forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Buduję kanu i proszę o pomoc
Autor Wiadomość
kojot83

Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-03-08, 13:28   Buduję kanu i proszę o pomoc

Witam wszystkich.Od pewnego czasu chodzi mi po głowie budowa cos na styl ADVENTURER
http://www.radekkanu.com/kanu.html ale ze to moja pierwsza taka budowa mam kilka pytan.
-Czy ma ktos dokladne wymiary szablonów?
-Czym łączymy te listewki bo rozumiem ze nie przyklejamy ich do szablonów?
-Ile warstw zywicy epoksydowej kładzeimy?
-Jakie drewno wybrac?
-Jak wygiąć stewy?

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziekuje
 
 
Thialf 


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 514
Skąd: Wrocław/Brzeg
  Wysłany: 2011-03-08, 17:08   

Witam

Co do sposobów tudzież metod budowy, bardzo ładny opis masz tu:
http://www.kanu.pl/index....id=44&Itemid=66

Jeśli chodzi o wymiary to proponuję pisać na PW do Radka na pewno ci pomoże i doradzi. Mi pomógł już kilka razy :)

W internecie jest też wiele stron w tym temacie, część linków jest też na Naszym forum, musisz tylko poszperać.

P.S. trzymam kciuki za budowę i życzę wytrwałości :)
 
 
Amator

Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 151
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2014-07-21, 05:28   

Mam problem z polimalem 109 niby jest utwardzony a powierzchnia jest lekko klejąca .
Na forum modelarskim przeczytałem że to normalne zjawisko ale do końca nie jestem pewien . Proporcje utwardzacza i przyśpieszacza według instrukcji .
Robiłem próby z ilością do utwardzenia i czy więcej lub mniej utwardzacza zjawisko to samo .
_________________
Po pierwsze: trzeba mieć pasję. Pasja podwaja wartość naszego życia. Bez względu na to, czy pasją jest żeglarstwo, czy zbieranie znaczków.
Piotr Targowski
 
 
Żółtodziób 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 214
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-07-21, 08:00   

Amator napisał/a:
Na forum modelarskim przeczytałem że to normalne zjawisko ale do końca nie jestem pewien ...


Jeśli się samemu nie ma doświadczenia to trzeba jednak komuś zaufać a nie powątpiewać. :???:

Polimal 109 jest żywicą bez korektora I lepkośc na powierzni jest zjawiskiem normalnym. Wręcz można powiedzieć pozytywnym, bo ułatwia dobre wiązanie kolejnych warstw laminatu.

Dla uzyskania suchości trzeba użyć żywicy z korektorem, albo samemu do ostatniej warstwy dodac korektora parafinowego.
Jesli więc jest to ostania warstwa to najlepiej ją pokryć cienką warstwą żywicy z korektorem.
Trzeba jednak wiedzieć, że korektor to płynna parafina która wypływa na wierzch żywicy tworząc bariere ochronną względem tlenu atmosferycznego, który jest za owa lepkośc odpowiedzialny. Ale ta sama parafina tworzy rozdzielacz dla żywic. jesli więc trzeba by klaśc jeszcze jakiś laminat na takiej powierzcni to trzeba tę powierzcnię zmyć rozpuszczalnikami, albo lepiej zeszlifować.

A swoją drogą. jeśli ta żywica została zastosowana do drewnianej łódki to kiepski pomysł był. Oszczędnośc na materiale niewielka a wady szybko się ujawnią.
 
 
Amator

Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 151
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2014-07-21, 12:21   

Dziękuję za wyczerpującą informację .
Laminat poliestrowy na drewnianej łódce nie jest idealnym rozwiązaniem , zastosowałem go już w poprzednich moich łódkach kajak 5 sezonów kanu 4 bez zastrzeżeń , ślady normalnego użytkowania , rysy na kadłubie po kamieniach .
Cena , jednak znaczna różnica między epoksydem .
Wiecznych łódek nie robię bo coś nowego trzeba zrobić .
Ale całkowicie się zgadzam co do laminatu poliester jest półśrodkiem .
Robię prototyp i trochę oszczędzam na materiałach .
_________________
Po pierwsze: trzeba mieć pasję. Pasja podwaja wartość naszego życia. Bez względu na to, czy pasją jest żeglarstwo, czy zbieranie znaczków.
Piotr Targowski
 
 
Żółtodziób 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 214
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-07-21, 12:42   

Tak przy okazji

Gdyby chcieć wykorzystać fabryczny żelkot jako topkot to też trzeba dodać korektora parafinowego żeby nie był lepki.
 
 
Amator

Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 151
Skąd: Włocławek
  Wysłany: 2014-07-21, 14:08   

Dopiero po twojej informacji przypomniałem sobie że już wcześniej sam już ten temat rozpoznałem , niestety mam pamięć dobrą ale krótką i na śmierć zapomniałem :mrgreen: .
Sam z siebie się śmieje .
Dobrze że jest takie forum i życzliwi ludzie .
Jeszcze raz dziękuję za pomoc .
_________________
Po pierwsze: trzeba mieć pasję. Pasja podwaja wartość naszego życia. Bez względu na to, czy pasją jest żeglarstwo, czy zbieranie znaczków.
Piotr Targowski
 
 
Żółtodziób 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 214
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-07-21, 18:01   

Co do mej życzliwości to niektórzy mają zdanie trochę inne. He, he... :wink:

Ale dziekuję za ciepłe słowa.

Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group