forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Powitanie
Autor Wiadomość
Parthagas 

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 18
Wysłany: 2011-07-12, 10:37   

Witam serdecznie. Mam na imię Darek, ale od kilkunastu lat używam ksywki Parthagas i ... niech tak pozostanie. Mieszkam w Mławie, wiele jednak czasu staram się przebywać w okolicach Lidzbarka Welskiego, gdzie mam bazę wypadową. Od wiosny posiadam kanu Żabi Kruk, które to odkupiłem od forumowego kolegi Puchala (dzięki!!!). Pływałem nim głównie na Jeziorze Kiełpińskim, Grądach i Tarczyńskim. Jeśli chodzi o rzeki zaliczyłem jedynie kilkakrotnie Wel (odcinki, całość ok. 90 km), ale na kajakach i dmuchanym kanu Sevylor Colorado, które też mam na stanie. Właściwie to uczę się pagajować z różnym skutkiem i stąd moja obecność w tym zacnym gronie. Prywatnie pracuję jako nauczyciel języka polskiego i informatyki w mławskiej podstawówce oraz po godzinach zajmuję się reklamą zewnętrzną: szyldy, banery, wyklejanie samochodów nadruki na odzieży. Zainteresowania to prymitywne techniki przetrwania, fortyfikacje I i II wojny światowej, noże, a od niedawna kanu. Jestem otwarty na propozycje spływów, głównie niedaleko miejsca zamieszkania, gdyż mam kiepski samochód do przewozu kanu (trzydrzwiowy opel corsa c) i na dłuższą metę podroż staje się męcząca i niebezpieczna.
 
 
puchalsw 


Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 60
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2011-07-13, 00:38   

Tada! No to nas już jest tutaj przynajmniej czterech z Reconna :-) Witaj Dario - Parthagas!
Mam nadzieję, że razem się na Zlot Forumowy wybierzemy, i rozbijemy nasze plandeki obok siebie (może Zirkau przyjedzie też :-) jak przystało na reconowców i następców Nessmuka :-)

Do Wszystkich: Parthagas to równy chłop co to noża potrafi wykuć, trotyl do foremek od babeczek przelewać, bulteriery do sanek zaprzęgać i ogień łukiem ogniowym krzesać...
A zapomniałem dodać... U Parthagasów w domu wspaniałe jajka faszerowane serwują :-)
Pozdrawiam
_________________
Tak sobie pływam....
 
 
Jurek 


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 39
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2011-07-13, 21:47   

Witam
Darek na zlot mogę zabrać Twojego Kruka do siebie na przyczepę.
I tak pewnie będę wiózł kilka kanu więc jedna więcej nie zawali.
Będziemy jechać przez Mławę.
Pozdro
_________________
Jurek
 
 
NumLock

Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 13
Wysłany: 2011-07-13, 21:47   

Witam się i ja. Mam na imię Kamil, co niektórzy mogą mnie kojarzyć z w/w forum. Zarejestrowałem się na forum, by podpatrzeć co nieco, bo w następnym tygodniu ruszam z budową swojego wymarzonego kanu! Od kilku miesięcy nad tym rozmyślałem, a zaczęło się od fotek Puchala... Potem "Kanada pachnąca żywicą" Fiedlera, zakręcił się też "Ostatni Mohikanin" i tak oto przeszedłem do realizacji swoich marzeń.

Pozdrawiam.
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2011-07-14, 06:30   

Witaj. Życze Duuuuuuuuuuuuużo wytwałosci w dążeniu do celu :!: trzymam kciuki. M
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
Roberto 

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 25
Skąd: Targowisko
Wysłany: 2011-07-14, 07:33   

Także chciałem się przywitać, wszystko zaczęło się od natrafienia na plany indiańskiego canoe w starym Młodym Techniku, które chyba każdy poznał. Technika szycia płyty pilśniowej wydała mi się trochę archaiczna w dobie płótna szklanego i żywic syntetycznych. Przeglądając net natrafiłem na wasze forum. Jestem na etapie przeglądania planów i technik wykonania. Myślę że po wakacjach zabiorę się za budowę, ale zastanawiam się jeszcze czy zacząć od zera lub zakupić gotowy zestaw do montażu.
Pozdrawiam
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2011-07-14, 09:22   

