forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Powitanie
Autor Wiadomość
tonieja 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 174
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2016-04-23, 08:51   

Po co popularyzacja? Jak coś staje się popularne to staje się pospolite, dla pospólstwa, i schodzi na psy. W dodatku przy masowych zjawiskach społecznych jest pokusa różnych władz i służb, by je kontrolować, sformalizować, zarejestrować, ograniczyć różnymi przepisami i innymi uciążliwościami. Kto ma trafić do pływania kanujką ten trafi i nic na siłę. Niech lepiej mało ludzi pływa i będzie to rekreacja elitarna. Jeśli chcesz popróbować różnych kanadyjek przed zakupem, to skorzystaj z różnych modeli, jakie są w wypożyczalniach, przyjedź na spływ, wypróbuj, pogadaj.
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2016-04-23, 19:40   

Witaj Marcin :)

dellos napisał/a:
Problem jednak taki, że nie ma specjalnie gdzie wypożyczyć kanu by go spróbować przed zakupem niestety... w okolicach Poznania z tego co patrzyłem.


W Poznaniu masz Andrzeja Sałaciaka i warto się z nim skontaktować. Zakładka zarząd.
http://www.warta.poznan.pl/
Podpowie, pomoże. :)
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2016-04-23, 20:54   

dellos napisał/a:
. i w planach jest prezent czyli kanu + przyczepa pod-łodziowa na sezon 2017... już zbieram... zbieram kasę...

w okolicach Poznania z tego co patrzyłem.


Primo - na co przyczepa? Kanu lekkie, bierzesz na dach samochodu. Chyba że kilka łódek zabierasz ze sobą.

Duo - Lubrza jest dla Ciebie daleko?
 
 
Tadek 


Dołączył: 13 Wrz 2014
Posty: 77
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-04-24, 20:17   

Cześć Marcin !
Zapraszamy na II Polski Dzień Kanu Nadwarciański Gród 2016. Tam będzie możliwość popływać na prawdziwych kanu i zapoznać się technikami własnoręcznie robionych kanu.

Pozdrawiam
 
 
tonieja 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 174
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2016-04-24, 21:09   

Zirkau dobrze Ci prawi. Conoe z powodzeniem wozisz na dachu średniego samochodu, ja woziłem 3osobowe na dachu VW golf 2, z dużym zapasem bezpieczeństwa wymaganego przepisami odnośnie przewożonego ładunku, jeśli chodzi o wystawanie poza przedni i tylny obrys pojazdu. Z przyczepą niepotrzebna komplikacja.
 
 
Łukasz 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 57
Skąd: Jordanów
Wysłany: 2016-04-28, 08:30   

dla jednej kanujki bezsens, i powielanie kosztów ;) za tą kase można kilka razy fajnie spłynąć ;)
jeśli chodzi o wystawanie i przepisy to w zasadzie tylko smart sie nie łapie do przewozu kanady na dachu :mrgreen: no i większość kabrioletów :wink:
 
 
kaktus74 

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-08-29, 16:05   Cześć :) Pozdrawiam ze Szczecina

Cześć,
pozdrawiam serdecznie wszystkich Forumowiczów :)
Przed laty pływałem trochę na kanadyjkach z wypożyczalni, głównie po Drawie. Niewiele rzeczy dawało mi większą radość, nic lepiej nie odrywało od codziennej pracy przed ekranem. Teraz chcę do tego wrócić na własnym sprzęcie, z większą regularnością i zapałem do nauki nowych technik. Pewnie nie raz będę potrzebował porad, a że kanuistów w moim otoczeniu jak na lekarstwo - postanowiłem dołączyć do Was. Liczę na Wasze wsparcie.

kaktus
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2016-08-30, 18:16   Re: Cześć :) Pozdrawiam ze Szczecina

kaktus74 napisał/a:
pozdrawiam serdecznie wszystkich Forumowiczów :)


witamy : )

kaktus74 napisał/a:
Pewnie nie raz będę potrzebował porad, a że kanuistów w moim otoczeniu jak na lekarstwo - postanowiłem dołączyć do Was. Liczę na Wasze wsparcie.


jednego masz zdaje się dość blisko ;)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
kaktus74 

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-08-31, 10:19   

Myszoor napisał/a:
jednego masz zdaje się dość blisko

Faktycznie, już go nękam :)
 
 
madrivercanoe 


Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 315
Wysłany: 2016-09-01, 04:13   

Witam ziomka w towarzystwie miłośników pływania w canoe , Grzegorzu dzisiaj odpowiedziałem na Twój e-mail
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2016-09-01, 18:31   

Witam nowych Forumowiczów :D
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
milamazur01 

Dołączyła: 22 Lis 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-11-23, 03:06   

Witam! :smile:
 
 
Anyox 

Dołączył: 17 Sty 2017
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-01-18, 19:49   

Witam Wszystkich, jestem ‘nowy’, więc się kłaniam i wdzięcznie zapraszam do Waszego Towarzystwa.

Na kanu doświadczeń mam zero, ale za to wcześniej nieco na kajaczku: była Krutynia, Brda, Hańcza. Popływaliśmy tam z synem, nieźle wyszło. Ale bąk w latach się posunął i zapewne już ze starym będzie mu się chciało mniej niż kiedyś, więc zacząłem myśleć o przyszłości. A że samemu smutno, więc wymyśliłem, aby popływać z pieskiem. A że w kajaczku pieskowi byłoby ciasno, stąd pomysł, aby pływać kanu. I skoro tak poważny zamiar został powzięty, to postanowiłem poszukać jakiejś wesołej drużyny, która wymienia się pomysłami i doświadczeniem. I oto tu jestem.

Plany mam takie, aby w maju wynająć jakieś kanu i popłynąć gdzieś. Nieważne gdzie, byleby woda była czysta a ludzi mało. Mocarz ze mnie mocno słaby, więc raczej wolę w dół rzeczki a nie pod górkę. Jak pierwsza wyprawa się uda, to kolejne pójdą w ślad i wtedy kupię sobie jakąś kanadyjkę i wsiąknę na dobre.
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2017-01-18, 20:55   

Anyox napisał/a:
wsiąknę na dobre
tak właśnie będzie :)
Witaj :D
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2017-01-20, 14:49   

Anyox napisał/a:
Plany mam takie, aby w maju wynająć jakieś kanu i popłynąć gdzieś. Nieważne gdzie, byleby woda była czysta a ludzi mało. Mocarz ze mnie mocno słaby, więc raczej wolę w dół rzeczki a nie pod górkę. Jak pierwsza wyprawa się uda, to kolejne pójdą w ślad i wtedy kupię sobie jakąś kanadyjkę i wsiąknę na dobre.

dobry koncept - a przy okazji w praniu po 3-4 spływach wyjdzie jakiego kanu naprawdę potrzebujesz.

No i witam na forum :)

PS
tak mnie naszło - pamiętacie z reklamy "Twój kot kupowałby Whiskas"? Przez analogię: "Twój pies kupiłby kanu" ;)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group