To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.Kanu.pl »
Pośród trzcin i kamieni

Inne tematy - Jak wykonać grafikę na kanu ?

SCHWIMMWANNEN - 2013-03-26, 11:14
Temat postu: Jak wykonać grafikę na kanu ?
Witam
Jak w temacie - czy wiecie może, może ktoś już robił taka grafikę w kolorze na drewnianym kanu.
Słyszałem ze dobry do tego jest papier ryżowy.
Na jakiej drukarce to drukować ?
czy kolor daje radę ?
Czy dawać pod zywicę czy pod sam lakier ?
Czy może pod laminat szklany bezpośrednio na drewno ?
Czy bardzo traci grafika na wyrazistości , kontraście , intensywności kolorów ?

Radek - 2013-03-26, 12:49

Mariusz,

Papier ryżowy i drukarka atramentowa.
Najlepiej pod laminat - papier będzie przesączony żywicą.

SCHWIMMWANNEN - 2013-03-26, 12:53

Dzięki :smile:
a jak z kolorem czy znacznie traci na intensywności ?
Drukowac w mocniejszym kolorze i bardziej kontrastowo bo coś zapewne straci po zalaminowaniu ?
No i czy drukowac normalnie od strony zewnetrznej czy od spodu żeby tusz się nie rozmywał ?
Drukarka weźmie i przyjmie tak cieniutki papier ?

Radek - 2013-03-26, 13:17

Żywica lekko zmniejszy nasycenie, możesz śmiało zwiększyć intensywność kolorów.
Drukować normalnie.
Papier papier ryżowy do decoupage taki cienki to nie jest :)
Zanim wydrukuję to przyklejam przednią krawędź ryżowego do zwykłego papieru i dopiero drukuję.

SCHWIMMWANNEN - 2013-03-26, 13:29

No właśnie są rózne typy papieru ryzowego od włuknistych gdzie wygląda jak rzadki papier czerpany (jak pokiereszowany len)
http://allegro.pl/papier-...3105795964.html

albo taki
http://www.artequipment.p...w-roli-69cmx10m

A jescze pytanie o gęstość bo mogą być gładkie cienki i grube i tak samo z tym papierem postrzępionym ryżowym (lniany wzór) może być cienki i gruby 20gr, 35gr, 40gr

Radek - 2013-03-27, 08:27

Ja kupiłem ostatnio taki blok tak by można było wybierać odpowiednie kawałki. Grubsze włókna na ciemnym drewnie są widoczne - nie przesączaj się dobrze.

Pozdrawiam

SCHWIMMWANNEN - 2013-03-27, 08:33

To ja zamawiam ten papier ryzowy w rolce , ten najcienszy i zobaczymy.
Nie chce widocznych włókien bo to nie szafa stylizowana na stara.

ManaT - 2013-03-27, 09:04

SCHWIMMWANNEN, Drugi raz? Pisałeś, że już masz. No chyba, że z tamtej rolki żona sajgonki zrobiła :mrgreen:
Bujasz? Czy koloryzujesz?

Patrz stopka Ewy.

SCHWIMMWANNEN - 2013-03-27, 09:16

Zamowilem rolke i leży w lokalu ktory wynajmuje firmie zajmujacej sie serwisem i sprzedażą używanych ploterow.
Nie dawali mi gwarancji ze tusz na solwencie bedzie trzymał i mialem sie dowiedziec czy moze na innym ryzowym trzeba bedzie drukować.
I nie przypominam sobie zebym gdzies napisal ze mam.
Co do bujania to u mnie nie bardzo bo po paru wypadkach i lotach motocyklowych mam zawroty glowy.
To juz wole koloryzowanie i staram sie kredka nie wychodzc za czarna kreskę :mrgreen:

ManaT - 2013-03-27, 09:31

Hyde Park Wysłany: 2013-03-20, 18:13 Temat: Słownik Indiański - Tłumacz Polsko Indiański
Cytat:
Papier ryżowy rolka kupiona, grafika obrobiona.
Teraz tylko próby trzeba będzie zrobić czy drukować na papierze od przodu czy grafike przerobić i zadrukować papier od tyłu tak jak się robi na szkle i innych przeźroczystych materiałach.
Papier kupiłem bardzo cieniutki więc trzeba zobaczyć jak to wyjdzie w obu metodach.


Ale to akurat nieważne.

SCHWIMMWANNEN - 2013-03-27, 09:39

No wlasnie papier leży i czekaja na moja decyzje bo gwarancji nie daja ze nie bedzie sie rozmywal i mialem dowiedziec sie o grubszy.
A jedno logo ma miec 20x70 więc domowa mi tego nie wydrukuje.
Dzwonilem do jednej powaznej firmy w warszawie i tez gearancji nie daja czy sie nie podrze i nie bedzie rozmazywal.
Powinienem napisac : to ja zamawiam drukowanie na tym cienszym a napisalem to ja zamawiam ten cienszy.
Skróty slowne z powodu pisania ns tablecie wychodza bokiem.
Czyjne oko wielkego brata nie śpi :lol: :shock:

ManaT - 2013-03-27, 09:51

No nie śpi. Ale tu nawet czujnym nie trzeba być. To samo na wierzch wyłazi.
Może tablet jest zbyt skomplikowany, albo jakiś marny bo problemy masz z nim straszne :D

kończę ten offtop.

SCHWIMMWANNEN - 2013-03-27, 11:18

7 cali jest dobre do kieszeni ale klawisze malutkie i nie chce się rozpisywać. :cool:
A ja dzień mam jak co dzień w locie, tu kredyty, tu ludzie kupują nieruchomość, tu trzeba papiery do tego wszsytkiego obrobić i często piszę stojąc przed domem jak psa wypuszczam na spacer.
Pies chodzi a ja piszę na dworze.
Na 10 calowy sie nie zdecyduje bo do kieszeni w bojówkach (a tylko w takich spodniach chodzę) nie wchodzi więc trzeba sie pomęczyć.
Wcześniej siedziałem przy kompie stacjonarnym ale żona kupiła na gwiazdkę tableta żeby moich pleców nie oglądać i tak klikam na tym a na kompie to siedzę w pracy.
W pracy zaczynam pisać to ktoś cos chce i człek zaczyna skracać wywody.
Pozdrawiam zabiegany ale zawodolony Mariusz Cholewski :wink:

[ Dodano: 2013-04-02, 12:10 ]
Próba wykonana - wydrukowane na cieniutkim papierze ryżowym, podklejonym do zwykłej kartki A4 żeby papier został wciągniety przez drukarkę atramentową.
Drukarka powinna być wcześniej wyczyszczona bo podczas wciągania papieru z rolki zaczął się podnosic w prowadnicach i wycierac wszystkie zakamarki drukarki z brudu i tuszu.
Można dodatkowo w paru miejscach które nie będą zadrukowane nakleić taśmę dwustronnie klejącą aby papier ładnie sie układał.
Próba wykonana z kolorami normalnymi i podciągnietymi o 50% w Gimpie.
Druk pod takaniną na zdjęciu - nie została jeszcze naniesiona żywica i lakier.


ELTECH - 2013-04-10, 21:38

Wygląda nieźle
SCHWIMMWANNEN - 2013-04-11, 07:43

Nastepne kanu ktore sam zamierzam zbudować pod opieka merytoryczna Strzalki tez bedzie mialo taką grafike, malunek ale motyw bedzie typowo Polski albo jelenie na rykowisku albo ze wzgledu na ksztalt Panorama Raclawicka.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group