forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jezioro Leśniańskie 01.2014
Autor Wiadomość
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2014-01-07, 23:47   Jezioro Leśniańskie 01.2014

Zamiast zimy wiosna. Już od paru dni korciło żeby złapać za pagaja i pomachać. :smile:
Pogoda wyśmienita dookoła ale samo jezioro okazało się dość wzburzone na otwartych przestrzeniach. Było to okazją do potrenowania solowego przebijania się przez fale i nie omieszkam wspomnieć, że łódka na takiej wodzie sprawdziła się wzorowo, a to przez półokrągły kształt dna i dość niskie dzioby.
Podwyższony poziom wody pozwolił na popłynięcie obok zamku Rajsko troszkę dalej w górę Kwisy niż ostatnio. Przeważnie sporo tu skał, kamoli i nurt dość wartki. Dodatkowo wyglądało jakby zapora Złotnicka wstrzymała przepływ rzeki.


Na początek fale ale z wiatrem w plecy.


Zamek Rajsko. Jeszcze do niedawna za wyjątkiem wieży kompletnie zrujnowany. Teraz właściciel odnowił go bardzo ładnie.




Dalej już się nie da. Brak też nurtu.






Bobrownia nie próżnuje.


Powrót na falę, tym razem już pod wiatr. Myślałem, że nie przebiję się w tym przesmyku zwalonego mostu. Cug tam panie straśny :mad:


Zamek Czocha. Zanim powstała zapora, Kwisa płynęła tu dużo niżej w skalnym jarze.








Zapora.


Natknąłem się na 'łatę' lodu, w cieniu jej nie roztopiło. Nie mogłem się oprzeć i zamieniłem kanu w lodołamacza centymetrowego lodu. :cool:
Ciekawy dźwięk .


Po prawej ośrodek wczasowy a po lewwej ponad drzewami wieża zamku Czocha.










Na stromym zboczu sarenka skubała sobie zielsko. Niedaleko pokrzykiwały sójki. To cały zwierzyniec jaki wytropiłem. :smile:










Znów na fali ale przyjemnie z wiaterkiem.


Plecy wymasowane od pagajowania, foty zrobione. Pakować się i do domu. :smile:
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2014-01-08, 09:21   

Gabriel, nie ma to jak rozruszać się w środku zimy na wodzie z pagajem w ręku. :)
Tylko coś synoptycy nadają że śnieżnie ma być na dniach.
Dzieciaki zaczynają ferie, niech mają trochę radochy ze śniegu a i przyroda może zastopuje.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2014-01-08, 17:39   

Taki ruch dobrze robi, aż mi tego brakowało. :smile:
Tylko żeby te 'trochę' zimy nie trzymało do maja... :wink:
Czyli wychodzi na to, że udało mi sie wyrwać piękny dzionek przed zimą. :cool:
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2014-01-08, 20:40   

Żywię nadzieję, że jak tylko uda się mi skończyć to co planuję, że popływamy tam razem, na całej długości jeziora.
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2014-01-09, 23:03   

Żyw, żyw. Może się udać. :wink:
O gruszkach na wierzbie nie marzysz. :razz:
 
 
dorutka 


Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 70
Skąd: Słubice
Wysłany: 2014-01-09, 23:20   

zima jest - to i niech przyroda zastopuje :razz:
A dzieciaki to muszą mieć trochę, lub nawet trochę więcej radochy! Nawet jeśli te dzieciaki, to trochę takie większe dzieciaki! :wink:
Ja tam lubię pływać w bieli i tej """zimy""" :wink: to mnie jeszcze nie zaspokoiło!
...a też mam ferie... :lol:
A tak poza tym, to faktycznie ten dźwięk łamanego lodu, albo nawet tylko kołysanego falą od kanadyjki, jest niesamowity!!! miliony bardzo delikatnych dzwoneczków!!!
ale trzeba uważać wtedy na wiosło.....
Mój facet, jako rufowo-sterujący, ładnie sobie raz ...hmmm... zestrugał ładne, drewniane wiosło... :roll: Niby tylko stronę od lodu... ale jednak jest trochę inna... :wink:

Zazdroszczę umiejętności samodzielnego pływania i przede wszystkim, sterowania... Nie za bardzo mam okazję. Sama pływam tylko kajakiem...
Jak już się gdzieś rozbijemy i nie muszę się czymś zająć, to coś tam niby próbuję... coś tam niby doskonalę... ale nie ma to jak na samodzielnej, nawet samotnej i dłuższej trasie...
_________________
dorutka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group