forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Strzegomka
Autor Wiadomość
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-10-14, 22:20   Strzegomka

Moje odkrycie roku - Strzegomka : ) W miarę czysta woda i szybki nurt (w zakolach łachy nawet nie z piachu ale ze żwiru!) to to, co tygryski lubią najbardziej. Poza tym niemożebnie płytka - ale to akurat jest “smaczek” i coś co ją wyróżnia na tle dotychczasowych “dokonań” - oraz umiarkowanie zwałkowa. Jak bym miał wymienić wady to dwie: takiej ilości opon na dnie to do tej pory jeszcze nigdzie nie widziałem a na dwóch kilkukilometrowych odcinkach ma paskudnie uregulowane brzegi. Dziś tylko jedno zdjęcie z okolic Mietkowa:



będzie jeszcze film : )
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-10-14, 22:42   

zacieram łapki
_________________
trzeba spływać
 
 
kugorki


Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 128
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-15, 07:29   

pięknie!
 
 
dorutka 


Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 70
Skąd: Słubice
Wysłany: 2013-10-16, 11:45   

powtórzę się - pięknie!
Trochę zdradzam kanadyjki... ale jeśli płytka, to jakoś tak bardziej widzę ją na kajak...
Wolę pływać kanadyjką, ale na zabawy, a przede wszystkim na płytkie rzeczki wolę kajak...
po prostu boli mnie drapanie dna... :roll:
_________________
dorutka
 
 
Tomekzlasu 


Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 80
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-10-18, 10:12   

Pioterk -widok jak z najbardziej dzikich rzek Syberii :) fotka przednia :) ))
_________________
http://afryka.blox.pl/html
.Stop dla zabijania dzikich zwierząt dla sportu.
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-10-18, 11:54   

ManaT napisał/a:
zacieram łapki

:)

kugorki napisał/a:
pięknie!

dorutka napisał/a:
powtórzę się - pięknie!

dzięki, ale to wyłącznie zasługa tego, że trafiło sie być we właściwym miejscu o właściwym czasie - czyli po tym jak opadły mgły i słoneczko się pojawiło ;)

dorutka napisał/a:
Trochę zdradzam kanadyjki... ale jeśli płytka, to jakoś tak bardziej widzę ją na kajak... Wolę pływać kanadyjką, ale na zabawy, a przede wszystkim na płytkie rzeczki wolę kajak... po prostu boli mnie drapanie dna... :roll:

Wiesz? Primo: trzeba mieć kajak (ja tam nie mam i raczej nie będę miał) ;) Secundo: trzeba lubić kajaki (a ja je lubię lubię wyłącznie jak na górskiej rzeczce płyną obok mnie) :P

Co do drapania, to jak na dnie są same otoczaki to i mnie i kanu to nie rusza, choć miłe uszom nie jest :) Gorzej jak nadal jest płytko a zaczyna się bielić, albo przy zwałkach. Jak się bieli to można naprawdę głęboko przeciorać dno o ostre kamolce, a zwałki szybko kasują laminat pod stewami dziobu i rufy bo pień działa wtedy jak papier ścierny przyłożony z dużym naciskiem do małej powierzchni :( I to są faktyczne problemy z listewkowym kanu.

Tomekzlasu napisał/a:
Pioterk -widok jak z najbardziej dzikich rzek Syberii :) fotka przednia :)))

dzięki - j.w. A z tą Syberią to już inna bajka :)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2013-10-18, 19:06   

ManaT napisał/a:
zacieram łapki

Ja też, a tu jeszcze nic :razz:
 
 
Szajba 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 173
Skąd: Wójtowo
Wysłany: 2013-10-24, 16:02   

Śliczne ujęcie, czekam na więcej zdjęć i obiecany filmik :)


W temacie płytkiej rzeki i kamieni, mogę napisać tylko, że boli .... do pierwszej rysy. Naprawa dna nie jest wielkim wyzwaniem, a odpuszczenie sobie rzeki z powodu kamienistego dna jest nieporównywalnie większą stratą niż kilka czy kilkadziesiąt rys.
_________________
When you have to shoot...Shoot! Don't talk
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2013-10-24, 16:10   

He he :smile:
Twój post jest odbiciem moich ostatnich przemyśleń co do użytkowania
sfieszuśko wymuskanego kanu. Bez otarć nie popływa po rzece i tyle.
A kanu zawsze można wystrugać nowe jak już się wie jak :razz:
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-10-24, 16:53   

Szajba napisał/a:
Śliczne ujęcie, czekam na więcej zdjęć i obiecany filmik :)

może się uda po kolejnym weekend'zie - plany na najbliższy są inne (choć wodne) :)

Szajba napisał/a:
W temacie płytkiej rzeki i kamieni, mogę napisać tylko, że boli .... do pierwszej rysy.

u mnie to samo - później człowiek stara się po prostu by kolejne rysy nie były większe od tej pierwszej - fakt, że to nie zawsze wychodzi ;)

Gabriello napisał/a:
A kanu zawsze można wystrugać nowe jak już się wie jak :razz:

no no : )

[ Dodano: 2013-12-29, 09:24 ]
W końcu znalazłem czas na posiekanie materiału - efekty:





Tradycyjnie polecam oglądanie w HD :)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-12-29, 16:31   

Ładne filmiki, podziwiam, że chce Ci się zawracać po kamerkę ale bez ujęć z brzegu czy mostu Twoje filmy dużo by straciły. Nadal brakuje mi w nich dźwięku otoczenia chociaż już gdzieś tam w tle nieśmiało się przebija :D Dodałby realizmu, przybliżył widza do wody.
*******
Mam też pytanie techniczne, na poniższej stopklatce z Twojego filmu widać spore uszkodzenie dna, jak to się naprawia? Masz może zdjęcia przed i po naprawie? (jeśli już po :) )

*******
Dzięki za filmy
_________________
trzeba spływać
 
 
madrivercanoe 


Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 315
Wysłany: 2013-12-29, 17:31   

Piotrze ładne filmy przyjemnie się je ogląda :) . Darku to ,,uszkodzenie" wygląda jak zwykłe odspojenie się farby-lakieru
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-12-29, 18:43   

No nie wiem właśnie czy po listewkach nie poszło bo delaminacja to chyba bankowa :( Ciekawi mnie ten temat, kiedyś zużyję pewnie moją łódkę bo kamieni nie omijam a, że drewniaki bardzo mi się podobają to kto wie...
_________________
trzeba spływać
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-12-29, 18:47   

Panowie - to jakiś muł abo podobne syfiozo jest ; ) Ja tak agresywnie nie pływam :P Przynajmniej nie tą pięciometrową łajbą ; )

Darek - co do dźwięku to dominowało szorowanie poszyciem lub wiosłem o żwir na dnie albo konary w wodzie ew. przejeżdżający gdzieś w pobliżu samochód - to nie wiosna, żeby przyroda szalała na wizji i fonii : )

Andrzej - teraz twoja kolej na pokazanie czegoś z własnego pływania : )
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
madrivercanoe 


Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 315
Wysłany: 2013-12-30, 14:47   

W przyszłości z pewnością znajdę czas i natchnienie na przygotowanie opisów z wypraw, fotki też się znajdą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group