forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kanu z silnikiem (było ''Ahoj.'')
Autor Wiadomość
tonieja 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 174
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2011-05-11, 20:08   Kanu z silnikiem (było ''Ahoj.'')

Jestem z Wrocka. Pływam starym kajakiem 2ką żywica +szkło z odkrytym kokpitem. Bardzo go sobie cenię za łatwość pakowania, możliwośc wyłożenia się oraz mozliwość wykonania komendy "kryj ryj" przy przepływaniu pod nisko leżącymi drzewami. Klozetowce, jak je nazywam, gdzie każdy siedzi w swojej dziurce jak w sedesie nie dają takich mozliwości. Mam też "kondoma", Semperit Forelle,2ka, w sezonie mam go zawsze w bagażniku, jak jest parcie na wodę to w 5 mim pompuję go pompką z akumulatora. Lubię go z powodu łatwości transportu. Używam głównie na jeziorach oraz na morzu do krótkich spacerów rekreacyjnych. No i to masowanie tyłka przez fale- bezcenne :lol: Mam także canoe 3ka żywica +szkło, takie normalne, powiedziałbym klasyczne, bez jakiś udziwnień i nochali jak u krasnala.Ma 3 ławeczki z listewek na śrubki. Cenię je za wygodę i pakowność. Ale odczuwam niedosyt. W zeszłym roku widziałem na Alle.ro canoe identyczne jak moje ze sciętą rufą i pawężą na silnik. Pomyślałem, że takie coś bym mół chcieć mieć. Mam nadzieję że nie zlinczyjecie mnie za to na dzień dobry, ale przy pływaniu na dużych akwenach czy morzu wiatr czasem uniemożliwia efektywne płynięcie na wiosłach w kierunku porządanym, więc silniczek elektryczny pomocniczy uznałem za fajny patent. Niestety, rok temu nie kupiłem go, a w tym roku aukcja zniknęła. KTOKOLWIEK WIDZIAŁ, KTOKOLWIEK WIE, jaki to producent, jakieś namiary? Jest chyba z Sępólna Krajeńskiego lub okolic. Za wszelką pomoc " thank you from the mountain"
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2011-05-11, 20:49   

czyżby coś takiego ?

http://www.nurt.com.pl/pr...products_id=569

przejrzyj też wątek dotyczący tych łodzi - krajowe łódki....
 
 
Thialf 


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 514
Skąd: Wrocław/Brzeg
Wysłany: 2011-05-11, 21:19   

robi się mały bałagan, Piotr możesz przenieść do innego działu ten temat?
_________________
"the question is who cares"
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2011-05-12, 20:27   

tonieja napisał/a:
Jestem z Wrocka.

Staszek - witamy na forum :]

Thialf napisał/a:
robi się mały bałagan, Piotr możesz przenieść do innego działu ten temat?

tu będzie OK?
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Thialf 


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 514
Skąd: Wrocław/Brzeg
Wysłany: 2011-05-12, 21:15   

będzie :wink:
_________________
"the question is who cares"
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2011-05-13, 06:51   Re: Ahoj.

tonieja napisał/a:
W zeszłym roku widziałem na Alle.ro canoe identyczne jak moje ze sciętą rufą i pawężą na silnik.

ale są też patenty na mocowanie silnika do zwykłych kanu i nie trzeba się od razu pchać w "specjalistyczne" konstrukcje :]
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
tonieja 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 174
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2011-05-19, 09:12   Dzięki

Myszor, Tialf i inni userzy, przepraszam jak napisałem w nie tym dziale. Szukałem działu POWITALNIA ale nie znalazłem. Z czasem się nauczę. Myszor, robisz sam canoe? Jakie patenty sa, by bez obcinania rufy pawęż na silnik elektryczny załozyć? Możesz dać jakieś fotki czy linki?
 
