To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.Kanu.pl »
Pośród trzcin i kamieni

Wiosła, siedziska, yoki, żagle i inne takie - Worek wodoszczelny - zrobiony samodzielnie

kochamojazone - 2011-05-30, 00:18

Myszoor napisał/a:
kochamojazone napisał/a:
Oprócz worka wodoszczelnego używałem wiader po farbach emulsyjnych (tych z przykrywką). Bywają dwie pojemności 10 i chyba 20 litrów. Słaby lans nad wodą :lol: , ale szczelne w 100% no i koszt zerowy jak ktoś ma akurat remont w domu.

w związku z małym własnym "napływem" mam podchwytliwe pytanie w temacie wiaderka: ile razy zaliczyłeś "grzyba" z nim na pokładzie??

0 razy.

Myszoor - 2011-05-30, 07:41

tego się obawiałem przy takim entuzjazmie :\ idzie o to że ja osobiście bym się bał tego że przy wywrotce jakiś element kanu uderzy o takie wiaderko, co spowoduje otwarcie ...

może tylko marudzę, bo sama idea jest przednia i zamierzam ją sobie przetestować :]

drawa - 2011-06-01, 19:46

Cytat:
używałem wiader po farbach emulsyjnych (tych z przykrywką). Bywają dwie pojemności 10 i chyba 20 litrów
szukasz dziadowskich oszczędności :!: pamiętaj na wodzie nie ma żadnych kompromisów :!: :!: http://allegro.pl/beczka-...1602582299.html
Myszoor - 2011-06-01, 20:02

z tymi beczkami na kapustę to nie takie hop siup - to że są zakręcane nie znaczy że są szczelne - nawet jak mają uszczelkę.

BTW
Mam taką jedną beczkę (jakieś 30-35 litrów) na zbyciu - za symboliczne pieniądze - służyła jako pojemnik na śpiwory - jak ktoś jest chętny to fotki i szczegóły już mailem ...

Thialf - 2011-06-01, 20:09

drawa napisał/a:
szukasz dziadowskich oszczędności pamiętaj na wodzie nie ma żadnych kompromisów http://allegro.pl/beczka-...1602582299.html


Jak dla mnie jeden poważny minus takiej beczki, brak uchwytów.

Myszoor napisał/a:
to że są zakręcane nie znaczy że są szczelne


To prawda dziś testowałem plastikowy pojemnik/słój po odżywkach lub białkach, taki czerwony pół przeźroczysty. Znajomy z pracy ma tego trochę. Jest nie szczelny, a gwint bardzo krótki, wydaje mi się, że nawet gdybym wkleił gumę jako uszczelkę nie wiele by to dało i dalej by ciekło lub nie dokręcał się do końca.

drawa - 2011-06-01, 20:09

Cytat:
że są szczelne
bo nie są- a co chcesz ją za kanu holować : :?: beczka moja
JUKA2000 - 2011-06-01, 20:12

drawa napisał/a:
szukasz dziadowskich oszczędności

Zakładając ten temat miałem na myśli tanie worki ( pierwszy post) . Beczki nie są optymalnym rozwiązaniem na kanu. Cena tych beczek z twojego linka też nie jest konkurencyjna ani dla worków 20l dostępnych na alle... ani tym bardziej dla wiaderek po farbie :wink: .

Myszoor - 2011-06-01, 21:49

drawa napisał/a:
Cytat:
że są szczelne
bo nie są- a co chcesz ją za kanu holować : :?: Obrazek beczka moja

chcę mieć suche rzeczy po ew. zaliczeniu grzyba na wartkiej rzeczce ...

