forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Marcin Gienieczko - Samotnie Amazonką
Autor Wiadomość
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-06-02, 19:41   Marcin Gienieczko - Samotnie Amazonką

Zdaje się, że będzie komu kibicować pod koniec roku !



:arrow: :arrow: źródło

"2 czerwiec 2014 Firma C.Hartwig Szczecin wysłała moją łódkę do Ekwadoru."
to wiadomość ze strony podróżnika http://www.gienieczko.pl/obecnie
_________________
trzeba spływać
 
 
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-06-02, 22:01   

Ten pan jest dość dobrze znany, niestety z nie najlepszej strony
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2014-06-03, 09:10   

Malutki napisał/a:
Ten pan jest dość dobrze znany, niestety z nie najlepszej strony

no jest znany - bardzo się o to stara ;) i widać, że teraz szuka "przygód" związanych nie z wodą a z cywilizacją :( Nasi rodacy nie mają dobrej passy w tej części świata :(
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2014-06-03, 13:16   

Jak patrzę na tę minę to już się boję... że ta wyprawa będzie przeraźliwa ;)
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2016-04-26, 13:36   

Ale mi wstyd, że nie poznałem się na gościu... http://ekstra.sport.pl/ek...rue#indeks_news
_________________
trzeba spływać
 
 
Halny 


Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 123
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-04-27, 13:04   

Pewnie chciał wywołać skandal. W końcu to świetny sposób na zdobycie popularności... i hajsu.

https://www.youtube.com/watch?v=YKaS2UqsiFg

Szczególnie2:50 min

;)
_________________
Michał
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2016-05-05, 12:43   

Ale on same skandale wywołuje. Ambicje większe niż możliwości. Ciągnie się to za nim, od samego początku.
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2016-06-05, 17:02   

ManaT napisał/a:
Ale mi wstyd, że nie poznałem się na gościu... http://ekstra.sport.pl/ek...rue#indeks_news

dopiero dziś to przeczytałem - masakra :(
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
madrivercanoe 


Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 315
Wysłany: 2016-06-05, 22:06   

Też dopiero dziś to przeczytałem siara i obciach , jeszcze niedawno wymieniałem z nim korespondencje nie będąc świadomym tych kłamstw http://ekstra.sport.pl/ek...rue#indeks_news
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2016-11-30, 16:49   

c.d. niestety: http://www.canoekayak.com...guinness-fraud/
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
ManaT 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 647
Skąd: Leszno
Wysłany: 2016-12-02, 19:36   

http://wyborcza.pl/7,1549...gienieczko.html
_________________
trzeba spływać
 
 
madrivercanoe 


Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 315
Wysłany: 2016-12-05, 09:32   

Zrobił nam na świecie "reklamę" wielki blef z godłem na pagaju powiewając biało-czerwoną [img][/img]
 
 
radorz 

Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 35
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2016-12-06, 13:49   

Hmm...
Walicie w niego równo, ale...

Nie przepłynął sam, nie pobił jakiegoś śmiesznego rekordu - prawda.
Co nie zmienia faktu, że kawał Amazonki przepłynął, większość sam. Myślę, że większość nie może się takim wyczynem pochwalić.
Że wziął przewodnika - dobrze o nim świadczy - tam jest naprawdę niebezpiecznie.

Jedyna głupota - w pogoni za kasą zaczął trochę konfabulować. nie przekreśla to jednak jego wcześniejszego dokonania.
Lepiej chyba zamknąć ten temat.
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2016-12-06, 15:01   

radorz napisał/a:

Nie przepłynął sam, nie pobił jakiegoś śmiesznego rekordu - prawda.
Co nie zmienia faktu, że kawał Amazonki przepłynął, większość sam. Myślę, że większość nie może się takim wyczynem pochwalić.


Ja na wodzie zrobiłem tyle km co ma Amazonka i jeszcze trochę. Czy to upoważnia mnie do stawania na równi z tymi co to przepłynęli?

Za wyczyn traktować sam fakt płynięcia Amazonką?

