forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Myszoor
2013-04-01, 09:33
Koszty
Autor Wiadomość
strzałka 

Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 31
Skąd: Nowe Miasto
Wysłany: 2013-03-30, 11:23   

Twój staż też nie powala z nóg.A piszę wtedy kiedy mam coś do powiedzenia.
_________________
Piotr
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-03-30, 11:33   

strzałka napisał/a:
Twój staż też nie powala z nóg.

Piotrek - wyraziłeś opinię z którą ciężko się zgodzić i która ma małe pokrycie w Twojej "bytności" tutaj na forum, co każdy obiektywnie i bez problemu może sobie sam ocenić zaglądając w listę postów w profilu. Pozwoliłem sobie to zauważyć i w rewanżu dostaję wymijający tekst o własnym stażu. Bardzo polskie. Dzięki.

Wiem jaki mam staż i wiem co umiem a czego nie w tematach kanadyjkowych (albo mi się tak wydaje). I generalnie wiem gdzie jest moje miejsce. Jak mam coś sensownego do napisania (albo mi się tylko wydaje, że ma to sens) to piszę, jak nie mam to nie piszę. Ale nie piszę, że chętnie pomagam jak rzadko pomagam, wiec proszę - trzymaj się faktów. Dobrze?

Jeżeli naprawdę chcesz pomagać i naprawdę nie masz z dzieleniem się swoją wiedzą i doświadczeniem to po prostu odpisuj tym, którzy o coś pytają. Bo na razie jest to (średnio) 1 merytoryczny post na miesiąc. Niestety. Niestety, bo widać, że potencjał na "pomagacza" masz :)

strzałka napisał/a:
A piszę wtedy kiedy mam coś do powiedzenia.

Dobrze - ale nie pisz, że chętnie pomagasz innym (w domyśle tu na forum, bo ono jest cały czas odniesieniem a nie to co robisz mailowo czy telefonicznie). OK? Bo faktem jest, że piszesz mało ale jak już to w temacie i świetnie - tak trzymaj (znaczy trzymaj meritum, a pisz częściej - każdy mający jakieś zagwozdki będzie Ci wdzięczny za Twoje sugestie) : )

EDIT
kilka czeskich/stylistycznych błędów.
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
SCHWIMMWANNEN

Konto: Skasowane
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 193
Wysłany: 2013-03-30, 20:30   

Ale tak juz bylo
http://forum.kanu.pl/viewtopic.php?t=409
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-03-30, 20:34   

a mowią -Nie wchodzi sie dwa razy do tej samej wody dziwne zaprawde :?:
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
Szajba 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 173
Skąd: Wójtowo
Wysłany: 2013-03-30, 21:45   

Chciałbym się do prośby Radka przyłaczyć
Czy mógłbyś Piotrze (strzałka) przedstawić choć z ostatniego miesiąca prace, bo mi żona kwęczy że niedojda jestem skoro inni w miesiąc robią dziesięć łódek, a mi wychodzi zaledwie pół na miesiąc :/
Dodam, że moja prawa ręka jest prawa, a lewa lewą jest.
Podejrzewam, że w związku z tym iż sezon na dobre jeszcze się nie rozpoczął, powinien Pan mieć, lekko licząc jakieś 30 łódek na stanie.
Może jakieś zdjęcie, chocby przez dziurkę od klucza?
_________________
When you have to shoot...Shoot! Don't talk
 
 
SCHWIMMWANNEN

Konto: Skasowane
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 193
Wysłany: 2013-03-30, 22:04   

Sam wiem ile zawracam s
Strzalce glowe przez telefon ile czasu dopytuje o to i o tamto.
Nie wiem ile robi kanadyjek miesiecznie ale trzeba by podejść do tematu troche inaczej.
Ja zajmowalem się swego czasu zakladaniem profesjonalnie akwariow slodkowodnuch i wiem ile to zajmowalo amatorom - kilka tygodni a mi 2-3 dni tylko musialem wszystko wczesniej ustalac, czekac na materialy, na ryby i to trwalo i zajmowLo sporo czasu.
A jak mialem kilku klientow uzgodb
Nionych i wszystko bylo pod rręką to robilem kilka w miesiacu.
Po kazdym takim okresie przychodzil nastepny okres ze trzeba bylo wszystko ustalac itd.
Wiec te wyliczenia -mamy koniec marca wiec 30 lodek musi byc na zdjeciach to moim zdaniem czlowieka ktory też tworzyl to bledne myslenie.
 
