mateusz

Gabriello - 2015-10-22, 12:53

Świetna przygoda i piękne fotki. :)
qwertx01 - 2015-10-25, 12:06

relacja skromna ale widoki... przepiękne!! Super sprawa!!
Matusz - 2015-10-25, 23:30

Relacja się pisze. Powinna być gotowa w tym tygodniu.
Mateusz



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group