To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.Kanu.pl »
Pośród trzcin i kamieni

Wiosła, siedziska, yoki, żagle i inne takie - Worki ,torby do kanu?

waldemar - 2012-04-23, 22:07
Temat postu: Worki ,torby do kanu?
Witam
Wiadomo jak w kajaku worki ,pudełka itp upycha się w lukach i jest Ok
A co z kanu wszystkie szpeje leżą luzem na dnie?
Myślałem nad workiem uszytym w kształt dziobu i rufy (klin) nie musi być wodoszczelny byle wszystkie pakunki schować bezpiecznie .
Może ktoś robi takie worki ,torby szyte na wymiar kanu?
Niedługo wybieram się na kilku dniowy wypad i zastanawiam się jak inni użytkownicy kanu radzą sobie z pakowaniem bagaży?
Mam dwie duże torby po 50-60L beczkę 20L (chyba) i kilka mniejszych worków ale jakoś kiepsko widzę ten towar leżący tak sobie pod nogami -ale znalazłem sobie problem!
Z góry dzięki za rady .
Pozdrawiam Waldek

drawa - 2012-04-23, 23:07

Witaj.

[ Dodano: 2012-04-23, 23:07 ]
waldemar napisał/a:
Myślałem nad workiem uszytym w kształt dziobu i rufy (klin) nie musi być wodoszczelny byle wszystkie pakunki schować bezpiecznie .
dobry pomysł a na razie umieśc tam te torby, a i beczka przydałaby sie wieksza
Thialf - 2012-04-24, 07:41

Dobrze jest powiązać baczki i worki do samego kanu, w razie "W" (oby nie), nie rozpierzchną się na wszystkie strony w wodzie. Jeśli jest możliwość wciśnięcia baczki lub worka pod nie używane ławeczki to wykorzystaj to, a potrzebne drobiazgi, woda, aparat itp. bliżej siebie. Kiedyś widziałem na necie sakwy do kanu, montowane pod siedzisko, niby fajny pomysł, ale nie ma jak wsadzić nóg pod siebie.
Myszoor - 2012-04-24, 08:00
Temat postu: Re: Worki ,torby do kanu?
waldemar napisał/a:
Witam
Wiadomo jak w kajaku worki ,pudełka itp upycha się w lukach i jest Ok
A co z kanu wszystkie szpeje leżą luzem na dnie?
Myślałem nad workiem uszytym w kształt dziobu i rufy (klin) nie musi być wodoszczelny byle wszystkie pakunki schować bezpiecznie .

Ja bym przede wszystkim pomyślał o tym by kanu po załadowaniu było nadal odpowienio wyważone :)

waldemar napisał/a:
Może ktoś robi takie worki ,torby szyte na wymiar kanu?

jedyne "opakowania" dedykowane kanu na jakie trafiłem w necie: http://duluthpack.com/

waldemar napisał/a:
Niedługo wybieram się na kilku dniowy wypad i zastanawiam się jak inni użytkownicy kanu radzą sobie z pakowaniem bagaży?

zaglądałeś: http://forum.kanu.pl/viewtopic.php?t=251 ??

waldemar - 2012-04-24, 21:21

Witam
Lubię jak wszystko jest poukładane i nic się nie turla po pokładzie więc coś wymyślę w temacie toreb w kształcie rufy i dziobu .
Moje kanu to 4m Venture Ottowa więc miejsca raczej mało.
Do wiązania mam kilka linek z karabinkami ,pod siedziskiem mało miejsca więc upchałem taką beczkę
http://www.outdoorresearc...sule-20356.html
otworem w stronę dziobu ,na aparat telefon itp.
Beczka między nogami przydaje się jako stolik na posiłki :
https://picasaweb.google.com/115607588041585114258/KanuVentureOttowaSolo?authkey=Gv1sRgCML1t_O4sMnn1gE#5729486522569520082
Pozostaje trochę miejsca na rufie i dziobie ,mam nadzieję że na kilku dniowe wypady wystarczy !
https://picasaweb.google.com/115607588041585114258/KanuVentureOttowaSolo?authkey=Gv1sRgCML1t_O4sMnn1gE#5729489187318535042
Mam stary namiot i myślę by wykorzystać podłogę do uszycia takiej torby -nie musi być przesadnie wodoszczelna ani mocna ,będzie raczej służyć do "trzymania" klamotów w miejscu!
Pozdrawiam Waldek

