To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.Kanu.pl »
Pośród trzcin i kamieni

Pozostałe tematy - Dowcipy , żarty , kawały

Thialf - 2011-12-22, 00:07

a o to chodziło....
tonieja - 2011-12-22, 10:10

Zirkau, Twoje pierwsze założenie przeczy prawu Archimedesa.
Zirkau - 2011-12-22, 11:44

tonieja napisał/a:
Zirkau, Twoje pierwsze założenie przeczy prawu Archimedesa.


w żaden sposób. Wyparta woda przelewem popłynie do zbiornika z filtrami, stąd też poziom wody w basenie nie ulegnie zmianie. Zwróc uwagę na warunek jaki postawiłem.

JUKA2000 - 2011-12-23, 19:17

A co się stanie jeżeli zamiast kamienia zastosujemy styropian?
Malutki - 2011-12-23, 20:58

Poziom wody też opadnie.

Malutki
www.hobbo.net

JUKA2000 - 2011-12-23, 21:18

Styropian jest lżejszy od wody , wiec jej poziom pozostanie bez zmian- moim zdaniem.

[ Dodano: 2011-12-23, 21:21 ]
Początek XX wieku. Uboga wiejska rodzina miała jedyną żywicielkę - krowę. Kiedy nastał kolejny ranek, mąż wstał jak zwykle przed świtem i poszedł do obory ją wydoić. Niestety krowa leżała całkiem martwa. Człowiek się załamał, przed oczami stanęła mu wizja śmierci głodowej, więc wyjął ze spodni pasek i powiesił się pod powałą. Po dłuższej chwili obudziła się żona, zaniepokojona brakiem małżonka. Od razu pomyślała, że mąż powinien być w oborze. Kiedy się tam udała i okazało się, że mąż popełnił samobójstwo, a na klepisku leży martwa krowa - jedyna żywicielka rodziny, niewiele myśląc powiesiła się koło męża, w końcu zgodnie z przysięgą małżeńską chciała dzielić jego los. Po chwili obudził się starszy syn. Kiedy zobaczył, że łoże rodziców jest puste, a na stole nie stoi kanka z mlekiem, jak zazwyczaj bywało, postanowił poszukać rodzicieli w oborze. Jakiż był jego szok, gdy odnalazł martwą krowę i rodziców równie martwych, a okoliczności wskazywały na samobójstwo. Pomyślał, że musi to sobie poukładać, postanowić coś, a najlepiej zawsze udawało mu się myśleć nad rzeką. Wziął więc wędkę i poszedł nad wodę. Zarzucił haczyk i w tej chwili z wody wyłoniła się postać pięknej syreny:
- Jeśli przelecisz mnie pięćdziesiąt razy, wskrzeszę twoich rodziców, krowę i żyć będziecie w dostatku do końca waszych dni - rzekła syrena.
Niestety syn dał radę syrenie tylko 25 razy i kiedy zasłabł pochłonęły go czeluście piekielne. W tejże chwili obudził się młodszy syn ubogich rolników. Kiedy zobaczył, że izba stoi pusta, postanowił, że poszuka współmieszkańców. Kiedy zobaczył martwą krowę i martwych rodziców w oborze, bardzo zafrasowany zauważył brak również wędek. Przecież miał jeszcze brata.
- Pewno poszedł nad rzekę - pomyślał i poszedł go poszukać. Zastał porzuconą wędkę i pomyślał, że brat poszedł za potrzeba i zaraz wróci, jednak w tym momencie z wody wyłoniła się piękna syrena i zapytała:
- Ile masz lat chłopcze?
- 16?
- Hm, jeśli przelecisz mnie 25 razy, wskrzeszę twoich rodziców, brata, krowę i żyć będziecie w dostatku do końca waszych dni - rzekła syrena.
- A mogę 30?!
- No, możesz?
- A 40?
- Możesz chłopcze, oczywiście, jak tylko dasz radę.
- A 50 razy mogę?
- Tak, tak, tak! - krzyknęła uradowana syrenka.
- A nie zdechniesz jak krowa?

Thialf - 2011-12-23, 21:42

:twisted: :lol: :mrgreen:
Thialf - 2011-12-24, 10:07

http://cvr.pl/htm/g/smieszne/singhorses.htm
tonieja - 2011-12-24, 12:58

Zirkau, przeczytaj proszę ze zrozumieniem co sam napisałes. Twoje pierwsze załozenie jest prawdziwe tylko dla jednego przypadku. Gdy kamień będzie miał taką samą gęstość jak woda. Jaki znasz kamień o gęstości 1g/cm3?
Zirkau - 2011-12-27, 10:21

Ok, napisz mi to tak, jak Ty to odczytujesz, a wtedy albo przyznam Tobie rację, albo będę bronił swego stanowiska. Bo ja nie widze sprzeczności. ok ?

Jaki znam kamień o gęstości 1kg=1dm3? Ano są takie, całe skały utworzone z wypływającej magmy - zwa się pumeksy - bywają o różnej gęstości.

Rosomak - 2011-12-27, 16:59

http://www.youtube.com/watch?v=3zJTNOxV4Qg
Zirkau - 2011-12-27, 17:27

Rosomak napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=3zJTNOxV4Qg


doskonałe :D

Thialf - 2011-12-27, 22:26

i to mógłbym robić w przyszłości, pewnie nawet lepiej bym zarabiał :)
JUKA2000 - 2012-01-03, 20:53

Co prawda to nie kanu, ale można poćwiczyć pływanie na drugi brzeg:
http://www.wykop.pl/ramka/129104/japonska-zagadka/
Ja musiałem chwilę pogłówkować.

Thialf - 2012-01-03, 22:23

po paru minutach z ogromną pomocą żony przetransportowaliśmy wszystkich :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group