forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Święto Kanu WENECJA 2015.
Autor Wiadomość
Tadek 


Dołączył: 13 Wrz 2014
Posty: 77
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-06-22, 20:38   

Dziękuje wszystkim za udział w imprezie. :)
Dzięki wszystkim za pomoc przed i w trakcie trwania imprezy.
A teraz załączam list od Pani Ambasador ,który dotarł po :)

"Szanowni Państwo,
gratuluję Państwu z okazji Polskiego Dnia Canoe zorganizowanego na Kanale Elbląskim. Chciałabym być tam z Wami jako patron tego wspaniałego wydarzenia. Jak wiecie canoe jest historycznym symbolem Kanady, używanym i cenionym przez setki tysięcy Kanadyjczyków każdego roku, gdy przemierzają piękne jeziora i rzeki Kanady. Canoe używane były przez rdzenną ludność do przemieszczania się, polowania i handlu. Gdy odkrywcy z Europy przybyli do Kanady, używali canoe do odkrywania tej pięknej krainy i tworzenia map dróg wodnych. Chciałabym podzielić się z Państwem krótką historią canoe w Kanadzie oraz życzyć Wam wspaniałego weekendu, abyście cieszyli się wdziękiem i pięknem canoe sunącego przez polskie wody.

z poważaniem
Alexandra Bugaliskis
Ambasador Kanady w Polsce"
 
 
Vetheme 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Wrz 2009
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-26, 09:56   

No to teges... Jeśli ktoś chciałby poczytać i popatrzeć, jak to było w Wenecji, to zapraszam na http://vetheme.pl/2015/06/26/polski-dzien-kanu/
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-06-26, 12:13   

Czytamy, czytamy :)
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Tadek 


Dołączył: 13 Wrz 2014
Posty: 77
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-06-26, 13:27   

Ola spisała się na medal nie muszę opowiadać jak było :)
Jeszcze raz wielkie dzięki
 
 
forestranger 


Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 58
Skąd: Zaskoczyn
Wysłany: 2015-06-26, 13:38   

Jasna d...
Czyli lekcje pływania były. No to pech - chyba wtedy pomagałem ładować kanu na przyczepki. Z jednej strony szkoda bo chciałem się podszkolić ale z drugiej poznałem parę fajnych osób podczas tego logistycznego przedsięwzięcia.
No cóż muszę przyjechać raz jeszcze :mrgreen:
Pozdrawiam
 
 
Tadek 


Dołączył: 13 Wrz 2014
Posty: 77
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-06-26, 13:45   

Rafał masz rację ładowanie i transport kanu dało popalić :)
Ale na błędach się uczymy.

[ Dodano: 2015-06-26, 14:47 ]
Następna okazja szkolenia to chyba Zlot na Obrze w sierpniu. Też chcę się podszkolić :)
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-06-26, 21:29   

Panowie, może zrobimy weekendowy kurs wiosłowania w Wenecji na początku sierpnia?
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
cano(n)ick


Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 156
Wysłany: 2015-06-26, 21:48   

Ola!

Dziękujemy.
 
 
Marshall 


Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 107
Skąd: Skierniewice & Łomża
Wysłany: 2015-06-30, 08:53   

Moja kolej. :)

Czekałem na ten wyjazd z niecierpliwością! Było warto!

Impreza bardzo udana, ciekawa, fajna! Spotkałem się z wieloma znajomymi, poznałem też trochę nowych ludzi.
Było sporo rozmów podczas siedzenia przy ogniu, jak i podczas pływania.

Było świetnie! Brakowało mi tego bardzo! :)
Dziękuję Organizatorom i wszystkim Uczestnikom za spotkanie!



Napiszę pewnie jeszcze relację na swoim blogu w wolnej chwili...

OK, kilka moich zdjęć z imprezy...
Więcej zdjęć tutaj:
http://forumwodne.pl/gale...zien_canoe_2015


















































Więcej zdjęć tutaj:
http://forumwodne.pl/gale...zien_canoe_2015


.
_________________
I don't believe in God, but I believe in WI-FI! It's all around us!
Adam Marshall Marczak | Bushcraft&Survival - sklep.
 
