forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ile warte są rodzime konstrukcje?
Autor Wiadomość
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2013-12-04, 21:29   

Darek, ale przeżycie pierwszej rysy nie zapomniane :D
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
bass

Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 9
Wysłany: 2013-12-04, 22:12   

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i konstruktywną wymianę poglądów, to rzadkość we współczesnym internecie.

Gabriello napisał/a:
madrivercanoe,
Ja bym postawił na nawyk szacunku do obiektywnego wydawania pieniędzy bez napalania się. Zgadzam się z Myszoorem.


Popieram ten pogląd, doskonale to ująłeś, celniej się nie da.
Mam jeszcze tylko dylemat związany z masą, wszak będę pływał z żoną. 36 kg + to dość dużo.
Znalazłem jeszcze coś takiego:

http://www.hanord.pl/polish/katalog.php

Wiem naturalnie, że to włókno szklane, znam też wady i zalety obu materiałów. Moje wątpliwości wynikają właśnie z różnicy w masie. Czy któryś z Was miał do czynienia z ich wyrobami? Czy może to to samo co na alle tylko ładniej przedstawione?
 
 
madrivercanoe 


Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 315
Wysłany: 2013-12-05, 00:24   

Radku wspomnisz kiedyś moje słowa " Ten, który tanio kupuje, ten dwa razy kupuje" –
Jeżeli, chcesz dołączyć do grona ciągle kupujących i sprzedających to nie będziesz osamotniony, zresztą to chyba tak musi być bo co? miałbym zrobić z zajechanym sprzętem?
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2013-12-05, 08:06   

Czy kupno używki, dobrego jakościowo pływadła jest takie samo jak kupno taniego i niskiej jakości towaru? Chyba jednak wolałbym używkę - choć wyznacznikiem chęci byłaby tu jednak cena.

Dawniej, wolałem używanego Peugota, Golfa niż nowego Poloneza.
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2013-12-05, 08:45   

Jeżeli szklak to poleciłbym Wichita z Kogi
http://www.koga-miastko.pl/canoe_cala.html
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
bass

Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 9
Wysłany: 2013-12-05, 08:56   

Wichita - 35 kg, to chyba lepiej Mad River z Niemiec
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2013-12-05, 09:00   

Zdecydowanie tak :)
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2013-12-05, 09:07   

madrivercanoe napisał/a:
Radku wspomnisz kiedyś moje słowa " Ten, który tanio kupuje, ten dwa razy kupuje" –

Tak to znaczy że kto drogo kupuje to kupuje raz na całe życie? :P

madrivercanoe napisał/a:
Jeżeli, chcesz dołączyć do grona ciągle kupujących i sprzedających to nie będziesz osamotniony, zresztą to chyba tak musi być bo co? miałbym zrobić z zajechanym sprzętem?

Andrzej - a co jest w tym złego że szuka się czegoś co będzie dla siebie naprawdę dopasowane? Masz swoją filozofię zakupów która dobrze sprawdza się w Twoich realiach (również finansowych) i świetnie - ale to nie znaczy ze będzie optymalna dla innych :)

Zirkau napisał/a:
Dawniej, wolałem używanego Peugota, Golfa niż nowego Poloneza.

ja nadal wolę :D za tyle ile dałem za używanego 607 nie kupiłbym 2/3 nowego 107 a tak jest fajne autko którym się "tłuczemy" już 5 rok

Radek napisał/a:
Jeżeli szklak to poleciłbym Wichita z Kogi
http://www.koga-miastko.pl/canoe_cala.html

he he - naprawdę chciałbyś takim pływać? :D pomijam małą różnicę w wadze ;)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2013-12-05, 09:51   

madrivercanoe napisał/a:
ciągle kupujących i sprzedających

Może nie aż takie ciągłe :mrgreen:
Jest dobra strona takiego nabywania i sprzedawania nawet jeśli jest ciągłe...
To poszerza horyzonty, (te konsumenckie też) bo nie tkwisz przez lata w jednym modelu tej samej marki, czy to łódka czy samochód. Jeśli kupujesz tak żeby kupić taniej (nacieszysz się) a potem sprzedasz za tę samą cenę to już na tym zarabiasz :wink: Znam nabywaczy, którzy zajadą nowy sprzęt właśnie z braku szacunku do niego, ale znam i takich co pieszczą i dbają o nie. Od którego lepiej kupić po roku? Wszystko zależy gdzie kupujesz i za ile. Liczy się spryt, nikt tu nikogo przecież nie namawia do kupowania zajechanej dziurawej łódki.
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-12-05, 11:37   

Radek napisał/a:
Darek, ale przeżycie pierwszej rysy nie zapomniane :D

O, tak! Niezapomniane :mrgreen: Cały czas słyszę to piękne szorowanko i walenie głazów w dno Sarniaka, miód dla uszu, włos się jeży :)
Nie żałuję, generalnie wszystko mi pasuje, ale mógłby być z royalexu...
_________________
trzeba spływać
 
 
bass

Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 9
Wysłany: 2013-12-05, 23:02   

Podsumowując, nikt nie wypowiedział się za rodzimymi produkcjami, poza Kogą, która waży 40 kg, a nie 35 jak napisałem wyżej, i kosztuje 2040 zł! Masa i cena wykluczają ją. Dyskusja swój ciężar przeniosła na poziom - nowe czy używane? Ja osobiście przychylam się do opcji używane, ale markowe i podzielam wszystkie przytoczone tu argumenty za tą opcją. Przeraża mnie ciężar Old Townów ale chyba nie ma wyjścia, zetem jeżeli nie znajdę nic z rynku wtórnego w PL zakupię wskazanego Discovery.

Pozdrawiam kolegów i dziękuje raz jeszcze.
Ciao
 
 
madrivercanoe 


Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 315
Wysłany: 2013-12-06, 01:08   

Masz jeszcze kilka miesięcy na poszukiwania canoe zanim rozpocznie się nowy sezon (chyba że chcesz rozpocząć pływanie od stycznia :) znam takich) w pierwszej opcji wyszukując okazji nasuną się Tobie nowe spostrzeżenia i już wiosną podejmiesz decyzję, której nie będziesz w przyszłości żałować

Przesyłam wszystkim forumowicom Mikołajkowe pozdrowienia

 
 
bass

Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 9
Wysłany: 2013-12-06, 14:03   

No i stało się, o to moja przyszła łajba:

http://img02.allegroimg.p...8/64/3639986491

Bardzo miły sprzedający, dogadaliśmy się. Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

Zdrówka
Ciao
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2013-12-06, 14:11   

Serdeczne gratulacje !!! Też się do takiego przymierzałem ale nie wyszło :) Bardzo fajna łódka!
_________________
trzeba spływać
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2013-12-06, 14:43   

:) Udany zakup.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group