forum.Kanu.pl » Strona Główna

SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
- Co wozić na wszelki wypadek
Autor Wiadomość
bromberg 

Wysłany: 2011-10-07, 14:52   

Baaardzo przydatne ....solidne trwale,wykonanie także i pochwy naprawde na wysokim poziomie.

madrivercanoe 

Wysłany: 2011-10-08, 16:19   

Ładna maczeta, do czego ma być używana?

bromberg 

Wysłany: 2011-10-08, 16:28   

madrivercanoe napisał/a:
Ładna maczeta, do czego ma być używana?

Do czego tylko zechcesz....

Thialf 

Wysłany: 2011-10-08, 17:09   

w końcu taka dżungla u Nas rośnie :P

drawa 
stary zgrywus

Wysłany: 2011-10-08, 18:14   

madrivercanoe 

Wysłany: 2011-10-10, 04:15   

Ale śmieszne :grin:

Myszoor 
Miłośnik Myszek :)

Wysłany: 2011-10-10, 08:55   

drawa napisał/a:
Obrazek

Drawa, mam dla Ciebie cytat z jednego z angielskich for - w moim wolnym tłumaczeniu ;) :

"Weź ze sobą wszystko (co zmieści się na karcie pamięci w aparacie), pozostaw po sobie ślady (stóp na brzegu)".

...

Thialf 

Wysłany: 2011-10-10, 11:32   

eee, bez przesady jak chce i lubi to niech wozi, nawet całą lodówkę, piwnicę i inne składziki :P byle dobrze się czuł na wodzie :wink:

bosman 

Wysłany: 2012-01-28, 21:49   

Parthagas,a rozważania. :
Maczeta, jest mi obojętna, bo jak nie wezmę wózka smery, to zmieszczę się pod każdym krzakiem. Mogę najwyżej, zamontować na moim wyoblonym dziobie (jak to w canoe), na wzór łodzi podwodnych - ostrą piłę ogrodniczą, zębami do góry.
I tak:
"Na dłuższą wyprawę w niezbyt znanym terenie, taką z biwakowaniem, zabieram:
- nóż ze stałą klingą, (z pochewką, przytroczoną do paska. Każdy robotnik szwedzki, obowiazkowo posiada), toporek
- krzesiwo dublowane zapalniczką
- min. 10l wody pitnej
- coś przeciwdeszczowego, niedużą i tanią plandekę budowlaną, prawdopodobnie chińską, najlepiej zieloną, dla wtopienia się w teren, i od biedy można zrobić z niej schronienie . Do nabycia w sklepach, z materiałami budowlanymi. Folia, jeśli nie jest gruba, przepadnie.
- spożywczak: dwa batony mars lub snickers, 2 zupki vietkongi, suszone warzywa (dodaje do zupek, żeby zneutralizować choć częściowo chemię w nich zawartą), kotlety sojowe (można wkruszyć do zupy i zwiększyć jej kaloryczność, która jest mizerna), sezamki-3 paczki, suszona żurawina, tic-taki-żeby czymś gębę zająć, herbata, cukier, przyprawy, pczka ryżu lub kuskus. " Tu nie wypowiadam się, ale mam takie białe beczki z pomarańczowymi nakrętkami z uszczelką. Wielkość tej beczki, fi 350xh 500mm. A ilości = jak będzie długa trasa w czasie. Beczki, można spiąć z kanu i uzyskać dodatkową pływalność powywrotkową.
- kuchnia: kelly kettle dodatkowo wzbogacone palnikiem spirytusowym i małym ruszcikiem, menażka, kubek, sztućce (jak mi się nie chce wystrugać z drewna)"
Ja preferuję - kuchenkę benzynową. Chodzi o efektywność, czas gotowania. Zresztą, zawsze takie używam. Nie wiem gdzie można doładować małą butlę gazową, bo może kuchenka dwupalnikowa rozkładana, lepiej by służyła?. Ale kanu, to nie rudowęglowiec.
- opcjonalnie: śpiwór, karimata, folia pod tyłek." Namiot, ma podłogę. A karimata. Czy ja wiem. Zawsze budzę się obok. Materac królował niegdyś na biwakach. Może teraz są pompki nowej generacji, szybsze? A wędka? No kuszy, z płetwami i okularkami, nie polecam. Nie każdy radzi sobie pod wodą. Ja zastawiałem na noc kosz (żaka) i zawsze rankiem wybierałem pięć do ośmiu, tłustych dorodnych okoni. Grilowałem, trzeba wziąć mały gril z węglem i pokrywką. Pod pokrywką rybka szybciej dochodzi. Sprawia się, usuwając wnętrzności, solisz wewnątrz i zielisz. Rybka, piecze się we własnej zbroi, którą wyrzucasz. Zanim powstanie lista ekwipunkowa, proponuję dopisywanie, skreślanie i uzasadnienia. Temat - rzeka. Ale jakże potrzebna jest lista, wie każdy, kto choć raz uczestniczył w wyprawie.

