forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
18 stopowe canoe w Polsce pływał ktoś?
Autor Wiadomość
seb 

Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-03-07, 12:09   18 stopowe canoe w Polsce pływał ktoś?

Pływał ktoś z Was może 18 stopowym canoe pokroju Minnesoty II We-no-nah, lub Winisk J.Winters'a lub podobnym. Wsiadłbym chętnie na coś takiego, bo moje myśli podążają ku takiemu...
Moje ma 4,62 i 64 cm dzioby. Z jednej strony trochę za małe jak dla nas i psa, z drugiej kuszą mnie łódki z niskim dziobem, na Wiśle często wmordewind na jeziorach czasem też się trafi.
Kiedyś uznawałem tylko klasyczne canoe, ale teraz na te amerykańskie patrze z rosnącą sympatią bo i pod wiatr lepiej i lżejsze jakieś :grin:
jestem ciekaw jak się tym pływa? nie orientujecie się czy można gdzieś pożyczyć coś takiego?
pływałem już na gatz'ach ponad 5m, o CWD 4 z Chojnic nie wspominając (5,5 m/1 m oraz dziób i rufa wysokie na 1 m!!!) a przez 20 lat to były podstawowe kanadyjki w rodzinie...
Jak oglądałem kevlarove minnesoty na targach w berlinie to różnica kosmiczna, niestety to dawno było i niewiele pamiętam :cry:
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-03-07, 20:53   

Winiskami pływają w Fundacji KiM, mają kilka. Pływałem po Wiśle w okolicach Wa-wy i bardzo fajnie chodzi ta łódeczka. Zaletą jej jest prędkość, to naprawdę szybka łódka.
Jak organizują zawody w Kanadzie to jest specjalna klasa dla Winisków.
Konstrukcje J. Wintersa są bardzo ciekawe, fajnie rozkłada on asymetryczność.
Myszor pływa Dumoine i chwali.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-03-10, 21:03   

Miałem okazję pływać Minnesotą. Przy niej większość tego czym pływamy to takie wozy drabiniaste.
 
 
seb 

Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-03-10, 22:10   

Różnica jest aż tak wyraźna? Pływałeś kevlarową wersją?
Kusi mnie łódka lekko pływająca i mało wrażliwa na wiatr, zdarzało się naszarpać na jeziorach lub Wiśle
Im jestem starszy tym bardziej leniwy się robię, szukam raczej spokoju niż wrażeń...
 
 
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-03-10, 22:50   

Różnica jest wyraźna. To są łódki na stojacą wodę, więc założenia projektowe mają trochę inne. Zerowy rocker, smukła linia wodna z maksymalną szerokościa przesuniętą do tyłu, inne przekroje z przodu i z tyłu, etc... Z indiańska kanadyjką poza ciągłością tradycji mają niewiele wspólnego.
Pływałem węglowa, ale jeśli nie zamierzasz sie ścigać to te parę kilo nie ma większego znaczenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group