Myszoor - 2012-04-25, 08:52

waldemar napisał/a:
Witam
Lubię jak wszystko jest poukładane i nic się nie turla po pokładzie więc coś wymyślę w temacie toreb w kształcie rufy i dziobu .
Moje kanu to 4m Venture Ottowa więc miejsca raczej mało.

Wiesz - ja kombinowałbym tak: jak kanu jest solo to dwa worki wodoszczelne (raczej i tak je kiedyś kupisz) leżące obok siebie na dnie przed Tobą mają współczynnik turlania w okolicy zera. Do jednego wora namiot i jakiś inny sprzęt biwakowy (parapluch, fotelik co tam chcesz), do drugiego materacyk i śpiwór. Małą beczkę masz - dla mnie jest idealna na rzeczy typu kuchenka i podręczna elektronika. W takim kanu celowałbym jeszcze wtedy w większą beczkę (tak ze 30l) na ciuchy i resztę prowiantu mocowaną przy rufie. Niby cztery rzeczy do noszenia ale na przenosce spokojnie zabierzesz je wszystkie na raz. Beczki są niestety elementem przemieszczającym się, więc trzeba by je jeszcze jakoś zamocować - ale tu (tylko jako element mocujący) może wystarczyć linka z gumy :)

waldemar napisał/a:
Mam stary namiot i myślę by wykorzystać podłogę do uszycia takiej torby -nie musi być przesadnie wodoszczelna ani mocna ,będzie raczej służyć do "trzymania" klamotów w miejscu!

Jeżeli twardo upierasz się przy mokrym worze to może po prostu odwiedź jakiś sklep z używanymi ciuchami - powinni mieć tam jakieś torby podróżne w cenach które sprawią, że nie będzie Ci się chciało siadać do maszyny :)

PS
Lekki offtop - co to za czerwony demon i czy masz jakieś sznurkowe wyzwalanie do aparatu?

waldemar - 2012-04-25, 19:24

Witam
Worki mam 20L i 30L plecak 60L beczkę ze 30L Torbę 40L ,zostają przyzwyczajenia z kajaków gdzie tych klamotów nie widziałem były schowane.
Torba ,worek ma spełniać raczej rolę komór w kajaku ,włożę oczywiście wszystko w wodoszczelne worki i torby ,tylko jakoś razi mnie jak wszystko leży tak sobie na dnie! :lol:
O jakiego "czerwonego demona "chodzi?
Aparat to kamera Gopro ma samowyzwalacz ,zdjęcia seryjne ,pilota i pełno innych dziwnych funkcji :mrgreen:
Wybieram się na dwa dni na pływanie kanu ,załaduję wszystko jak proponujecie i zobaczę jak to wygląda.
Może się przekonam do "standardowego" pakowania kanu .
Waldek

ewa - 2012-04-25, 19:46

oprócz duuużej beczki na klamoty szwędające się mamy wiaderka hermetycznie zamykane :smile:
Matusz - 2012-04-25, 23:10

Kanu 4 m przy pływaniu solo to dużo. Ja mam Packa - 3,65 m.
Mój sposób pakowania.
Na rufie: krzesełko + składany stolik (samoróbka), karimata (w worku wodoszczelnym).
Na wyciągniecie ręki: butelka z wodą, składana piłka, ponczo przeciwdeszczowe, aparat foto (w hermetycznej skrzynce na amunicję), telefon w wodoszczelnym etui, mapa/przewodnik w worku zip i gps.
W części przedniodziobowej: namiot samorozkładający (w mocnym worku na śmieci), na nim stary plecak a nim: w dolnej części jedzenie, paliwo i to co może zamoknąć; w górnej części worek wodoszczelny; wózek do przenosek, zapasowe wiosło (składane).
Wszystko oczywiście jest przywiązane do kanu (linki z karabinkami).
Do pakowania rzeczy, które mogą zamoknąć znakomicie nadają się worki transportowe z Bundeswery (na Allegro można dostać za niewielkie pieniądze).

