To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.Kanu.pl »
Pośród trzcin i kamieni

Elektronika / Komunikacja / Foto / Video etc. - Elektryka , elekrtonika na pokładzie

ManaT - 2013-06-18, 17:48

Cytat:
jest jakiś sposób na policzenie pojemności - ilości pelnych doładowań

Trzeba by znać pojemność baterii. Najlepiej kupić dobre baterie i ładować nimi telefon aż do padnięcia i liczyć cykle. Można by też zastosować akumulatory D(R20). Recyko mają 5700mAh. Jeżeli baterie w telefonie masz 1500mAh to ze 3 razy naładujesz. Z bateriami może być nieco gorzej bo napięcie im spada wraz z rozładowaniem, bateria telefonu ma 3,7V i poniżej tej granicy nici z ładowania a nawet myślę, że automatyka w telefonie odetnie ładowanie przy wyższym napięciu. I uwaga na akumulatorki bo w większości mają 1.2V czyli trzeba 4 sztuki, baterie mają 1,5V czyli w zestawie 3 sztuk dadzą 4,5V.

drawa - 2013-06-18, 21:46

ManaT napisał/a:
bateria telefonu ma 3,7V i poniżej tej granicy nici z ładowania a nawet myślę, że automatyka w telefonie odetnie ładowanie przy wyższym napięciu.
podoba mi sie twój tok rozumowania bo napisałem
Cytat:
Skoro komórka ładuje sie z akumulatora prądem stałym około 4 volt to równie dobrze może się ładować z zestawu trzech bateri 1,5 V. Tak pomyślałem i zrobiłem próbe z trzema bateriami alkalicznymi LR 6 1,5 v. I nic telefon nie pokazał ładowania. Baterie były już słabe

ManaT - 2013-06-18, 22:11

drawa, Ja zasilałem nawigację "Navia" z trzech duraceli R20 i szło elegancko. Normalnie padała po godzinie a z 3xR20 poszła 2 x po 4-5godzin, po rozłączeniu aku wewnętrzny "nabity"na maksa i jeszcze by szło ale zima przyszła :evil:
Szajba - 2013-06-18, 22:25

Czy próbował ktoś może takiego urządzonka?
http://allegro.pl/ladowar...3317881905.html

Mam dylemat czy zakupić aku żelowy czy może taka ładowarka dałaby radę.
Na pewno ładowarka byłaby lżejsza i bardziej uniwersalna.

Nie chciałbym na czas spływu wracać do nałogu, a przynajmniej raz dziennie muszę podładować baterię do e-papierosa.

ManaT - 2013-06-18, 22:42

Szajba, Miałem podobną, mało wydajna i zasadnicza wada jaką zauważyłem to bardzo się nagrzewa od słońca a akumulatorki w niej zastosowane nie lubią przegrzania. W mojej stracił pojemność prawie całkowicie po kilku sesjach na słońcu. Przy tak małym panelu ładowarka musi być cały czas na słońcu, grzeje się jak diabli a i tak w ciągu jednego dnia swojego akumulatorka nie naładuje. Konkludując, chcesz pyknać bez nerwów to lepiej żelka kup.
drawa - 2013-06-19, 04:00

ManaT powinno być Bateria alkaliczna Duracell LR20 D (R20) LR 20 Ja używam bateri węglowych R 20 bateria alkaliczna LR 20 ma dużo wieksza pojemność. Kto napisze ile razy? większą :idea: Taka powinna być odpowiedż jak twoja wyżej na zadawane pytania. Z pozycji praktyka osobiście sprawdzone rozwiązania -brawo
ManaT - 2013-06-19, 06:34

Racja powinno. Dziękuję za sprostowanie. Teraz wiem, że:

Tabelka z wikipedii.
Dzięki niej wiemy już jaka jest typowa pojemność ogniw różnego rodzaju :mrgreen:

Tak czy owak LR20 pojemność maja fajną, ReCyko (D) 5700mAh ale można je ładować i prawie do końca będą miały 1,1V na ogniwo tylko cena ich nie jest niska. Wnioskując z poniższej tabelki tak czy siak trzeba stosować 4 ogniwa LR20 ponieważ przy trzech już w połowie żywotności napięcie na "banku" będzie poniżej 4V i trzeba by chyba ograniczyć napięcie początkowe bo będzie ponad 6V. Nawii to nie zabiło.
źródło

Teraz orientacyjna waga, Duracell x4 to 560g podobnie pewnie będą ważyć ReCyko D, natomiast żelówka 6V przy pojemności 12Ah - 2 Kg, przy 7,2Ah - 1 Kg a przy 4,5 Ah - 710g

drawa - 2013-06-21, 19:58

Dziś dostałem .Ledwo zipią wiele lat nie ładowane.Może z panem Czesiem coś wymłodzimy :?: :idea:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group