 
Szajba 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 173
Skąd: Wójtowo
Wysłany: 2013-03-30, 22:13   

SCHWIMMWANNEN napisał/a:
Sam wiem ile zawracam s
Strzalce glowe przez telefon ile czasu dopytuje o to i o tamto.


Nie wątpię w to, jednak moja prośba nie była skierowana do Ciebie.
_________________
When you have to shoot...Shoot! Don't talk
 
 
SCHWIMMWANNEN

Konto: Skasowane
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 193
Wysłany: 2013-03-30, 22:15   

Brak mi tu tylko jeszcze lampy swiecacej prosto w twarz i stukotu palcow w biurko w oczekiwaniu na odpowiedź.
 
 
strzałka 

Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 31
Skąd: Nowe Miasto
Wysłany: 2013-03-30, 23:47   

Część szanownego grona ostatnio strasznie się interesuje moją osobą .
Kolego Szajba zrób najpierw pierwsze dziesięć sztuk potem się spotkamy weźmiesz ołówek i policzymy ile godzin rzeczywistej pracy potrzeba było na każdą z nich.gwarantuję ci że nie będzie to więcej niż 50-60 godzin(będą to takie jak zrobiłeś pierwszą klejone jak to nazywasz w banana) pomnóż to przez czterech ludzi. Dalej nie będę udowadniał że jestem murzynem.Gdybym wiedział że raz zamieszczone na tym forum dwa zdjęcia moich łódek,spowoduje takie zainteresowanie moją osobą pewnie bym tego nie zrobił.A tak całkiem poważnie to na sklejenie kadłuba metodą bez użycia zszywek potrzebuję 8 godzin pracy
. Zainwestujesz parę stu złotówek w odpowiedni osprzęt na pewno się uda.Czasami potrzeba więcej niż dwie ręce by poprawić wydajność.
_________________
Piotr
 
 
SCHWIMMWANNEN

Konto: Skasowane
Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 193
Wysłany: 2013-03-31, 00:12   

[quote="gabriello"]Strzałka -nie napisałem ani słowa, że sam się reklamujesz.
Robi to kolega z SCWIMMWANNEN.

Odnośnie wątku o motorkanu to nie tylko wątek ale kampania reklamowa dla Ciebie i strzałki (z pełnym szacunkiem dla obojga).

Czym jest moja tak zwana przez Ciebie kampania reklamowa kanu jakiego chyba nikt nie robil a napewno nie pokazywal w stosunku do innych foto relacji producentow kanadyjek z Polski.
Licz i oceniaj jedna miara, zaznaczam choc pewnie nikt nie uwierzy ze o tym ze Strzalka jest na tym forum dowiedzialem sie tydzien albo dwa po zlozeniu u jiego zamowienia.
Czyli piszac o nim na forum nie wiedzialem ze tez tu jest.
Znalazlem jego strone w internecie a nie na forum.
Wiec slowo kampania jest nieadekwatne.
 
 
Amator

Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 151
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2013-03-31, 13:37   

Trochę poczytałem i muszę stwierdzić że strzałka ma trochę racji z tą produkcją .
Nie wiem czy rzeczywiście wykonuje tyle kadłubów ale przy odpowiednim ustawieniu produkcji można tego dokonać .Przykłady są i to wokoło nas np produkcja samochodów a nawet spektakularna produkcja statków w USA podczas II wojny lub łodzi podwodnych w Niemczech .Wszystko jest kwestią ustawienia , zaczęcia kadłubów ilości ludzi kosztów poniesionych i tym podobnych spraw .
Jeżeli strzałka ma taką produkcję jak twierdzi na poziomie 10 szt . tygodniowo to i pewnie ma też dużo odbiorców .
Ja przeglądając wpisy nie stwierdziłem że strzałka tyle kadłubów wykonuje , twierdzi natomiast że przy 10 szt. tygodniowo to się opłaca .
Osobiście uważam że przy budowie amatorskiej nie powinno się mówić o kosztach.
Koszty amatora szkutnika czy budowniczego to jest bardzo mgliste pojęcie .
W wielu przypadkach można kupić lepsze i tańsze kanu ale wykonanie takiej jednostki samemu i radość tworzenia jest niewymierna .
Wracając do strzałki to pewnie znajdzie się jego jakiś klient a przy takiej produkcji to może być ich wielu , który pomoże rozwiać wątpliwości kolegów z Forum.
_________________
Po pierwsze: trzeba mieć pasję. Pasja podwaja wartość naszego życia. Bez względu na to, czy pasją jest żeglarstwo, czy zbieranie znaczków.
Piotr Targowski
 