Matusz

Myszoor - 2012-04-27, 07:58

waldemar napisał/a:
... ,tylko jakoś razi mnie jak wszystko leży tak sobie na dnie! :lol:

no mnie worek samoróbka mocowany na dziobie raziłby jeszcze bardziej ;)

waldemar napisał/a:
O jakiego "czerwonego demona "chodzi?

takiego do wiosłowania :) Nie mogę wygooglać tego konkretnego Ty Warp'a :\

waldemar napisał/a:
Aparat to kamera Gopro ma samowyzwalacz ,zdjęcia seryjne ,pilota i pełno innych dziwnych funkcji :mrgreen:

acha :) bo w jego stronę szedł jakiś sznurek i zastanawiałem się co do czego :D

waldemar - 2012-04-29, 20:48

Wiosło to Ty Warp Warp 6C krótko robiony w 2006/7 bynajmniej tylko w tych latach był w katalogu !

http://www.paddleexpo.com...ors/ty-warp.htm

Udało mi się kupić nowe na E-bay w dobrej cenie :mrgreen:

Lekkie koło 700 g , bardzo sprężyste pióro przez co wydaje się kruche i delikatne .
Raczej do "czochrania' po kaziorach się nie nadaje choć było dedykowane jako "górskie"
W następnym roku (2006) już tylko do turystyki więc coś słabe im wyszło ,później zniknęło całkiem :?:

http://img842.imageshack....24/gopr1611.jpg


...ap ropo pakowania tak to wyszło!
Spakowałem się na dwa dni i jeszcze multum miejsca zostało ,większość towaru ulokowałem na rufie więc "nic mnie nie raziło" :lol:

Kanu jest mega pojemne i wydaje się że jak jest załadowane troszkę lepiej się prowadzi ,na pusto strasznie myszkowało przy lekkim bocznym wiaterku.
Waldek

Myszoor - 2012-04-30, 11:39

waldemar napisał/a:
Wiosło to Ty Warp Warp 6C krótko robiony w 2006/7 bynajmniej tylko w tych latach był w katalogu !

to tłumaczy moje problemy :D

waldemar napisał/a:
Lekkie koło 700 g , bardzo sprężyste pióro przez co wydaje się kruche i delikatne . Raczej do "czochrania' po kaziorach się nie nadaje choć było dedykowane jako "górskie"

patrząc na uchwyt mam dokładnie takie wrażenie - z tego co widzę w necie to takie uchwyty są typowe dla OC-1.
Ale OK, koniec offtopa :)

waldemar napisał/a:
Kanu jest mega pojemne i wydaje się że jak jest załadowane troszkę lepiej się prowadzi ,na pusto strasznie myszkowało przy lekkim bocznym wiaterku.
Waldek

zachęcam do dalszych eksperymentów z rozkładem ;)

ra_dek - 2012-07-16, 16:56

Czy ktoś używa lub wie coś na temat worków Mil-Tec. Na allegro 50l. za 60 zł., są i mniejsze.
http://allegro.pl/worek-w...2458037568.html


Matusz - 2012-07-16, 22:22

Chyba mam jeden z Mil-Teca. Używałem go sporadycznie trzy sezony. Taniej można w tej chwili dostać worki Fjord Nansena: http://www.fjordnansen.pl...kat=36&prod=649 - 50l 50 zł.

Matusz

ra_dek - 2012-07-16, 23:30

Dzięki, a możesz napisać czy są wiele cięższe od typowych wykonanych tylko z materiału.

II gatunek nie dla mnie, mam słabe doświadczenia z takimi oszczędnościami.
Do tego, choć to pewnie bardzo praktyczne, nie chcę oglądać ściśniętych bambeli :)

Zastanawiam się jeszcze nad tymi z Decathlon'u - 60l. za 80 zł. czytałem że są ok.

A przy okazji czy chronicie namioty przed namoczeniem, czy chować namiot do worka?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group