forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
XVI Zlot Kanu. Obra - 21-23 Sierpnia 2015
Autor Wiadomość
greg barcz 

Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 15
Wysłany: 2015-09-10, 01:25   

Fajne fotki, tylko dlaczego nikt nie ma kapokow .Plywam juz 25 lat w Kanadzie ale .... zostawie bez komentarza.
 
 
madrivercanoe 


Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 315
Wysłany: 2015-09-10, 07:17   

Wolny człowiek w wolnym kraju ma prawo do ryzyka jeśli tylko tego chce to niech się utopi jego sprawa. Pływam na canoe dopiero od kilku lat ale uzbiera się tego pływania prawie dwieście dni i zawsze bez wyjątku w kamizelce asekuracyjnej. Od dawna jestem WOPR-owcem i znam wiele przykładów kiedy to świetnie pływający wodniacy nie byli wstanie pomóc tonącemu lub też sami utonęli podczas udzielania pomocy bo mieli zbyt małe umiejętności i brak kamizelki. Ratowanie stu kilogramowego tonącego jest wielką sztuką i olbrzymim ryzykiem. W Polsce przecenianie własnych możliwości i lekceważenie zasad bezpieczeństwa to norma. Inaczej sprawa ma się np. w Skandynawii gdzie spędzam 90% czasu w canoe , od malucha wpaja się tam zasady bezpieczeństwa i nie wymaga to wiele wysiłku bo dzieci chętnie naśladują dorosłych , a ci zawsze mają na sobie zapięte kamizelki. Kiedy widzę w Szwecji płynącego na wodzie bez kamizelki okazuje się być Polakiem lub turystą z poza Szwecji. W Polsce jest wielu mądrzących się na temat prawidłowego zachowania na wodzie , lecz tych dających wzorzec własnej postawy już jest mniej i tak rok w rok topią się rodacy z kajaków , pontonów , jachtów itp.
W 2014 roku na terenie Polski utonęło 646 osób (większość potrafiła pływać) dane ze statystk w Systemie Analitycznym KSIP
 
 
logitech 


Dołączył: 10 Sie 2015
Posty: 14
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-09-10, 23:05   

Witam, tytułem komentarza do powyższych 2 postów. Są oderwane od rzeczywistości. Na zlocie miałem ze sobą kapok, z przyzwyczajenia bo pływam po bardziej rwących rzekach ale go zdjąłem. Warunki podczas spływu (kilkadziesiąt centymetrów wody) jakie głównie panowały na Obrze dla przebywania w kapoku to raczej byłyby uciążliwością niż odpowiednia zasadą bezpieczeństwa. A dodatkowo biorąc pod uwagę częste przenoski przez krzaki, drzewa, to zaplątanie się kapokiem o gałęzie w rwących przepływach byłoby o wiele większym zagrożeniem niż upadek do wody bez kapoka. Proponuję najpierw ocenić naocznie warunki a dopiero później oceniać ludzi i ich zachowanie.
 
 
Natanael 


Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd: Nowa Sól Lubuskie
Wysłany: 2015-09-11, 05:54   

Fajne fotki i miłe wspomnienia - dzięki ;)
Dziś jadę pomoczyć wiosło na 'męską wyprawę' - rykowisko jeleni do Puszczy Rzepińskiej nad Pliszką - jez Gądkowskie - cypel. Jak ktoś chce niechaj przybywa tel. 506975612

kilka albumów z poprzednich rykowisk tutaj:
https://www.facebook.com/...=1&l=4b7f13fd43
https://www.facebook.com/...=1&l=7c8984b283
https://www.facebook.com/...=1&l=538aaae2ce
więcej =>
https://www.facebook.com/...k/photos_albums
_________________
Steruj w życiu tak aby trafić do Dobrego portu
 
 
Tadek 


Dołączył: 13 Wrz 2014
Posty: 77
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-09-11, 07:58   

Cześć Tadek ! Powodzenia w polowaniu na Jelenia ( z aparatem ) :lol:
 
 
logitech 


Dołączył: 10 Sie 2015
Posty: 14
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-09-11, 10:49   

Powodzenia Tadziu, pojechałbym z Tobą. Zawsze lepiej ryczy się w towarzystwie :) Ale jak rozmawialiśmy weekendy mam pracujące. Zamieść fotki tych jeleni i jelenic :)
 
 
matespider 


Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 6
Skąd: Rychtal
Wysłany: 2015-09-12, 12:31   

Sorry :cry: Darek, jeżeli namieszałem, ale tylko Cię cytowałem - żeby podziękować za Twoje fotki.
Jak zauważyłem, cytat jest zawsze w ramce na jasnym tle.
Masz całkowitą rację - co do kamizelek na Obrze.
Pozdrawiam

darwiatr napisał/a:
Dziwne, niby mój post a zdjęcie Piotra. Czy tu jest jakiś admin ?
 
 
CANIS 


Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 46
Skąd: Stare Jabłonki
Wysłany: 2015-10-15, 18:15   

a byłem przekonany, że udostępniłem już link do swoich zdjęć...
ale lepiej późno niż wcale
https://goo.gl/photos/PGmAQK5EKkt4sEdF9
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group