 
Tadek 


Dołączył: 13 Wrz 2014
Posty: 77
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-07-01, 07:28   

Kurs wiosłowania na Wenecji 1-2 sierpnia zapraszam. Tylko szkolący (główny szef) musi być bo ja jestem chętny na podszkolenie umiejętności.
Natomiast: jedzenie, namioty, miejsce na namiot, Wc, prysznice - to nie kłopot :)

[ Dodano: 2015-07-01, 08:33 ]
Jak jest ktoś kto ma ochotę szkolić to może "Wenecji" i dwa pierwsze tygodnie sierpnia mieszkać i szkolić w tym czasie kogo chce :) .
Szczegóły do uzgodnienia osobiście. :)
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-07-01, 20:00   

Tadek napisał/a:
Kurs wiosłowania na Wenecji 1-2 sierpnia zapraszam.


To ja się piszę na ten kurs :) .
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
forestranger 


Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 58
Skąd: Zaskoczyn
Wysłany: 2015-07-02, 13:05   

Rozumiem Radek, że w charakterze instruktora.
Coraz większe szanse, że w tym terminie przyjechałbym.
Pozdrawiam
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-07-02, 19:30   

Ustalę tylko szczegóły z Tadkiem i zakładamy nowy wątek, jako spotkanie szkoleniowe :)
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Vetheme 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Wrz 2009
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-09, 09:21   

Słuchajcie współpływacze,
kto był w Wencji i miał wątpliwą przyjemność wytaszczania kanu po świeżo wyremontowanym nabrzeżu w Buczyńcu i chciałby jakoś zasygnalizować swoje niezadowolenie może napisać do gamoni za to mniej lub bardziej odpowiedzialnych.
Ponieważ wiem, że najczęściej odbywa się to na zasadzie "napisałbym, ale nie wiem, co, więc napiszę później, czyli wcale" to podrzucam gotowca, z którego (jeśli oczywiście ktoś chce) można skorzystać. Zachęcam, bo uważam, że jeśli chcemy, żeby coś się zmieniło, to należy jakoś zareagować. A nawet jeśli nic się nie zmieni, to niech wiedzą, że jest rzesza ludzi, którzy widzieli, że zostało to z d**y zrobione za ogromne pieniądze i że nie wszyscy się na to godzą bez słowa.
Treść tego, co wysmarowałam, jeśli ktoś się z jakimś fragmentem nie zgadza, czy coś, to przerabiajcie po swojemu:)

Pan Bogusław Pinkiewicz
Rzecznik Prasowy
Regionalnego Zarządu Gospodarki
Wodnej w Gdańsku
ul. Franciszka Rogaczewskiego 9/19
80-804 Gdańsk


Szanowny Panie,

W sobotę 20.06.2015 r. miałam okazję podziwiać świeżo wyremontowane pochylnie Buczyniec. Do pochylni dotarliśmy wraz z ponad setką innych osób w łodziach typu kanu. Dotarliśmy i utknęliśmy na wodzie, gdyż okazało się, że realizowany z wielkim rozmachem projekt Rewitalizacji Kanału Elbląskiego nie obejmuje żadnych innych jednostek pływających niż stateczki pasażerskie.
Czyżby nikt na szlaku żeglugowym Kanału nie brał pod uwagę obecności kajakarzy, którzy stanowią w takich miejscach bardzo duży procent turystów? Nie ma ani jednej kładki, pomostu, schodków, po których można wygodnie i bezpiecznie wyjść z łódki, a potem wyciągnąć ją na brzeg (zainstalowane drabinki nie są ani wygodne ani bezpieczne). Aby wywindować kanu lub kajak z poziomu wody potrzebne są co najmniej dwie dorosłe osoby. A co ze spływami kajakowymi z udziałem dzieci?
Po wyciągnięciu łódki z wody nie można przetransportować jej do samochodu inaczej niż niosąc 200 metrów na własnych barkach, ponieważ nikt, płacąc 115 milionów złotych za remont nie uwzględnił podjazdu dla przyczep.
W związku z powyższym zwracam się do Pana z następującymi pytaniami:
1. Czy RZGW w Gdańsku zamierza podjąć jakiekolwiek kroki, aby zmienić obecną sytuację, jeśli tak, to kiedy? Proszę o podanie planu wprowadzenia zmian.
2. Kto jest odpowiedzialny za to, że nie zadbano o bezpieczeństwo i komfort ogromnej części turystów odwiedzających pochylnie w Buczyńcu?
3. Dlaczego, mimo wyłożenia imponującej kwoty przeznaczonej na rewitalizację obiektów nie wybudowano najzwyklejszej kładki dla kanuistów/kajakarzy? Koszt takiej kładki lub pomostu to 1-3 tysiące złotych, co wziąwszy pod uwagę ogólny koszt remontu nie stanowi zbyt wygórowanej sumy w zamian za bezpieczeństwo użytkowników.