Witaj.
Cytat:
lub zakupić gotowy zestaw do montażu.
jest coś takiego :?: daj namiary
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
Parthagas 

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 18
Wysłany: 2011-07-14, 14:54   

Tu są zestawy:
http://www.hobbo.net/index.html/zestawy
Dzięki wszystkim za przywitanie. Nie wiem jeszcze, czy wybiorę się na Zlot, gdyż w szkole koniec sierpnia to czas rad pedagogicznych i spotkań. Myślę jednak, że coś wykombinuję. Dzięki za propozycję podwózki kanu, chętnie skorzystam.
 
 
puchalsw 


Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 60
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2011-07-14, 22:45   

Parthagas napisał/a:
Nie wiem jeszcze, czy wybiorę się na Zlot

Nawet mnie nie denerwuj! Jak nie przyjedziesz, to Ci potnę plandekę na Zlocie Reconnowym.

NumLock,
Fajnie żeś zawitał. Na Zlocie będziesz mógł wypożyczyć kanu. Tylko wtedy zaproś drugą osobę na pokład do pagajowania w duecie.
http://forum.kanu.pl/viewtopic.php?p=1970#1970
_________________
Tak sobie pływam....
 
 
NumLock

Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 13
Wysłany: 2011-07-17, 11:56   

Dzięki puchalsw za zaproszenie, lecz to na drugim krańcu Polski. Może innym razem :wink:
 
 
forestranger 


Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 58
Skąd: Zaskoczyn
Wysłany: 2011-08-03, 23:57   

Witam szanownych Forumowiczów. Za namową kolegi puchalsw poczytałem sobie tematy i dyskusje zawarte na tych stronach... no i zarejestrowałem się. Męczyłem właśnie puchalsw na reconnecie pytaniami odnośnie kanu. Część moich wątpliwości została rozwiana ale pojawiły się nowe. :smile:
Trochę o mnie: Mam na imię Rafał. Zamieszkuję niedaleko Gdańska. Zawodowo związany jestem z lasem. Doświadczenie w spływach - od szeregu lat męczymy z bratem stary wojskowy ponton, którym spłynęliśmy spokojnymi rzekami np. Wdą czy Biebrzą ale również trochę bardziej dzikimi Wierzycą czy Łupawą. Postanowiłem jednak zmienić "klimat" naszych spływów i przesiąść się do kanu właśnie. Chciałbym takim kanu spływać po różnych rzekach tylko nie wiem czy się da. Postaram się o to wszystko Was wypytać w odpowiednich działach. To tyle
Pozdrawiam
 
 
kochamojazone 


Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 52
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-08-04, 00:34   

forestranger napisał/a:
Zawodowo związany jestem z lasem.

Też bym tak chciał :cry: .
Również pozdrawiam kolegę Rafała.
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2011-08-04, 09:04   

forestranger napisał/a:
Doświadczenie w spływach - od szeregu lat męczymy z bratem stary wojskowy ponton, którym spłynęliśmy spokojnymi rzekami np. Wdą czy Biebrzą ale również trochę bardziej dzikimi Wierzycą czy Łupawą. Postanowiłem jednak zmienić "klimat" naszych spływów i przesiąść się do kanu właśnie.

no to zyskacie zdecydowanie na szybkości i elegancji :)

PS
Witaj na forum, a kogo do tej pory nie przywitałem to czynię to niniejszym :)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Zico 


Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 27
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2011-08-29, 10:32   

Witam wszystkich .Co prawda własnej skorupy jeszcze nie mam :mrgreen: .Jednak po zlocie w Tumianach , na którym przebywałem w miłym towarzystwie , złapałem bakcyla i na przyszły rok przyjadę mam nadzieje ze swoim sprzętem . Mam nadzieję iz pomożecie nowemu w odnalezieniu się wśród pływających . Jeszcze raz witam wszystkich serdecznie

Paweł
 
 
Thialf 


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 514
Skąd: Wrocław/Brzeg
Wysłany: 2011-08-29, 13:23   

Powitać :)
Masz już jakiś pomysł, czym byś chciał pływać? Jaki materiał, model?
_________________
"the question is who cares"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group