forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
kupię canoe Esquif
Autor Wiadomość
makato 

Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-07-27, 12:32   kupię canoe Esquif

jak w temacie : kupię canoe esquif Zephyr lub esquif Spark.

tel. 602-224-188
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-07-27, 12:35   

http://www.wildwasserboar...-verkaufen.html

w PL będzie ciężko ;)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
makato 

Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-07-28, 13:04   

Myszoor napisał/a:
http://www.wildwasserboard.de/t1989f12-Esquif-Zephyr-gebr-fuer-zu-verkaufen.html

w PL będzie ciężko ;)


Wiem , ale czasem fuksy się zdarzają . W UK i Niemczech jest ich przedstawiciel, może ktoś zna jakiś sposób na niedrogi transport do Polski.

PS
dzięki za tego linka
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-08-05, 09:13   

makato napisał/a:
Wiem , ale czasem fuksy się zdarzają .

Ja obserwuję rynek od 3 lat i wiem, że w PL nie :) Od dwóch lat próbuję namierzyć kogoś jeszcze kto pływa w OC-1 - bez skutku :(( Polski rynek używek nie istnieje. Po prostu.

makato napisał/a:
W UK i Niemczech jest ich przedstawiciel,

niemieckiego miałem okazję poznać osobiście, tyle że to nówki są :( ceny jak wiesz niestety rzucają na kolana.

makato napisał/a:
może ktoś zna jakiś sposób na niedrogi transport do Polski.

własne / czyjeś auto przy okazji jakiegoś wyjazdu ; ) Generalnie jeżeli serio przymierzasz się do zakupu to nastaw się na częste wyjazdy w Alpy do Norwegii bo w PL czy CZ słabo się tym pływa ;)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
makato 

Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-08-05, 18:18   

Myszoor napisał/a:

Generalnie jeżeli serio przymierzasz się do zakupu to nastaw się na częste wyjazdy w Alpy do Norwegii bo w PL czy CZ słabo się tym pływa ;)


Właśnie do takich wniosków ( po kilku rozmowach z doświadczonymi kolegami) doszedłem. Założenia które przyświecały mi przy zastanawianiu się nad 1-dynką Esquif'a okazały się błędne. Szukałem 1-dynki do pływania solo po dużych akwenach ( jeziora Skandynawii ) na 10-14 dniowych wypadach i od czasu do czasu nasze rzeki . W założeniach miała to być łódka z materiałów nie bojących się kamienistych odcinków naszych rzek , na tyle lekka abym samemu nie miał problemów z zapakowaniem jej na dach wysokiego auta, oraz na tyle krótka abym pływając solo po jeziorach przy wietrznej pogodzie nie klął na czym świat stoi. To były główne założenia przy wyborze nowej łódki i z tych powodów zastanawiałem się nad Esquif'tem. Nie zdawałem sobie sprawy że kształt dna dyskwalifikuję Esquif'ta z przyjemnego użytkowania na jeziorach i naszych rzekach typu Brda , Wda itp.
Może kiedyś wrócę do tematu canoe na białą wodę , ale wówczas będę już bardziej świadomy co za tym idzie.
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-08-05, 18:54   

makato napisał/a:
Właśnie do takich wniosków ( po kilku rozmowach z doświadczonymi kolegami) doszedłem. Założenia które przyświecały mi przy zastanawianiu się nad 1-dynką Esquif'a okazały się błędne. Szukałem 1-dynki do pływania solo po dużych akwenach ( jeziora Skandynawii ) na 10-14 dniowych wypadach i od czasu do czasu nasze rzeki . W założeniach miała to być łódka z materiałów nie bojących się kamienistych odcinków naszych rzek , na tyle lekka abym samemu nie miał problemów z zapakowaniem jej na dach wysokiego auta, oraz na tyle krótka abym pływając solo po jeziorach przy wietrznej pogodzie nie klął na czym świat stoi.

No to celowałbym w Raven'a Swift'a - czasem bywa: http://www.canadierforum....N-Angebote.html albo: http://www.kanumagazin.de/service/gebrauchtmarkt/
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Matusz 


Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 170
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-08-05, 22:13   

Jeśli pakowna i lekka jedynka na jeziora i nizinne rzeki to tylko Old Town Pack.

Matusz
 
 
makato 

Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-08-06, 09:52   

Już zamówiłem - będzie to prospector skrócony do 380cm x 82 szer w laminacie węgiel + kevlar.
 
 
Żółtodziób 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 214
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-08-06, 11:19   

makato napisał/a:
Już zamówiłem - będzie to prospector skrócony do 380cm x 82 szer w laminacie węgiel + kevlar.


Symetryczny ?
 
 
makato 

Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-08-07, 09:01   

symetryczny - jak na prospectora przystało.
 
 
Żółtodziób 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 214
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-08-07, 10:40   

Przy jedynce trzeba dobrze rozważyć sposób trymowania, który przy symetrycznym kadłubie jest bardziej uciążliwy.
Jakie są w tym względzie przewidywania?
 
 
makato 

Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-08-07, 20:46   

Żółtodziób napisał/a:
Przy jedynce trzeba dobrze rozważyć sposób trymowania, który przy symetrycznym kadłubie jest bardziej uciążliwy.
Jakie są w tym względzie przewidywania?


rozwiązaniem jest minimalizacja sprzętu i nie będzie problemu.😉
Do tej pory na miesięczny wyjazd ( bez zawijania do cywilizacji) potrafiłem spakować się w plecak 20kg. Na Canoe nawet jak zabiorę 2 razy więcej to i tak nie będzie to problemem.
Część sprzętu przede mnie część za mnie i łódka będzie wyważona.
 
 
Żółtodziób 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 214
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-08-07, 21:11   

Ze sprzętem to pikuś.
a jak na krótki wypad z minimum sprzetu, albo wręcz bez niego ?
 
 
makato 

Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-08-07, 21:41   

Żółtodziób napisał/a:
Ze sprzętem to pikuś.
a jak na krótki wypad z minimum sprzetu, albo wręcz bez niego ?


teraz to nie kumam! jak będę bez sprzętu to w czym miałby być problem?
 
 
Żółtodziób 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 214
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-08-08, 04:30   

Że nie będzie czym łódki wytrymować (wyważyć)
Kadłuby asymetruczne maja środek wyporu przesunięty w kierunku wioślarza. Więc łódka jest juz wstępnie zrównowazona.
Przy dwuosobowych kanu zalożenie jest takie że siężar wioslarzy jest względnie symetrycznie rozłożony. Dlatego kadlub jest symetryczny.Przy kadlubie symetrycznym Na krótkiej jedynce dziób będzie mocno wychodził z wody co nie będzie służyć pływaniu. Z kolei przesunięcie ławeczki ku środkowi kadluba sprawia że wioslowanie jest bardziej męczące i mniej efektywne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group