forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
solo metodą One Off
Autor Wiadomość
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2014-07-18, 11:37   

To i ja ze dwa poproszę ;)
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2014-07-18, 12:47   

Da się zrobić. :wink:
Wieczorem wrzucę fotkę jak wyszło, oczywiście po lakierowaniu kolor bedzie bardziej nasycony.
Wczoraj malowałem ławkę, rozpórki i drążki lakierem poliuretanowym i jak bym wiedział jaki jest trwały to bym rękawiczki lateksowe założył. :shock: Na szczęście tylko końcówki palców poplamione.
 
 
piwkes 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: Mazowieckie
  Wysłany: 2014-07-18, 13:15   

Gabriello te listki to już twój znak firmowy! Są SUPER :twisted:
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2014-07-18, 21:39   

Skorupka zdjęta i wyszpachlowana w środku. Niespodziewanka była bo waga jest super lekka. :)
I obiecane liściaste wiesła. :smile:




1 wiosło dłuższe i masywne, 2 krótsze i delikatniejsze. Do wyboru do koloru. :razz:






W tle lekko wyszczerbione krawędzie stacji. Wycinanie środkowej partii upewniło mnie, że lepiej poszpachlować niż męczyć się z wycinaniem. Płyta wiórowa znosi to gorzej bo odpadają spore łuski, płyta OSB trzyma się lepiej.
Cała akcja trwała max 30min.
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2014-07-19, 07:30   

Dzielnie walczysz Gabryś. Działaj dalej. W weekend wodowanie? ;)
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2014-07-21, 22:44   

Dzisiaj się sprężyłem i wyszlifowałem szpachlę, ułożyłem tkaniny i zalaminowałem wewnątrz.
Położyłem na dno tkaninę jednokierunkową 200g/m2 i wierzchnią na zakładkę 200g/m2.
Na łukach dziobów wzmocniłem diolenową. Darowałem sobie diolen wewnątrz bo i tak skorupa wystarczająco sztywna a 4 x 200g/m2 "trochę" ciężko by się przesączało.
Mimo wszystko w środku mi lepiej poszło niż na zewnątrz, myślę, że to przez ten diolen.
W tym tyg. nie będzie tyle czasu ale do następnej środy powinienem już ukończyć. :smile:
Już zacieram łapki i szykuję się do spływu Kwisą w kierunku Żagania. :lol:
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2014-07-22, 10:14   

Gabriello napisał/a:
myślę, że to przez ten diolen

Dobrze myślisz Gabryś. Ręcznie nylony kiepsko się kładzie.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2014-07-22, 21:24   











[ Dodano: 2014-07-30, 00:19 ]
Skorupa pomalowana, potrzebuje kilka dni utwardzenia. Jestem trochę w plecy z czasem bo pierwsze kolory mi sie nie spodobały i przemalowałem. Mam nadzieję, że już nie będę przeżywal ponownie matowania farby PU. :mad: Bardzo twarde to!
Pokłady czereśniowe więc szukałem jakiegoś jasnego drewna na wstawki dla kontrastu. Ale jak to w tartakach, sosna, świerk, dąb - bida panie. :neutral:
Na szczęście od 3 lat na strychu leżą jakieś gałęzie oliwki, przywiezione mi z Chorwacji przez przyjaciela, który zna moje zamiłowanie do drewna. Ciężko cokolwiek pozyskać z gałęzi o przekroju 5cm. Ale udało się urobić 3 listeweczki i skleić do kupy, na dekory wystarczy. :)
Drewno niezwykle twarde, o dużej gęstości i w miarę jasne, na grubościówce aż noże brzęczały. :lol:

https://lh5.googleusercontent.com/-zHOC3vxd1rE/U9gOcZSVzTI/AAAAAAAACKw/VNItmONMqZU/w1044-h442-no/DSC00884.jpg





[ Dodano: 2014-08-01, 22:09 ]














Który radzicie dać na dziób, a który na rufę?

Wbrew pozorom, rzeźbienie zajmuje dużo mniej czasu niż inkrustacja.
 
 
Żółtodziób 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 214
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-08-02, 06:30   

Artysta swe dzieła podpisuje w jednym miejscu, więc dał bym tylko jedno na dziobie żeby nie wyszlo graffiti :wink:
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2014-08-02, 08:10   

Ja bym dał lewy na dziobie. :)
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2014-08-02, 08:38   

ja głosuję za dziobem ale dla odmiany prawy liść : )
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
piwkes 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: Mazowieckie
  Wysłany: 2014-08-02, 08:46   

Ja również dal bym prawy i tylko jeden listek, to taka metka gabriello :lol:
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2014-08-02, 13:54   

piwkes napisał/a:
Ja również dal bym prawy i tylko jeden listek, to taka metka gabriello

Te metki już są na wiosłach, więc 1 w tą czy w tamtą niewiele zmieni. :razz:
Prawy na razie rygrywa większością głosów. Mam jeszcze czas zmienić zdanie bo listwy pozwalaja na przesunięcie ławki w obie strony od osi.
Lewy jest trochę większy, ciemniejszy a drewno twardsze od lewego - to przemawia na jego korzyść.

[ Dodano: 2014-08-29, 22:39 ]
Dokończenie trochę się przeciągnęło.
Urlop 2 tyg. a po powrocie jeden dzień majstrowania w przeciągu poskutkował tygodniem choroby. :mad:
Ale jakoś umęczyłem. Rzeźbiony pokładzik powędrował na dziób. Początkowo pomalowałem skorupę na biało z zwenątrz a w środku na kremowy. Efekt mi się nie spodobał i pomyślałem że niebiesko będzie ładniej. Tym razem jestem bardzo zadowolony. Malowane było ponad miesiąc temu więc farba się pięknie utwardziła. Szkoda tylko, że mam niepotrzebne 2kg pierwszej farby... no cóż. :neutral: Ile waży całość, jeszcze nie wiem.
Kanu jast zwrotne, stabilne i pakowne. Prowadzenie po prostej jeszcze do doszlifowania. :)

Za około tydzień planuję spłynąć Kwisą (o ile pogoda dopisze i cała reszta) Leśna - Żagań. Jeśli są chętni to zapraszam do udziału. :)


















 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2014-08-30, 07:23   

Super wygląda ta łódeczka, gratulacje Gabriel.
Osobiście dałbym szerszą ławeczkę, wiosłując trzeba będzie przysuwać się do burty.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
kwiat

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lip 2014
Posty: 16
Wysłany: 2014-08-30, 09:35   

Fajne pływadło, ładne malowanie :-) .
Napis miałeś foliowy z plotera, czy inna technika?
Jak mocowałeś listwy burtowe, bo nie bardzo widać maskowania po wkrętach?
Chyba masz spory rocker...
Ogólny szacun
kwiat
u mnie zewnętrzny laminat się utwardza ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group