Z poważaniem

Maila piszemy do pana rzecznika
boguslaw.pinkiewicz@gdansk.rzgw.gov.pl
i do dyrekcji do wiadomości
sekretariat@gdansk.rzgw.gov.pl

[ Dodano: 2015-07-09, 14:26 ]
Więc:
(Wiem, nie zaczyna się od "więc")
Pan z RZGW w Gdańsku do mnie oddzwonił. Powiedział, że oczywiście odpiszą też pismem, ale niedługo ma jakieś spotkanie dotyczące właśnie tego typu zagadnień i chciałby ze mną porozmawiać jeszcze przed tym spotkaniem, a poza tym chciałby znać nasze* stanowisko tak własnymi słowami.
*Ponieważ pan pytał mnie o "naszą" opinię ogólnie jako kanuistów/kajakarzy/użytkowników, pozwoliłam sobie mówić w imieniu wszystkich rozczarowanych nabrzeżem w Buczyńcu.

Ogólnie rzecz biorąc pan się bardzo przejął, wypytywał co dokładnie byśmy tam widzieli, w czym konkretnie jest problem itd. Przyznał, że nie brali wcześniej za bardzo pod uwagę innych łódek niż stateczki pasażerskie, z prostej przyczyny, ze było ich niewiele. Ale zgodził się ze mną, że jest coraz więcej ludzi uprawiających ten rodzaj turystyki, a trasa Kanału taka, jaką my przebyliśmy w sobotę jest naprawdę fajna i ciekawa. Poza finalną stacją… Przy czym pan sam jest kajakarzem.
Rozmawialiśmy też o tym, że łódki, jak już się je jakoś powyciąga z wody, trzeba tachać aż za muzeum, żeby dotrzeć do samochodów z przyczepami. Pan jest w trakcie rozmów z tamtejszym Nadleśnictwem, do którego należy pobliska droga (nie wiem, czy pamiętacie, tuż przed wpłynięciem do zatoki w której czekają statki są wrota bezpieczeństwa. I tam właśnie leci droga, która jest blisko wody. Będą się starali tam zorganizować jakieś dogodne wyjście z wody blisko drogi, żeby można było bezpiecznie wysiąść z kanu/kajaka i przenieść łódkę niedaleko do samochodu. Ale, żeby tak było, nadleśnictwo musi wyrazić zgodę na użytkowanie ich drogi przez kierowców, którzy przyjadą odebrać pływadła.
Żeby się nie rozpisywać: Pan sprawiał wrażenie, jakby rzeczywiście chciał coś zrobić, zdaje się, że dostrzegają problem, widzą, ze coraz więcej ludzi chciałoby korzystać z Kanału właśnie w taki, jak my, sposób, a nie bardzo jest jak. Aha, przy czym powiedział, że wcześniej od nikogo nie dostali żadnych sygnałów, że coś jest nie tak, a teraz dużo ludzi napisało :smile: Więc cała akcja ma sens :lol:
Pozdrawiam i piszcie pisma, w razie czego pan jest bardzo miły i można z nim normalnie pogadać :smile:

Ola

P.S. Przy okazji pan wyjaśnił czyjąś wątpliwość: nie wiem, czy to ktoś od nas pytał w piśmie o to, dlaczego statki pasażerskie są „faworyzowane” i trzeba im ustępować. Tak stanowi prawo. Pewnie autor pytania też otrzyma odpowiedź na piśmie, ale pan przy okazji wspomniał.
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-07-09, 19:34   

Dzięki Ola za informacje :) i działanie.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group