forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Malowanie.
Autor Wiadomość
tomek
[Usunięty]

Wysłany: 1970-01-01, 01:00   Malowanie.

Witam Serdecznie,

Od tygodnia jestem szczesliwym posiadaczem kanu. Jako ,ze kupilem je "plywane" nosi slady normalnego uzytkowania. Na zime zaplanowalem sobie maly remont.Nosze sie z zamiarem pomalowanie calego kadluba. I tu zwracam sie z uprzjma prosba do kolegow sympatykow kanu o ewentualne porady dotyczace malowanie. Jaka farba itp.

Za sugestie i dobra rade z gory dziekuje
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Tomek,

Gratulujemy zakupu i cieszymy sie z toba.

Przeprowadzenie remontu dla kanu z laminatu a "drewnianego" to dwie rozne sprawy.

Napisz z jakiego materiału jest kadlub a umieszcze jakie czynnosci nalezy wykonac i za pomoca jakich materialow.



Radek
 
 
tomek
[Usunięty]

Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Dziekuje Radku,za odpowiedz.

Kanu jest z laminatu. Jestem na etapie wizualizacji jednostki bo zalezy mi na nadaniu jej pewnej dozy indywidualnosci. Mam juz za soba pierwszy "rejs" fakt ,ze krotki ale bardzo owocny. Zakup kanu to jedna z najlepszych decyzji przeze mnie podjetych :D
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Witaj Tomek,



1. Naprawic ubytki w poszyciu kadłuba (zestaw naprawczy samochodowy).

2. Zmatowic cały kadłub.

3. Przemyć kadłub ACETONEM w RĘKAWICZKACH.

4. Pomalować kadłub farbą do jachtów (www.oliva.com.pl).



Można pokryć kadłub topkotem, ale koszt będzie większy i wzrośnie waga kanu.



Jak kiedyś będziesz chciał bardzo ładną łódeczkę to zapraszam. Zawsze możemy się dogadać.

Wykonuję też wiosełka na indywidualne zamówienie dopasowane do wioślarza i kanu.



Pozdrawiam Radek
 
 
tomek
[Usunięty]

Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Czyli wszystko tak jak w przypadku zaglowek. Podobaja mi sie kanu z drewniana paweza od wewnatrz. Widzialem takie na jez.Zyzdrój w tym roku i musze przyznac ze polaczenie laminatu z drewnem w tamtym przypadku bylo naprawde ladne.

Dziekuje Radku, za porady i mysle ,ze predzej czy pozniej zwroce sie do Ciebie (o ile mozna rzecz jasna) z prosba o kolejna rade :D

Pozdrawiam!
 
 
tomek
[Usunięty]

Wysłany: 1970-01-01, 01:00   

Nareszcie udało mi się wygospodarować trochę wolnego czasu , który natychmiast poświęciłem mojemu kanu. Wszystkie ubytki kadłuba wypełniłem szpachlą.Dokładnie zmatowiłem całą jednostkę po czym wymyłem acetonem.Od dwóch godzin na kanu schnie pierwsza warstwa "Olivskiej" RL-6005. Mimo ,że to dopiero początek i kolor nie jest jeszcze właściwy już mi się podoba. Jutro poczynię zdjęcia , którymi bardzo chętnie się pochwale.

Pozdrawiam.
 
 
krzysk 

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2012-07-09, 11:47   

Podłączam się pod temat, bo mam pytania odnośnie malowania. Wiem, że tematy były już poruszane na innych forach, ale wciąż nie mam jasności w tej sprawie.

1. Część zewnętrzna kadłuba na laminat - musi być kolor, bo takie mam papiery ze starej łódki - jaki podkład i jaka farba (lakier?) - najlepiej proszę o konkretna , niedroga markę
2. Część wewnętrzna jest już zagruntowana epidianem - jaki lakier bezbarwny
W różnych sklepach radzą co innego więc wolę skonsultować z fachowcami
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2012-07-10, 05:06   

Samochodowy lakier akrylowy (kolor i bezbarwny).
Tanio to lakier Alkidowy zewnętrzny.
Podłoże musisz idealnie odtłuścić i zmatowić - co byś nie kładł to może odejść.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group