forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wannigan
Autor Wiadomość
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2013-01-15, 09:10   Wannigan

Witam,

Po sklejeniu łódeczki zostają nam różnej długości listewki.
Pomysłem na ich wykorzystanie jest sklejenie kuferka kuchennego zwanego WANNIGAN.
Prezentowany kuferek jest wykonany metodą szycia i klejenia.

Parę fotek:











Pozdrawiam :wink:
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Szajba 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 173
Skąd: Wójtowo
Wysłany: 2013-01-15, 23:55   

I w takim właśnie celu skrzętnie odkładałem wszystko co miało więcej niż 40cm długości :)
Natchnieniem był artykuł umieszczony na http://www.kanu.pl/index....ik-na-ekwipunek
Poza przyjemnością dla oka (w przeciwieńswie do plastikowej beczki), stylistycznie bardzo dobrze komponuje się z kanu.
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-02-26, 22:47   

no chyba że ktoś ma takiego brzydala jak ja :mrgreen:
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
witek 

Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 37
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-09-07, 18:59   

Bardzo mi się podoba pływanie "wyprawowe": ze sprzętem biwakowym i kuchennym. Do pakowana tego ostatniego używałem worka i beczki. Te pojemniki mają podstawową wadę: kiepski dostęp do zawartości pojemnika. Wannigan to mam wrażenie ideał pod tym względem (i jeszcze świetnie wygląda). Pewnie da się go tak zrobić, by był nawet w miarę wodoszczelny w razie wywrotki.

Niestety moje umiejętności stolarskie są przyzerowe, ale może kiedyś :)

w sieci znalazłem wannigan- (moim zdaniem) prawdziwe cacko, w dodatku (okiem laika) jakby stosunkowo proste w budowie. Bardzo liczyłbym w tej kwestii na opinie doświadczonych kolegów :) , z góry serdecznie dziękuję!

fot. 1
fot. 2

Pozdrawiam
Witek
witciech.wordpress.com
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-09-07, 19:05   

Trzeba przyznać, że bardzo pomysłowe :)
Trochę sklejki, samozaparcia i gotowe.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
witek 

Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 37
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-09-07, 19:29   

Zastanawiam się tylko co przy wykonaniu można schrzanić? Np. na zdjęciu są widoczne listwy "rozpierające" oba płaty sklejki. Czy przykręcenie ich na wylot przez sklejkę nie jest zbyt "chamskie"? Jaka powinna być Waszym zdaniem minimalna grubość sklejki na fronty, a jak na wygięte boki? Czy np. odpowiednio 4 i 2,5 mm. byłoby wystarczające?

Pozdrawiam
Witek
 
 
Łukasz 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 57
Skąd: Jordanów
Wysłany: 2015-09-07, 19:30   

tylko jak wodoszczelność zapewnić?
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-09-08, 08:27   

Witek, można i całość cienką sklejką 2,5 mm, tylko od środka trzeba usztywnić listwami.
Łukasz wodoszczelność to samoprzylepna gumowa uszczelka do drzwi. Jak pasami się ściągnie to będzie szczelnie. Tylko wieko od środka bym usztywnił delikatnymi listewkami tak by podczas dociskania nie wyginało się.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
witek 

Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 37
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-09-08, 16:49   

Radek - dzięki za wskazówki! A jak widzisz łączenie listew ze sklejką wkrętami? Wy aby nie używacie przy budowie kanu zszywek !?
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-09-08, 19:37   

Witek, przyciętą sklejkę ułożyć na płaskim stole, posmarować listewki klejem po ułożeniu ich na sklejce docisnąć np. woreczkiem z piaskiem/wodą lub innym ciężarkiem :) .
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
witek 

Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 37
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-05-29, 18:52   

Zrobiłem wanigan na wzór pomysłu prezentowanego przeze mnie wyżej, uprościłem tylko go maksymalnie. W rezultacie wyszedł mebelek prosty ale funkcjonalny. Nie miałem pomysłu na zamknięcie i uchwyty po bokach, poszedłem więc póki co po najmniejszej linii oporu: linkę, odzyskaną ze starych sanek a tworzącą boczne uchwyty, przymocowałem zszywaczem. Wieczko kuferka mocowane gumami... W środku tylko dwie proste ścianki, dzielące przestrzeń na trzy części.

Fronty ze sklejki 4 mm, jak widać na zdjęciu na zielono, boczki, wierzch i środek - lakier. Konstrukcja opiera się o cienkie listewki tworzące dystans pomiędzy frontami, boczki z cienkiej sklejki wyginanej na parze.

To moja pierwsza praca stolarska. Popełniłem przy niej mnóstwo błędów, kuferek można było zrobić znaaacznie lepiej. Ale nawet ten prototyp okazał się bardzo funkcjonalny. Właśnie wróciłem z 3 dniowego wypadu nad Wdę - i już nie wyobrażam sobie przechowywania żywności, menażki, kelly kettle itp. sprzętu w worku czy beczce, wanigan to jest to!

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group