 
strzałka 

Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 31
Skąd: Nowe Miasto
Wysłany: 2013-03-31, 17:14   

NO w końcu ktoś kto zna realia produkcji.Małe sprostowanie koledzy dyskutują o 10 sztukach
miesięcznie Jeszcze raz powtarzam BUDUJCIE WŁASNE KANADYJKI. A teraz w ramach propagowania tego hasła mam do oddania szablony za cenę kuriera,(lub odbioru osobistego) szablonów kanadyjki którą buduję dla SCHWIMMWANNENA myślę że się nie obrazi.Kanadyjka o wymiarach 5,5m długości 1,05 szerokości, asymetryczna(szersza na rufie) ze względu na dodatkowe obciążenie na rufie.Kto pierwszy ten lepszy.Wszystkie ustalenia telefoniczne pod numerem 505 379 290.Nie mam czasu na odpisywanie. Oferta dotyczy również instrukcji montażu.
Projekt wykonany przez moją firmę, wyrażam zgodę na budowę kanadyjki(szt. 1) na użytek własny.
POŁAMANIA PAGAJÓW W NOWYM SEZONIE
Pozdrawiam
Piotr Strzałkowski
_________________
Piotr
 
 
terenowiec 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 65
Skąd: Strzelin (Dolny Śląsk)
Wysłany: 2013-03-31, 20:43   

Wielu z Was zna niejakiego Siacha - czyli Staszka Smereckiego. Znam Go osobiście od kilku lat i bywam u Niego w zakładzie kilka lub kilkanaście razy w roku. Mało tego, pomaga mi od jakiegoś czasu zbudować własną kanadyjkę (sam robi więcej niż ja). I choć zajmuje się budowaniem łodzi od wielu lat, nie jest chyba w stanie zbudować kanadyjki od podstaw na gotowo szybciej niż w 2 tygodnie. A trzeba przyznać, że rzemiosło ma opanowane perfekcyjnie, a spod Jego ręki wychodzą niekiedy wręcz dzieła sztuki - tak są piękne.
Jeżeli ktoś ma stocznię, w której pracuje ileś tam osób, to można budować i kilkadziesiąt łodzi miesięcznie. Nic mi jednak nie wiadomo, by w Polsce tak duża stocznia kanadyjkowa (drewniana) istniała. Zakładając więc, że Strzałka zatrudnia 4 wybitnych szkutników, którzy są szybsi od Siacha, to zbudowanie 10 łódek miesięcznie jest możliwe. Pytanie tylko, czy tak jest, czy raczej mogłoby być?
_________________
Byle w terenie
tel. 606 286 473
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-03-31, 21:27   

Andrzej
terenowiec napisał/a:
Pytanie tylko, czy tak jest, czy raczej mogłoby być?

z czym masz problem? z tym by uwierzyć, że 10 kanu na miesiąc 4 pary łapek produkują? Co chcesz osiągnąć zadając to pytanie?

Ja mam problem z tym by uwierzyć w to, że ktoś kiedyś dał radę przebiec 100 mil w 24h :) I co z tego, że mam ten problem? :)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2013-03-31, 21:44   

Piotrek, przecież jednym z głównych założeń tego forum jest skupianie i pomaganie ludziom którzy chcą w amatorski sposób budować te łódeczki. Ludzie mają mieć przyjemność z własnoręcznego ich budowania a następnie pływania.
Popełniłem błąd poruszając ten temat ilości i niepotrzebnie jest teraz robiona reklama.
W regulaminie jest wyraźnie napisane jak firmy mogą tu się prezentować.

Czy możesz zamknąć ten temat?
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group