To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.Kanu.pl »
Pośród trzcin i kamieni

Na biwaku: odpoczynek / kuchnia itp. - mini kuchenka

Gabriello - 2012-12-10, 17:59
Temat postu: mini kuchenka
co sądzicie o takiej kuchni kieszonkowej?

http://www.youtube.com/watch?v=I2p9bnOGmSk

ManaT - 2012-12-10, 19:42

Mimo wszystko trzeba trochę nosić - kuchenka, statyw pod garnek, paliwo. Jak zabraknie paliwa a woda nie będzie jeszcze zagotowana to trzeba będzie poczekać na ostygnięcie palnika żeby dolać paliwa, albo mieć drugi palnik w zanadrzu. Jak nie wypalisz do końca to wycieknie i będzie śmierdzieć. Generalnie dla mnie odpada. Ja stosuję mini gazówkę na kartusze C206 - 190g. Tanio i wygodnie. Albo kuchnia polowa z kamieni.
Myszoor - 2012-12-10, 21:58
Temat postu: Re: mini kuchenka
gabriello napisał/a:
co sądzicie o takiej kuchni kieszonkowej?

http://www.youtube.com/watch?v=I2p9bnOGmSk


że to świetna sprawa by w dzieciakach obudzić smykałkę do majsterkowania :P

od strony praktycznej raczej kulawy pomysł - w poście wyżej masz argumenty, ja od siebie dodam jeszcze dwa: za dużo z tym pi********a :) a wydajność raczej marna.

Gabriello - 2012-12-10, 22:20
Temat postu: Re: mini kuchenka
"że to świetna sprawa by w dzieciakach obudzić smykałkę do majsterkowania :P "

zgadzam się :mrgreen:

a i alkoholu pewnie niektórym byłoby szkoda... :razz:

ManaT - 2012-12-10, 22:23

metylu nie :)
Gabriello - 2012-12-10, 22:27

w Czechach to ostatnio bez znaczenia :razz:
madrivercanoe - 2012-12-10, 22:45

Skoro kuchenka ma być kieszonkowa na ciekłe paliwo to tylko Tatonka ze szczelną zakrętką


ManaT - 2012-12-31, 10:25

Mała daje rade:


na patyki ...no bo spirytusu szkoda :twisted:

ELTECH - 2013-03-08, 08:26

Ja właśnie otrzymałem troszkę lepszy patent.
Na razie LINK do instrukcji obsługi urządzenia - kuchenki.
Moje przemyślenia niebawem - jak ją rozdziewiczę :mrgreen:

Sylwek - 2013-05-12, 18:43

Jako,że mam dziś nastrój "rozgadany", to sobie coś tu napiszę :
kuchenka jako taka najlepsza jest wielopaliwowa,tzn i na gaz i na benzynę ,
natomiast dla celów wypraw canoe ,czy też kajakiem w Polsce ,to najlepszym możliwym sposobem według mnie jest :
1) ognisko
2)awaryjnie mini kuchenka gazowa

ad 1) zawsze znajdzie się miejsce na rozpalenie onego
ad 2) kartusz zajmuje mało miejsca i mało waży

jak ostatnio na 7 dni we dwóch dorosłych chłopa zabrałem małego C-Gasa i dużego ,to wróciliśmy z całym małym i połową dużego :mrgreen:

Sylwek - 2013-06-05, 20:51

Ostatnio poruszając się po pewnym sklepie ogrodniczym spostrzegłem coś takiego

Zdjęcie usunięte na wniosek autora wpisu.


koszt coś ze 30 pln-ów

to jest tzw rozpalacz do grilla , ale czy tylko mi się wydaje ,że można wykorzystać to coś jako kuchenkę na patyki ? :cool:

Zirkau - 2013-06-06, 08:17

Sylwek napisał/a:
koszt coś ze 30 pln-ów

to jest tzw rozpalacz do grilla , ale czy tylko mi się wydaje ,że można wykorzystać to coś jako kuchenkę na patyki ? :cool:


zdaje się, że Ikeowski ociekacz do stućców jest tanszy (zirka 15 PLN) i bez zbędnych elementów.

ELTECH - 2013-06-06, 08:23

Fakt - dużo filmików jest z tym na sztućce tylko trzeba wyciąć jeszcze dodatkowy otwór na dokładanie paliwa
Sylwek - 2013-06-06, 13:08

Chłopy ,mi nie chodzi w tym przypadku o koszt ,tylko o to właśnie ,że taki rozpalacz ma ten uchwyt ,za który można go złapać i bez brudzenia ,oraz parzenia łapek przestawić (nawet z żarem w środku , ) lub wrzucić po użyciu do worka ,
ELTECH - 2013-06-06, 13:43

Sylwek - nie wiem jak Ty ale ja nigdy nie chowam gorącego do worka, więc jakby uchwyt mi nie potrzebny. Ustawiam na ziemi rozpalam, robię żarcie - jak się spieszę to kijem przewracam i wysypuję żar a cienka blacha w 15 minut wystygnie i nie potrzeba mi dodatkowych zbędnych uchwytów. Zanim się spakujęz garami i ogarnę obozowisko to już jest piecyk dawno zimny. No chyba że gotujesz podczas pływania - to już wtedy fakt rączka musi być :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group