forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Weekendowe pływanie na Jeziorze...
Autor Wiadomość
tonieja 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 174
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2011-09-12, 08:14   Weekendowe pływanie na Jeziorze...

...Sławskim. Sobota to raczej zaprawka, w niedzielę z przyjaciółką zrobilismy całe jezioro wzdłuż brzegów. Lubiatów- Józefów- Wratislawia- Radzyń- Sława- Lubogoszcz- Halkos- Lubiatów. Płynałem szklaną kanujką na 1 pagaj na zmianę z przyjaciółką ( 1 osoba wiosłowała a druga lezała sobie do góry...kto tam czym miał :wink: ) wycieczka około 6 h, +- 25 km. Pogoda wspaniała, woda chyba najcieplejsza ze wszystkich znaczących jezior w Polsce 19,8 *C, była wiec może ostatnia okazja w tym roku popławić się także w pław. Pozdrawiam
 
 
Amator

Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 151
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2014-11-13, 19:24   

....Gopło . Może nie weekendowe ale Świąteczne , było mglisto ale jak zawsze na wodzie jest wspaniale . Zdjęcia
_________________
Po pierwsze: trzeba mieć pasję. Pasja podwaja wartość naszego życia. Bez względu na to, czy pasją jest żeglarstwo, czy zbieranie znaczków.
Piotr Targowski
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2014-11-13, 21:10   

Zdjęcia fajne :)
Jak łódeczka?
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2014-11-13, 21:16   

Amator napisał/a:
....Gopło . Może nie weekendowe ale Świąteczne , było mglisto ale jak zawsze na wodzie jest wspaniale .

zazdraszczam :) bo u mnie szykuje się 4 z rzędu weekend przed monitorem :(
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Amator

Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 151
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2014-11-13, 21:46   

Łódka sprawuje się dobrze , trochę miękka , ale taka jej natura .
Przyznaję , ostatnio pływałem kajakiem i jednak zatęskniłem za kanu .
Pływanie w kanu jak dla mnie jest lepsze , lepiej się czuję w kanu .
Zbuduję jeszcze jedno tą samą techniką ale bogatszy w doświadczenie może uda się popełnić mniej błędów bie przy budowie . A może sam siebie się czepiam ?
Myszoor , jeszcze wody nie zamarzły więc pewnie obejrzymy twoje zdjęcia z pływania .

[ Dodano: 2015-05-05, 05:55 ]
Szlak jeziorami od Żnina do Biskupina to moja pierwsza majowa wyprawa .
Jeziora malownicze choć mało lasu , teren znany z atrakcji turystycznych , Biskupin , Muzeum Kolejki Wąskotorowej .
Jest gdzie pływać , można prawdopodobnie do samej Gąsawy ale z rozmowy z szyprem Diabła Weneckiego to przejście jest zarośnięte .
Minusy to brak miejsc biwakowych i słabe oznakowanie jak na reklamowany szlak przez miejscowe władze , ale to bolączka chyba wszystkich gmin . Wykonać projekt i o nim zapomnieć .
_________________
Po pierwsze: trzeba mieć pasję. Pasja podwaja wartość naszego życia. Bez względu na to, czy pasją jest żeglarstwo, czy zbieranie znaczków.
Piotr Targowski
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-05-05, 05:47   

Amator napisał/a:
ale to bolączka chyba wszystkich gmin . Wykonać projekt i o nim zapomnieć .

Zaczyna być już trochę lepiej. Przynajmniej w mojej okolicy się poprawia.

Jak masz ze dwa zdjęcia ze spływu to chętnie byśmy rzucili okiem na trasę :)
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Amator

Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 151
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2015-05-05, 19:17   

Mam i pokazuję tutaj .Trasa może nie emocjonująca czas ale liczy się czas spędzony na wodzie .
_________________
Po pierwsze: trzeba mieć pasję. Pasja podwaja wartość naszego życia. Bez względu na to, czy pasją jest żeglarstwo, czy zbieranie znaczków.
Piotr Targowski
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-05-05, 19:22   

Fajna trasa, ostatni raz w Biskupinie byłem 3 lata temu z moją klasą :D
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
forestranger 


Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 58
Skąd: Zaskoczyn
Wysłany: 2015-05-20, 20:10   

Piotrze zdradź więcej szczegółów. Czy pływaliście z jednego miejsca i na noc tam wracaliście? Czy też każda nocka w innym miejscu? Jeżeli pływaliście z bagażami (a było was dwóch) to gdzie swój majdan zostawialiście podczas zwiedzania czy jazdy kolejką? zaspokój moją ciekawość proszę :roll:
 
 
Amator

Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 151
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2015-05-22, 08:32   

Spływ a raczej rejs zaczęliśmy od przystani PTTK w Żninie , tam też zostawiliśmy samochód .
Polecam przystań może nie bogato ale czysto i miła obsługa . Kolejka w zasadzie nie jeździliśmy a majdan na czas zwiedzania zostawał na brzegu w kanu ,naród u nas katolicki i bogobojny więc jakoś nam się udało cały nasz skarb zachować w całości .A tak poważnie to myślę że o jakiegoś gospodarza można zostawić cały majdan .
Problem tylko z noclegiem podejścia do lądu kiepskie a i działek prywatnych nad brzegami sporo więc mogą być problemy .Przy zwiedzaniu Biskupina Kanu zostawiliśmy przy przystani "Diabła Weneckiego ".
Z Jeziora Biskupińskiego patrząc po mapach oraz po oględzinach w terenie stwierdzam że można przepłynąć jeszcze na jezioro Gąsawskie . Niestety od jeziora Biskupińskiego wejście bardzo zarośnięte ale jak kto lubi przygody .... . Szkoda że w Biskupinie nie można zanocować .

[ Dodano: 2015-08-17, 11:25 ]
Rejs Jeziorami i Notecią szlakiem Łącko-Barcin-Łącko .Długośc rejsu coś około 30km .
Zaczeliśmy od Jacht Klub Inowrocław , Bardzo przyjemny i przyjazny klub , można zanocować i zostawić samochód .
Popłyneliśmy jeziorami i Notecią w strone barcina szlak łatwy ale bardzo urokliwy widokowo.
Rzeka typowo nizinna nurt bardzo leniwy więc nie ma różnicy w którą stonę się płynie .Mapa Zdjęcia
Barcin ładne i zadbane miasteczko , przystań w Barcinie w budowie brak możliwości nocowania i nie ma gdzie zostawić samochodu , poszły pieniądze unijne ale pomysłu co dalej nie ma , prawie jak wszędzie , stoją "pomniki" i co dalej - temat odfajkowany.
Pan przystaniowy to i by nas przenocował ale brak wytycznych .Szkoda bo Barcin jest fajnym punktem wypadowym do pływania na jeziora znajdujące sią w dole jak i górze Noteci .
_________________
Po pierwsze: trzeba mieć pasję. Pasja podwaja wartość naszego życia. Bez względu na to, czy pasją jest żeglarstwo, czy zbieranie znaczków.
Piotr Targowski
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-08-20, 08:41   

Fajna trasa :)
Szkoda że z noclegami tak kiepsko.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group