To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.Kanu.pl »
Pośród trzcin i kamieni

Na kanapie: książki / czasopisma / filmy - Film promocyjny Wkry

Radek - 2016-10-02, 11:10
Temat postu: Film promocyjny Wkry
Promocja Wkry
radorz - 2016-10-02, 20:17

Pewnie tego filmu już nie przerobicie, ale fajnie gdybyście w takich filmikach podprogowo pokazywali prawidłowe zachowania.
Sam jesteś bez kamizelki, w momencie gdy jest tekst o bezpiecznych spływach - większość na wodzie bez kamizelek. Ludzie na koniach - w toczkach nie wygląda się wcale źle.
Nie wiem, kto i kiedy ma oglądać ten filmik, może by się dało lekko skrócić?

To tyle od starego marudy ;)

Myszoor - 2016-10-04, 21:55
Temat postu: Re: Film promocyjny Wkry
Radek napisał/a:
Promocja Wkry

No fajnie wyszło i milusio czysta ta Wkra. Szkoda tylko kanu przegrało czasowo z kobyłkami, o kajakach nie wspomnę :)

PS
A z brakiem kamizelki faktycznie wtopa ;)

Łukasz - 2016-10-06, 11:02

nie przesadzajmy znowu
za chwile jak zbliżysz się do wody to będzie krzyk a gdzie kamizelka!! :wink:
kamizelka ma być w łódce i tyle ;) przeca w wodzie po pas to bezsens totalny :wink:
brak kamizelki to pikuś z innymi rzeczami

@Radek badzo fajny film! a jaki lektor zaangarzowany ;)

- Henas - - 2016-10-06, 18:26

Panie Łukasz.
Nie głoś pan herezji.
Chcesz pływać bez kamizelki twoja wola.
Idee propagowane na forum są jasne i określone.
Możesz je poznać czytając akapit zamieszczony na dole strony.

Radek - 2016-10-07, 07:42

Kamizelka była na mojej łódce i zawsze jest.
Co do filmu, to ja nie miałem żadnego wpływu na scenariusz czy ujęcia. Mnie tylko zaproszono do udziału bym popływał łódeczką po rzece. :D

Łukasz - 2016-10-07, 09:58

Panie Henas
Żadną herezją nie jest fakt nie posiadania ubranej kamizelki w płytkiej, nie rwącej wodzie, na większośći małych rzek bardziej by się kask przydał niż kamizelka więc nie popadajmy też w przesadę, tam gdzie kamizelka jest potrzebna, oczywiście bardzo dobrze ją mieć na sobie, ale nie wszędzie jest to konieczne nie popoadajmy w przesadę

pływam na rzekach górskich i wiem jak potrzebna jest kamizelka :wink: i nie tylko kamizelka ale nie przesadzajmy :wink:
zresztą trochę nie na temat się robi ;)

Zirkau - 2016-10-07, 13:06

Hm, jednak byłbym za tym, by na wszelkich filmach pewna pełna poprawność była zarejestrowana - szczególnie że oglądający nie potrafi ocenić warunków - które są też uznaniowe, wobec odpowiedniego doświadczenia na wodzie i w wodzie.

Od tej strony patrząc - jeżdżę konno - na filmie też brak toczka czy kasku, brak rękawiczek. Jeśli zaś chodzi o ochronę głowy podczas konnej przejażdżki - warto mieć, szczególnie podczas rajdów terenowych.

Z drugiej zaś strony - poprawność nie może zostać wypaczona i popadać w skrajności. (nie widziałem ratownika obok kąpiących się:D )

- Henas - - 2016-10-07, 13:35

Nie zamierzam się z Tobą Łukasz licytować kto pływa po trudniejszych rzekach.
Bez komentarza.

Myszoor - 2016-10-08, 10:46

Ja się pod Zirkau'em podpiszę - tym bardziej, że oprócz promocji rzeki można promować i pewne postawy na wodzie : )

Bez kamizelki jest fajnie do póki nie wyląduje się w wodzie, a wtedy bez niej bywa już niefajnie : (

Jak by tak kilka razy poszło w media, że ktoś bez zabezpieczenia na wodzie miał wpadek i został przez to obciążony kosztami akcji ratunkowej, albo się na przykład ubezpieczyciel wypiął na odszkodowanie to może wtedy do ludzi by dotarło, że warto o siebie zadbać. Bez tego w tym kraju nic się nie zmieni : )

PS
Ostatnio jak jechałem na Hamerak to już na wylocie z miasta okazało się , że nie zabrałam ze sobą ... śpiwora i materacyka : ) Kamizelka była : )

Zirkau - 2016-10-08, 13:52

Myszoor napisał/a:
Jak by tak kilka razy poszło w media, że ktoś bez zabezpieczenia na wodzie miał wpadek i został przez to obciążony kosztami akcji ratunkowej, albo się na przykład ubezpieczyciel wypiął na odszkodowanie to może wtedy do ludzi by dotarło,


Wybacz, ale nie chciałbym by to szło tak daleko. Bo to brzmi jak nakaz prawny, dając podstawy do wypięcia się na Kowalskiego, bez oceny warunków. Na szczęście podstawy prawnej nie ma do tego.

Łukasz - 2016-10-08, 16:19

- Henas - napisał/a:
Nie zamierzam się z Tobą Łukasz licytować kto pływa po trudniejszych rzekach.
Bez komentarza.
to nie licytowanie tylko świadomość potrzeby ,nawet czasem na płytkiej wodzie, zbyt bierzesz to do siebie

ogólnie to można się przypierdzielić do wielu rzeczy (typu jazda bez zapiętych pasów i nie na fotelach w cabrio) ale nie o to chyba chodzi żeby się przypierdzelać do wszytkich rzeczy :wink: nie trzeba być bardziej papieski od papierza

madrivercanoe - 2016-10-11, 05:06

Nie załapałem się na obejrzenie filmu już został usunięty
Zirkau - 2016-10-11, 15:24

Szkoda, bo zgodnie ze starą indiańską zasadą: nie ważne czy mówią dobrze czy źle, ważne że mówią :mrgreen:
janekneuron - 2016-11-11, 19:05

Czy to ten?
https://www.youtube.com/watch?v=XA0fpKmFen8



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group