To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.Kanu.pl »
Pośród trzcin i kamieni

Kanu - konstrukcje listewkowe (Wood Strip) - Patenty na szlifowanie (ręczne)

Myszoor - 2011-04-10, 14:18
Temat postu: Patenty na szlifowanie (ręczne)
w necie trafiłem na coś takiego:



macie jakieś inne patenty na tę czynność?

wojang44 - 2011-04-12, 11:15
Temat postu: Re: Patenty na szlifowanie (ręczne)
Myszoor napisał/a:
w necie trafiłem na coś takiego:

Obrazek

macie jakieś inne patenty na tę czynność?


Ja szlifowałem szlifierką oscylacyjną. Równiutko, gładko i szybko.

JUKA2000 - 2011-04-12, 16:55

wojang44 napisał/a:
Równiutko, gładko i szybko.

... i bez męczarni.
Ja używałem mimośrodowej GEX150 a wewnątrz w niedostępnych miejscach cyklina oraz papier ścierny. Do cięcia listew Festool simetric ale jeżeli jesteś stolarzo-szkutnikiem amatorem , to elektronarzedzie ma jedną dużą wadę ...
W ruchu jeszcze były wiertarko-wkrętarka , wyrzynarka ,frezarka. Przez chwilę używałem też takera elektrycznego, ale kiedy zobaczyłem że z tymi zszywkami to lipa , zrezygnowałem z niego .

SZYMONS - 2014-08-03, 08:45

Szlifowanie oscylacja lub nakladka na wiertarke zrobisz gory i doliny. Dobre to jest od papieru P1000 w gore . Pierwsze szlifowanie to tylko dluga paca i nie za sztywna . Przed szlifowaniem dobrze jest wysmarowac kolorowa kreda. Widac wtedy gdzie jest mulda. Przepraszam za pisownie, nowy sprzet bez konfiguracji
Gabriello - 2014-08-03, 13:38

Osobiście wszystko, a zwłaszcza kadłub z zwenątrz szlifuję GEX 150 i jest miodzio.
Trzeba pamiętać, żeby ładnie pracować nadgarstkami na owalu i nie zatrzymywać (jakiejkolwiek szlifierki) w miejscu.
Wewnątrz szlifierka kątowa z tarczą lamelkową. Tu trzeba trzymać ją pewnie w jednej łapce i robić delikatne pociągnięcia od przodu do siebie, potem tylko papier 80 dla zniwelowania poprzecznych rysek po tarczy i porpawka 200 na gładko, ewentualnie + jeszcze drobniejszym papierem.

Malutki - 2014-08-10, 18:58

[quote ]Osobiście wszystko, a zwłaszcza kadłub z zwenątrz szlifuję GEX 150 i jest miodzio.[/quote]
Wszystko zależy od tego na ile dobrze jest dość dobrze.

Szlifowanie slifierkami ma swoje nieprzekraczalne granice i uzyskana powierzchnia będzie falować. Wysokim poziomem umiejętności można to falowanie zmniejszyć, ale nie zlikwidować.
Jedyną metodą jest długa laga (dla kanu z 75cm) i praca ręczna. Wbrew pozorom nie jest to bardzo upierdliwe jeśli zaczniemy od grubego papieru (dla listewek nawet 40) i szlifujemy tak długo by nastepny (drobniejszy) papier usuwał tylko rysy poprzedniego.
A dlatych co używają Festoola coś takiego;
http://www.flexicat-tools...t-FSB084112.php

SZYMONS - 2014-08-11, 05:12

Używałem tego ustrojstwa i nie jest to rewelacja, ciężki i nie wygodny. Lepiej samemu zrobić lagę z airexu, a nawet kilka o różnych wymiarach i twardościach.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group