To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.Kanu.pl »
Pośród trzcin i kamieni

Kanu - konstrukcje listewkowe (Wood Strip) - Strugarka - grubościówka

Zirkau - 2016-05-03, 19:27
Temat postu: Strugarka - grubościówka
Witam.
Kto z Was korzysta z tych małych strugarek/grubościówek jak np.
Titan 1500 W

Zamierzam kupić sobie tego rodzaju strugarkę/grubościowkę, bo mam dość się proszenia i tłumaczenia stolarzom czego człowiek oczekuje. Ale nie zamierzam wydawać zbyt dużo kasy, bo nie zarobkuję na tym sprzęcie.

Radek - 2016-05-04, 20:25

Marek - Henas może się wypowie.
Halny - 2016-05-06, 13:43

Mam taką z Reszla. Ma ze 30 lat. Stara ale jara ;) Z grubymi i twardymi deskami radzi sobie gorzej ale do drobnych rzeczy jest super. No i mało miejsca zajmuje.
Zirkau - 2016-05-06, 17:28

Pewnie Dyma 8 ? Eh, cenią się, chociaż może to najniższa cena którą warto dać.... Bo Dymę z Reszla każdy chwali.
Halny - 2016-05-10, 12:06

Dyma. Tylko taki starszy model. Dobra jest. Miała takie plastikowe koła zębate w mechanizmie i po 30 latach zużyły się. Zostały wymieniona na stalowe. To jedyny mankament.
Gabriello - 2016-07-20, 18:57

Ja mam taką. JWP 12
Jest niesamowicie żywotna i przerobiła już masę materiału.
Daje radę na szerokich deskach o ile nie narzuca się zbyt dużego wióra.
Polecane po 1h pracy robić przerwę na ochłonięcie.
Inne firmy też mają podobne konstrukcje.

Zirkau - 2016-07-20, 21:11

Dzięki, ale kupiłem już Scheppach strugarko grubościówkę na 205 mm szerokości

Jestem mega zadowolony jak pracuje. Przerażony gdy zajrzę pod obudowę na jakich trybach
to dziala :D

na moje potrzeby idealna, byle tylko żywotność była. Dość szybko się grzeje, gdy struga materiał na ponad 70% możliwości - wiór wówczas jak najmniejszy, bo ledwo ciągnie przy jesionie. Sosna idzie gładko. Dąb, jesion, czasem coś zerwie z płaszczyzny, ale ogólnie gładka robota. Zobaczę, później, jak ostrza się stępią jak będzie szybko hamować.

Gabriello - 2016-07-20, 22:00

Pamiętaj, że w stolarce 2mm to dużo, przy szerokościach powyżej 10cm - jak na takie małe grubościówki. Ja staram się zbierać sosnę max 2mm, a jesion 1mm. Końcowo zbieram już dziesiąte mm dla lepszej powierzchni. Maszyna zagrzeje się szybciej jak puścisz 1x 2mm niż 2x 1mm. Udanej roboty i pisz coś co tam rzeźbisz, bo jesteś w tej kwestii mało wylewny. :P Pozdrawiam
Zirkau - 2016-07-21, 06:40

Nic łódkowego :D , Ot robię co nieco pod wiatą.

Edyta, przypomniało się mi:
Robiłem co prawda wiosło, ale nie przeszło próby elastyczności :D

Dobrze, że test zrobiłem, gdy był tylko z grubsza nadany kształt, bo reakcja była błyskawiczna - trach i wsio :D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group