forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kanułki z jednego kawałka sklejki.
Autor Wiadomość
horizon 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 33
Skąd: Mielec
Wysłany: 2013-08-15, 21:30   

Przecież wszystko jest w tym temacie rozwinięte. Nie wiem co miałbym rozwijać?
O błędach jakie wyszły też pisałem wcześniej. A pływa się radośnie i przede wszystkim dzieciaki złapały bakcyla.
Do łowienia za wąskie i z tego względu chybotliwe - ale o tym sam autor konstrukcji pisze.
Można się do tego przyzwyczaić, ale lepiej siedzieć na samym dnie aby mieć środek ciężkości jak najniżej.
Natomiast po połączeniu dwóch kanu listwami bambusowymi robi się całkiem ciekawa stabilna platforma.
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-08-16, 10:17   

do połowu ryb to zdaje się musiałbyś najpierw kanujkę zarejestrować
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
horizon 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 33
Skąd: Mielec
Wysłany: 2013-08-22, 18:28   

Tak wiadomo, ale piszę to aby nikt nie miał takiego pomysłu, że takie malutkie kanu sobie wybuduje i tak zrobi.
 
 
ELTECH 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 531
Skąd: Ząbki koło Wawki
Wysłany: 2013-08-22, 21:03   

wiesz - ja właśnie przerabiam i remontuję swojego laminata i powiem Ci że po przeróbkach ( testowałem w niedzielę na zalewie zegrzyńskim ) kanu nagle stało się tak stabilne że aż przyjemnie się w nim pływa teraz to nawet mogę stanąć i spiningiem rzucać na stojąco pomimo że jeszcze ma nie zamontowane boczne pływaki
Ba na próbę pływałem nawet z nogami w wodzie i siedząc na wierzchu z tyłu za kokpitem a więc bardzo wysoko. Wcześniej jak przepłynęła motorówka to zaraz się ustawiałem dziobem do fali bo strach był że się wywalimy a teraz to tylko pięknie pobuja i płyniemy dalej bez ustawiania się dziobem do fali.
Tak więc z kanu łowić można i to całkiem nieźle.
Nawet widziałem trochę podobne do mojego laminowanego kanu tyle że pierońsko stare i przystosowane do wędkowania a gościu sobie siedział i łowił
tak więc można :mrgreen:
_________________
NASZA MAPA szczegóły w dziale "Uwagi do forum > Mapa Google"

Pozdrowionka
 
 
AQUARIUS 

Dołączył: 15 Cze 2015
Posty: 1
Skąd: Płoc
Wysłany: 2015-06-15, 23:58   

Mam pytanie do Autora wątku-czy dzielone elementy sklejki były klejone na styk czy na zakładkę (sklejka ukosowana). I czy jest jakiś sposób na taką ładną wygiętą dziobnicę? To jest kilka cieńszych warstw drewna giętych i klejonych, czy jakoś wystrugane z wygiętej np. pod parą listwy?
 
 
horizon 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 33
Skąd: Mielec
Wysłany: 2015-08-11, 22:16   

Przepraszam że tak długo nie zaglądałem ;)
Części poszycia były klejone na styk po delikatnym ukosowaniu. W jednej wersji potem po sklejeniu żywicą doszły jeszcze obrzeża drewniane sosnowe co ładnie ukryło połączenia.
W drugiej były klejone żywicą z mikrogranulkami ale nie wyszło to pięknie bo zrobiło się białe :(
Dziobnice też zrobione w2 wersjach - jedna z 5 warstw sklejki 4mm giętych na mokro, a druga wystrugana w całości i dopasowana z deski sosnowej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group