forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
origami z plyty kanalikowej
Autor Wiadomość
kooniu 

Dołączył: 15 Kwi 2017
Posty: 4
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2017-04-15, 22:53   origami z plyty kanalikowej

Kilka lat temu znalazlem gdzies w sieci Oru kajak wykonany z coroplastu czyli polipropylenowej plyty kanalikowej. zafascynowala mnie ta konstrukcjaswoja lekkoscia, mozliwoscia skladania i inowacyjnoscia, tylko ....ze to kajak za ktorymi to nie przepadam, no wlasnie cena ok 1000 $ wydawala mi sie spora za poskadany kawal plyty. Rozpoczalem poszukiwania i znalazlem w sieci tutoriale i gotowe projekty. Najbardziej przypadla mi do gustu kanadyjka Kena Simpsona, i postanowilem ja zrobic

Zakup plyty o wymiarach 3x1,5 m grubosci 6mm , srob i calej reszty akcesoriow wyni=osl mnie okm 100 euro a na zrobienie kadluba poswiecilem jedno popoludnie. jak zobaczylem co mi wyszlo pomyslalem WOW a moze by tak zagiel? i pod koniec drugiego dnia mialem juz maszt i zagiel. Kolejne sezony przynosily zmiany, usprawnienia i dzis wyglada inaczej niz 2 lata temu ale to ciagle ten sam kadlub, ktory pomimo niezbyt delkatnego traktowania nie wykazuje zadnych sladow zuzycia:

budowa https://www.youtube.com/w...zLTIaffcA&t=18s

tegoroczne plywanie https://www.youtube.com/watch?v=UB_a7HUpLAU

milego ogladania , jakby co to chetnie odpowiem na wszelkie pytania :)

pozdrawiam kooniu
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2017-04-16, 16:56   

Ciekawa ta konstrukcja :)
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2017-04-17, 12:51   

Witaj Kooniu. Canoe jak z bata strzelił :D
 
 
kooniu 

Dołączył: 15 Kwi 2017
Posty: 4
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2017-04-17, 22:10   

hahaha witaj, widze ze niejedna pasja nas laczy :wink: :!:
 
 
cano(n)ick


Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 156
Wysłany: 2017-04-22, 15:12   

A gdzie pływasz? Moje pływania na aluminiowym "krążowniku" pod żaglem i silnikiem znajdziesz gdzieś tam https://www.youtube.com/c...t=dd&shelf_id=0
Pozdrawiam. Wojtek
 
 
kooniu 

Dołączył: 15 Kwi 2017
Posty: 4
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2017-04-22, 23:46   

widzialem Twoje filmy jak szukalem silnika! :!: , po ich obejrzeniu szukalem 50 i niestety uciekl mi uzywany 55 funtow, wiec stanelo na nowym 30 w tych samych pieniadzach (100 euro)

Do tej pory plywalem wylacznie na rzece Slaney w Irlandii a wlasciwie w jej szerokim ujsciu,bo mam je pod nosem 30 minut autem i jestem nad woda, ale w tym roku wybieram sie na zatoki atlantyku w Connemara, najpiekniejszym miejscu na swiecie jakie do tej pory widzialem ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group