To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.Kanu.pl »
Pośród trzcin i kamieni

Wczoraj byłem ... - Wartą po rozlewiskach.

ManaT - 2013-06-18, 20:42
Temat postu: Wartą po rozlewiskach.
Za namową Tomkazlasu i Jano56 ruszyliśmy w zeszłą sobotę do Jaszkowa koło Śremu, gdzie w Ośrodku Jeździeckim za zgodą bardzo życzliwego właściciela zwodowaliśmy kanułki i pojechaliśmy do Puszczykowa zostawić jeden samochód a drugim wróciliśmy na start.
Warta w Śremie przekraczała stan alarmowy mając ponad 480cm wody.


W trakcie pakowania dobiła do nas rozbawiona kajakowa wycieczka.


Wystartowali tuż za nami i płynęli tym samym tempem więc skręciliśmy w pierwsze starorzecze na popas. Tu dołączyli do nas Alicja z Tomkiem oraz Janek i pociągnęli nas ze sobą pokazując Cuda Warty :mrgreen: za co im jeszcze raz serdecznie dziękujemy :mrgreen: .










Na nocleg wybraliśmy miejsce ok 80cm nad poziomem rzeki, zbudowaliśmy wodowskaz i zadzwoniłem do syna żeby przeanalizować stan Warty od źródła do Poznania. Rokowania były dobre ale i tak spałem z cumą w ręce. Przez noc przybyło na naszym wodowskazie 2 cm wody.










To już most między Mosiną a Rogalinkiem, zwiastun rychłego końca spływu.


Wylądowaliśmy na przystani kajakowej. Samochód stał na parkingu pod kościołem i było do niego 1,5 km. Zapakowaliśmy dwa kanu na dach i pojechaliśmy po drugi samochód do Jaszkowa.
Warto Wartą. Podziwialiśmy bobry, czaple, bociany, błotniaki. W nocy bobry dostarczyły nam wrażeń zwalając ogromne drzewo.

Szajba - 2013-06-18, 22:39

Warto Wartą :)
Śmiało mógłbyś napisać za Mickiewiczem - ...Wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi,. Śród fali łąk szumiących, śród kwiatów powodzi

Wspaniale natura radzi sobie z ingerencją człowieka. Tylko pozazdrościć klimatu spływu i pięknych widoków.

Jano56 - 2013-06-19, 14:40
Temat postu: Re: Wartą po rozlewiskach.
ManaT napisał/a:
...ruszyliśmy w zeszłą sobotę do Jaszkowa koło Śremu...
...skręciliśmy w pierwsze starorzecze na popas. Tu dołączyli do nas Alicja z Tomkiem oraz Janek i pociągnęli nas ze sobą pokazując Cuda Warty :mrgreen: za co im jeszcze raz serdecznie dziękujemy :mrgreen:

...Warto Wartą. Podziwialiśmy bobry, czaple, bociany, błotniaki. W nocy bobry dostarczyły nam wrażeń zwalając ogromne drzewo.


I ja Wam dziękuję za miłe towarzystwo.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group