 
Thialf 


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 514
Skąd: Wrocław/Brzeg
Wysłany: 2011-05-19, 10:08   

Do tej pory na zdjęciach w internecie widziałem listwę zamontowaną do górnej krawędzi burty w poprzek kanu. Tak by wystawała po za linie kanu. I to właśnie do niej montowano małe silniki elektryczne. Czy li pomysły taki sam jak przy kajakach np. Wayland

http://sklep.wayland.com....a-elektrycznego
_________________
"the question is who cares"
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2011-05-19, 21:23   

to jest dobre rozwiazanie. moje zdanie dla osób praworęcznych [sam do nich należe] wolał bym nieć rumpel pod lewą reka .
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2011-05-19, 23:03   Re: Dzięki

tonieja napisał/a:
Myszor, Tialf i inni userzy, przepraszam jak napisałem w nie tym dziale. Szukałem działu POWITALNIA ale nie znalazłem. Z czasem się nauczę.

luz :P - swoją drogą taki dział chyba powinien powstać wzorem na przykład tego form pewnego dużego skiturowego :]

tonieja napisał/a:
Myszor, robisz sam canoe? Jakie patenty sa, by bez obcinania rufy pawęż na silnik elektryczny załozyć? Możesz dać jakieś fotki czy linki?

nie zakładkowałem sobie niczego bo mi to do szczęścia nie potrzebne ale przeszperam temat i wystawię linki - generalnie idzie o ideę taką jak linkował Wojtek - tylko w detalach to inaczej może być rozwiązane :)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2011-05-20, 07:43   

W sumie to wystarczy proste zapytanie wpisane w google: Canoe Motor Mount i przebicie się przez gąszcz wyników ;)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
tonieja 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 174
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2011-05-21, 13:06   

Dzięki. Ale to fotki, fotki , fotki...chodzi mi o konkretne info, najlepiej od usera, który przerabiał temat :neutral:
 
 
tonieja 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 174
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2011-05-23, 19:25   

Dzięki za odzew. Jak nie trafię producenta tego o czym pisałem to zainteresuję się takim suportem. Wiem, że były parenty bocznego mocowania silników, ale chyba ma to kilka wad ( nierównyy przechył łodzi, który może się zmieniać przy dodawaniu lub odejmowaniu pałera, dziwna sterowność może być,Bez steru łodka może chciać pływać w kółko albo bokiem, śruba niepokojąco z boku burty pracuje, co przy manewrach rumplem, jeszcze przy elastyczności sztycy na której np w Minn kotach jest osadzody silnik... Kto ma doświadczenia w tym temacie i może rozwiac moje watpliwości? Nie wiem gdzie taki suport kupić lub zamówić, na alle..o nic takiego nie wyszperałem. widziałem jakies zagraniczne oferty po 70- 100 S, ale można się pokusić o wyrzeźbienie samemu
 
 
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-05-24, 14:38   

Silnik elektryczny możesz spokojnie mocować na na burcie, podobnie większość silników spalinowych o mocy 2 - 3 km. Niedogodności wynikające z niecentralnego położenia śruby będą tak małe że ich nie zauważysz. A jak chcesz coś specjalnie przeznaczonego do montowania na burcie kanu lub kajaka to jeszcze można znaleźć niemieckie silniki Tummler lub ich polską wersje Warta (o ile dobrze pamiętam nazwę)

Malutki
www.hobbo.net
 
 
tonieja 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 174
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2011-06-05, 13:10   

Dzięki. Znalazłem tego producenta w Kleszczewie Kościerskim (ech, te nazwy kaszebskie) Przepraszam Moderatorów, powinno byc w innym dziale, ale dopisuję się do niefortunnie zaczętego wątku. Łodka kosztuje koło 1700 zł, 3 osobowa, szkło=żywica, ok40 kg, podobna do mojej kanujki, tylko ma holcik dziobowy i pawęż na rufie. Za swoją bym dostał moze z 800, choć dałem trochę więcej. Czy opłaca mi się obciąć rufę w swojej i coś tam wymodzić z żywicy jakąś pawęż, czy lepiej nie kombinować, sprzedać tą co mam i kupić nową w firmie? Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group