drawa 
stary zgrywus

Wysłany: 2012-01-29, 09:00   

Cytat:
Nie wiem gdzie można doładować małą butlę gazową,
zrób to sam :idea: http://www.youtube.com/watch?v=NzLG8J34Rys

smera 

Wysłany: 2012-01-29, 14:34   

Po obejrzeniu filmiku, donoszę, że w "mojej" okolicy, sprzedają gaz w butlach, niewiadomego pochodzenia. Widać, że są to butle wszelkiej maści i koloru, bez tabliczki cechowej. Najwyraźniej widać: złomowiska jakiegoś kraju z zachodu. Gdzie odrzucono te butle, ze względu na wiek lub przydatność. Nie używaj butli niewiadomego pochodzenia i dystrybutora gazu!
Mówię, o butlach typu 11 kg. Kilkakrotnie sprawdzałem owe butle, będąc ich użytkownikiem i za każdym razem stwierdzałem nieszczelnośćna dławnicy sworznia zaworu. Jak TO się robi? : Sprzęgasz butlę, poprzez reduktor, z kuchenką. Dopuszczsz gaz do kuchenki - uruchamiasz ją. I po minucie zakręcasz zawór kuchenki. Czyli "gasisz" kuchenkę. Następnie płomykiem penetrujesz wokół sworznia zaworu, butli. Jeżeli jest przeciek gazu na dławicy sworznia, to gaz z przecieku, zapali się płomieniem. Dla mniej odważnych proponuję specjalny sprej, lub rozcieńczone mydło w płynie i pęzel. Jeżeli jest przeciek, będzie bąblowało.
CZYLI, ZAWSZE KRĘĆ DWOMA ZAWORAMI, A BĘDZIESZ ŻYŁ DŁUGO I SZCZĘŚIWIE.
BUTLA-KUCHENKA, otwieramy przepływ gazu.
KUCHENKA-BUTLA, zamykamy przepływ gazu.

ewa

Konto: Skasowane
Wysłany: 2012-01-30, 12:10   

drawa napisał/a:
Cytat:
Nie wiem gdzie można doładować małą butlę gazową,
zrób to sam :idea: http://www.youtube.com/watch?v=NzLG8J34Rys

ja wymieniam na stacji benzynowej

smera 

Wysłany: 2012-01-30, 13:37   

11kg. A gdzie mniejsze butle, wymieniasz, nabijasz?

bosman 

Wysłany: 2012-01-30, 14:33   

smera napisał: "Ja preferuję - kuchenkę benzynową. Chodzi o efektywność, czas gotowania. Zresztą, zawsze takie używam. Nie wiem gdzie można doładować małą butlę gazową, bo może kuchenka dwupalnikowa rozkładana, lepiej by służyła?. Ale kanu, to nie rudowęglowiec. " widać, każdy używa na swoją miarę.
W każdym razie kupuję: mały gril z pokrywką zwieńczoną kominkiem regulowanym i regulowanym wlotem powietrza od dołu. (żeby tylko nie zapomnieć, o węglu drzewnym) Do zapałek, zapalniczki i krzesiwa, wezmę jeszcze lupę mojej Babci. Super rozpala, w słoneczne dni.
Co sądzicie o kanu długości 4,2 mb(/87 cm.). Nie za małe?

smera 

Wysłany: 2012-01-30, 18:58   

Coś dodać, coś ująć. Ale i ważyć wypada. Jak zabraknie, to uzupełnisz, jak wrócisz. Ale to będzie, już inna bajka!
Lista przedmiotów, które zabiorę ze sobą, na wędrówkę z moim kanu:
1 Wodoszczelne beczki plastikowe. Sądzę że cztery. A w nich:
a) Ubrania, także ” wyjściowe”, bielizna, śpiwór, koc wełniany
b) przybory kuchenne i jedzonko przetworzone w pudełkach. Węgiel drzewny.
c) przybory i narzędzia (bez wioseł)
d) Ciąg dalszy, jedzonka. Może pudło ze styroduru (odmiana twardego styropianu)
e) Namiot – w worku. Także karimata. Plandeka lekka i nieduża – zielona, także w szczelnym plastikowym worku, lub w dwóch workach, będzie szczelniej.
f) Lina asekuracyjna, Sznurek stylonowy fi 3mm taki do robienia sieci. Żak z pływakiem. Węda i wędka + przynęty. Świeca „na komary”, olejek „na komary”, a nawet dwa. Olejek do opalania, Apteczka, także z nićmi do szycia rany. (są takie zestawy. I saperka, toporek, nóż Mora, żagielek z Fly 111, wiosła sterowe(2), pagaj ki, drewniaki, rower składany 20”. Woda, co najmniej 10 litrów, niegazowana. Kuchenka benzynowa + paliwo, latarka, świece, race i salucik. z paliwkiem(doprawionym) w 2x kanistrze około 40 litrów. Zapasowa świeca, łożyska, zimeringi i deko narzędzi. Jakieś wkręty z podkładkami i nakrętki. Wkręty do drewna pod wkr. krzyżowy. Taśma klejąca - srebrna-mocna.
g) I co jeszcze:

Odpowiedz do tematu