JUKA 2000 napisał/a:
drawa napisał/a:
szukasz dziadowskich oszczędności

Zakładając ten temat miałem na myśli tanie worki ( pierwszy post) .

tanio i dobrze to raczej nie pożenisz, czasem drogo i dobrze też nie pożenisz :P

JUKA 2000 napisał/a:
Beczki nie są optymalnym rozwiązaniem na kanu.

mam dokładnie odmienne zdanie - właśnie poluję na eBay'u na Curteca 54 litry :]

kochamojazone - 2011-06-02, 18:19

drawa napisał/a:
szukasz dziadowskich oszczędności :!: pamiętaj na wodzie nie ma żadnych kompromisów :!:

Jeżeli ja szukam dziadowskich oszczędności to przyjacielu jakich ty musisz szukać jak kupujesz cieknące beczki do kapusty?
Więc są te kompromisy czy nie? Jak nie to polecam najbliższy zakład spawalniczy, może majster poradzi coś na wiadra po farbach, worki wodoszczelne, które zresztą też się przecierają i beczki na warzywa, które ciekną.

Myszoor - 2011-06-02, 19:49

drawa napisał/a:
szukasz dziadowskich oszczędności :!:

teraz dopiero zauważyłem - "dziadowskich" - to chyba deczko za ostro? he? Każdy orze jak może i nic nam do tego. Mi się ten patent generalnie podoba - ale najpierw go sobie potestuję

drawa napisał/a:
pamiętaj na wodzie nie ma żadnych kompromisów :!: :!:

wiesz - jak się zastanowić to Twój zakup też jest kompromis, jak bym miał zły dzień to też bym napisał, że to dziadowski kompromis - a bez kompromisu to tylko chyba Curtec ...

Thialf - 2011-06-02, 22:25

o ho robi się gorąco

to może Wszyscy rzucimy sobie na luz

Mamy dyskutować jak dorośli ludzie a nie rzucać się do gardeł jak współczesna młodzież na mniej ambitnych forach.
Kompromisy w każdej części życia człowieka istnieją i to rzecz normalna np. małżeństwo.
Nie każdego stać na najdroższy, markowy sprzęt więc szuka innych dróg rozwiązania i jak najbardziej jest to szukanie kompromisów. Jak mawiał mój dobry znajomy:
"Niektórzy lubią pomidory a niektórzy jak im nogi śmierdzą."
Do rzeczy. Każdy z Nas ma prawo do własnej opinii i zdania i nie wolno tego nikomu zabraniać czy rzezać Go za to.
Jeden z Nas, powtarzam, z NAS, szukał pomocy w rozwiązaniu Swojego problemu. Z tematu ciut zeszliśmy więc proponuję na niego wrócić.
Ktoś ma pomysł na to jak domowym sposobem zrobić działający worek wodoszczelny? Jak najniższym kosztem. To pisać.

drawa - 2011-06-03, 05:27

po co robić, jak można kupić
Cytat:
hermetyczne: chronią przed kurzem, brudem, wodą, wilgocią, insektami,
http://allegro.pl/worki-p...1625890200.html
JUKA2000 - 2011-06-03, 06:21

drawa napisał/a:
po co robić, jak można kupić

No właśnie chodzi o to żeby zrobić , kanu też można kupić a jednak zrobiłem , satysfakcja troszkę większa.Idąc tropem Drawy to połowa tematów na forum jest niepotrzebna ,po co robić samemu wiosła i je naprawiać , po co samemu wiosłować lepiej wynająć motorówkę itd. :wink:

drawa - 2011-06-03, 08:10

satysfakcja- rzecz bezcenna !
Cytat:
po co samemu wiosłować lepiej

kochamojazone - 2011-06-05, 00:21

I tu cie mam przyjacielu! :lol: To nie jest kupny silnik tylko zmodyfikowana najtańsza marketowa kosa spalinowa. A więc RĘKODZIEŁO, które krytykujesz sam uprawiasz. :mrgreen:
No jeżeli można kupić to dlaczego na zdjęciu nie ma pięknej i drogiej hondy albo mercurego tylko kosiarka przy rufie pontonu?
Odpowiedz: Bo każdy orze jak może.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group