Chodzi o pewną uczciwość. Kładzie to cień, na wielu dokonaniach. Jest różnica wejść samotnie na górę Everest, niż być wniesionym. W jednym i drugim przypadku wyczyn, bo niewielu było na Evereście. Ale czy taki wniesiony ma prawo równać się z tymi co rzeczywiście weszli sami, szczególnie z tymi, co dokonali to pierwszy raz? To chyba nie uczciwe byłoby podejście.
Amazonką w taki czy inny sposób pływa na codzień bardzo dużo ludzi. Ich też zrównać?
np. Piotr Opacian


A Gienieczko - to nie jego jedyna wyprawa, która budzi tyle wątpliwości czy rzeczywiście zrobił tak jak opisuje. W Kanadzie tez dobrej opinii nie zebrał.

Wziął przewodnika - piszesz że to dobrze? Hm. W takim razie na czym opiera się trudność samotnej wyprawy, jeśli na każdym kroku wyręczamy się kimś lub czymś? Za co gratulować, za co honory i nagrody?
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2016-12-06, 17:25   

radorz napisał/a:
Nie przepłynął sam, nie pobił jakiegoś śmiesznego rekordu - prawda.

wiesz - nagłaśniał pływanie wg innych założeń ...

radorz napisał/a:
Co nie zmienia faktu, że kawał Amazonki przepłynął, większość sam. Myślę, że większość nie może się takim wyczynem pochwalić.

zgoda przepłyną kawał wody, ale nie robił tego dla ciebie ale dla sławy. gdyby robił dla siebie to pewnie dowiedzielibyśmy się o tym przy jakiejś okazji.

radorz napisał/a:
Że wziął przewodnika - dobrze o nim świadczy - tam jest naprawdę niebezpiecznie.

a niech weźmie i 5 ale niech wtedy nie nazwa tej wyprawy SAMOTNĄ

radorz napisał/a:
Jedyna głupota - w pogoni za kasą zaczął trochę konfabulować. nie przekreśla to jednak jego wcześniejszego dokonania.

Jedyna? Dla mnie podstawowa bo z całego obrazu wynika, że robi to dla tzw. "sławy" a nie dla siebie, tego co tam przeżyje i co pokona (albo z czym polegnie).

Trochę? Radek - toż on z premedytacją brnie w tym kłamstwie. Czy z jego strony padło choć raz: plany były inne, guzik z tego wszedł, poniosło mnie - "przepraszam"?

PS
W światku wspinaczkowym była kiedyś podobne afery - wygooglaj sobie Malanphulan czy "Golden Lunacy" ja mam lekkie "deżawi" :\

PS
Jeden z mocniejszych alpinistów naszych czasów - Marko Prezelj powiedział kiedyś: "Sława jest kurwą" a fajnie rozwinął to Wojtek Kurtyka:

Cytat:
Istotnie, Marko Prezelj powiedział: „Sława jest kurwą”. Te słowa są mi bardzo bliskie. Obsesyjnie bliskie. Sława jest łaknieniem głodnych duchów. Nigdy nie syci głodu. Gdy odchodzi, pozostawia pustkę. Ścierwo-zaszczyt karmi sławę. To jakiś cholerny omam, który zatruwa umysł i serce. Ulegają mu najwybitniejsze umysły. To, co niby stanowi pasję i treść naszego życia, powiedzmy piękno, dobro ojczyzny czy nawet prawo boże staje się jedynie towarem na targowisku próżności. Zatracamy się i zaczynamy handlować własnymi duszami.

Życie publiczne uporządkowane jest przez wyścig szczurów, dla których jedyną miarą godności jest ścierwo-zaszczyt. Oto poklask i poczucie godności nadyma się, oto krytyka i napuszona osoba kurczy się, a poczucie godności zalicza obsuwę. No cóż: towar jest tyle wart, na ile ma wzięcie. ...


polecam całość: http://wspinanie.pl/2010/...ciema-siekiera/
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group