To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.Kanu.pl »
Pośród trzcin i kamieni

Kanu - konstrukcje ze sklejki (Plywood) - Kanułki z jednego kawałka sklejki.

horizon - 2013-04-29, 22:10
Temat postu: Kanułki z jednego kawałka sklejki.
Czas swój wątek założyć ;)
Rozpoczęliśmy z kolegą budowę kanu ze sklejki miesiąc temu według tych planów http://flo-mo.weebly.com/one-sheet-boats.html
Proces rozgryźliśmy według tej galerii http://www.flickr.com/pho...with/3667979666
Na dzień dzisiejszy mamy już pierwsze kanu oblaminowane z zewnątrz i w środku, a drugie właśnie przed południem skleiłem od środka żywicą.
Trochę zdjęć z budowy:
https://picasaweb.google.com/lh/sredir?uname=113549253050608851082&target=ALBUM&id=5865970151477674881&authkey=Gv1sRgCKqJw5fou7yxCw&invite=CPOlx-8O&feat=email






























Oczywiście obrzeże meblowe to nasz pomysł - skutecznie zakrywa łączenie płatów kadłuba :razz:
Mamy nadzieję, że doświadczenia nabyte przy budowie i 'opływaniu' tych kanu zaowocują w przyszłości bardziej poważniejszymi konstrukcjami.

TIM - 2013-04-30, 17:15

Wygląda zgrabnie,mam nadzieję że niedługo zamieścisz foto z testów na wodzie,powodzenia!
ELTECH - 2013-04-30, 18:51

no i jak plywa - nie jest wywrotne czy niestabilne :?:
horizon - 2013-04-30, 21:35

Jeszcze nie skończone. Oczywiście dam znać co i jak razem ze zdjęciami.
ELTECH - 2013-04-30, 21:51

Czekam z niecierpliwością
SCHWIMMWANNEN - 2013-05-06, 15:58

Przewaga estetyczna dla mnie między tą technologią a listewkową jest taka ze pieknie widać słoje drewna - podoba mi się i będę obserwował z zaciekawieniem czekając na finał na wodzie. :grin:
Aaaa na jednym ze zdjęć widziałem schwimmwanienkę która robiła za stół :lol:

horizon - 2013-05-06, 21:32

Taaak... wanienka jest w tym niezastąpiona ;)
I przyzwyczaja kanułki do szumu wody.

horizon - 2013-05-16, 21:50

Koledzy, czytam najróżniejsze wątki o lakierowaniu laminatu epoksydowego, ale nie znalazłem konkretów.
Wiem że najlepiej lakierem z filtrem UV, i że samochodowe takie są, ale czy może ktoś podać choćby producenta lub nazwę?
Sprzedawcy jak to naciągacze zawsze twierdzą że filtr UV jest - choć nie jest to napisane na puszce. Dzięki wielkie.
Zdjęcia wkrótce również dołączę, a wodowanie coraz bliżej :mrgreen:

Malutki - 2013-05-16, 23:17

Jeśli się już zdecydowałeś na samochodowy kup najtańszy. każdy będzie dobry.

Malutki
www.hobbo.net

robhosailor - 2013-05-18, 11:10

horizon napisał/a:
o lakierowaniu laminatu epoksydowego, ale nie znalazłem konkretów.
Wiem że najlepiej lakierem z filtrem UV,

Ja mam bardzo dobre doświadczenie z lakierem okrętowym (poliuretan jednoskładnikowy) SYNTILOR - kupiony w hipermarkecie Leroy...

***
Fajna budowa!!!

horizon - 2013-05-29, 21:15

I powoli koniec budowy - dobrze że jeszcze pogoda kiepska to jest czas aby spokojnie dokończyć kanu.
Kilka kolejnych zdjęć:

Oczywiście pagaje też są


I przygotowanie do lakierowania

Dziś już po lakierowaniu (mamy nadzieję że po ostatniej warstwie).



Jeszcze montaż bagażników dachowych i heja na wodę - może i na tym weekendzie :-D

TIM - 2013-05-30, 15:10

Ładnie wygląda,jestem ciekawy jaka jest waga kanu,dwa arkusze,mata i żywica więc ciężar powinien być przyzwoity.
Gabriello - 2013-05-30, 16:42

Zrobić sobie pływadełko-bezcenne :grin:
Dobra robota.
Trzeba było pomalować kryjącą chociaż jedną i chociaż na zewnątrz,
ale bym się cieszył :razz:
Szkoda, że ta plama szpachlowa wyszła od wewnątrz.
Fajnie byłoby zobaczyć na filmiku jak się pływa i ile można napakować :smile:

horizon - 2013-05-30, 19:16

Tomaszu to jest jeden arkusz sklejki! Dopiero będzie ważona choć tak na rękę to poniżej 20kg wychodzi.
Gabrielu ta plama to właśnie mała porażka. Miałem nadzieję, że jak klejąc płaty sklejki żywicą z krzemionką koloidalną przetrę na gładko spoinę, to po wyschnięciu nie będzie przebijać nic białego. Potem okazało się że jednak z pod płótna widać białe zacieki. A w dodatku były "za szerokie" żeby je przykryć obrzeżem z forniru. Pozostawało jedynie szlifowanie ale nie zdecydowałem się ze względu na cienką sklejkę 4mm.
W planie jest już kolor ;)
Ale najpierw na wodę i chwile z pagajem w ręku.

ELTECH - 2013-05-31, 10:11

bardzo ładnie zrobione - ale za to warsztat szkutniczy masz przepiękny :mrgreen:

Nie będzie problemu z ewakuacją łódek ???



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group