forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
northeast outfiters
Autor Wiadomość
Łukasz 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 57
Skąd: Jordanów
Wysłany: 2015-08-09, 19:34   northeast outfiters

ano kanadyjka została zakupiona ;)
nie do końca zgadza się z planem bo szerooooka strasznie 105cm (42") długa na 420cm (niecałe 14`) i na mocną białą wodę będzie tzreba z nią pokombinować :mrgreen:
wygląda tak

polietylenowa, dno z "kilem" wzmocniona między ławeczkami rurką idącą w "zagłębieniu" przez 2/3 łódki dno nie jest płaskie (jak w old townach) na ziemi nie da się canoe położyć bez przechylenia na jedną z burt (głównie z powodu kilu)

teraz pytanie ;) czy można by ją było o 5 cm "zwęzić"? czy jeśli dam drążek środkowy 5 cm węższy to czy to coś da i jakie będą wady tego rozwiązania? czy to zwężanie można robić czy nie bardzo? a jeśli można to o ile?
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-08-09, 21:42   

Łukasz, jak zwęzisz w środku to zmniejszysz jej rocker. Jak robiłem swojego czasu "szklaki" to nosidłem regulowałem właśnie rocker w łódkach ;) .
Najprościej, odkręć rozpórkę, ściągnij pasem transportowym i obejrzyj dno łódki, jak nie będzie zniekształcone to OK, jak co trochę poluzujesz.
Miłego pływania i gratulacje z zakupu. :D
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Łukasz 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 57
Skąd: Jordanów
Wysłany: 2015-08-10, 07:20   

dzięki wielkie :)
teraz tylko poprzeczkę wystrugać nową i jazda ;) z jakiego drzewa najlepiej? coś twardego typu dąb czy jednak iść w lekkość?
canoe samo w sobie waży 35-38 kilo więc chyba większego znaczenia waga nie ma prędzej pancerność/wytrzymałość ma dla mnie znaczenie :)
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-08-10, 07:33   

Łukasz, a tej nie przytniesz?
Jak zmniejszysz o te 5 cm to akurat tyle by odciąć otwory w obecnej i wywiercisz tylko nowe :) .
Zanim przytniesz to pamiętaj o ściągnięciu i obejrzeniu kształtu.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Łukasz 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 57
Skąd: Jordanów
Wysłany: 2015-08-10, 07:42   

2 powody dla których chce zrobić nową
1) oryginalna jest niespecjalna i nie przekonuje mnie zarówno estetycznie jak i wytrzymałościowo, ważę 90 kilo i przy oparciu się mocniejszym czuje jak się poddaje (o skrzypieniu nie wspomne :???: )
2) chce zachować oryginalną w razie "W" czy to sprzedaży, czy to zmiany pomysłu i potrzeby posiadania super ładownej i szerokiej kanujki :wink:
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2015-08-10, 16:38   Re: northeast outfiters

primo - co to za dokładnie kanu?

Łukasz napisał/a:
teraz pytanie ;) czy można by ją było o 5 cm "zwęzić"? czy jeśli dam drążek środkowy 5 cm węższy to czy to coś da i jakie będą wady tego rozwiązania? czy to zwężanie można robić czy nie bardzo? a jeśli można to o ile?


ja bym zaczął od opływania ;) - w praniu wychodzi więcej niż na fotelu przed monitorem ;)

PS
jak zwęzisz to obstawiam, że do przerobienia będą i ławeczki :\

PS II
że się "kadzie" to znaczy, że do pływania na rzekach konstruowane :)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Łukasz 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 57
Skąd: Jordanów
Wysłany: 2015-08-10, 17:41   

brakło ł :D dysleksja się kłania :oops: ale cóż staram się :mrgreen:
napisze co i jak jest na naklejkach
Northeast Outfiters producent (tak mniemam) to Johnson Outdoors Watercraft
to co znalazłem w sieci to konstrukcja polietylen w technologii sandwich, i w zasadzie żadnych opinii złych jedną czy dwie pozytywne, kilka sztuk w stanach na aukcjach i na tym się moja wiedza w tym temacie kończy
dlaczego chciałbym zwęzić? pływałem nią i jest właśnie ciut za szeroka :wink: te 5 cm wbrew pozorom dużo da a 10 to już byłby wypas, wszytko jest w miarę ok, jeśli siedzisz na ławeczce z przodu czy z tyłu ale już zabawa w pojedynkę czy w bystrej wodzie gdzie "siedzisz" bliżej środka już trochę przeszkadza (pobawiłem się chwilę wczoraj na Dunajcu na torze i wiem o czym piszę nie są to doświadczenia z monitora ;P )
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2015-08-10, 17:57   

Łukasz napisał/a:

dlaczego chciałbym zwęzić? pływałem nią i jest właśnie ciut za szeroka :wink: te 5 cm wbrew pozorom dużo da a 10 to już byłby wypas, wszytko jest w miarę ok, jeśli siedzisz na ławeczce z przodu czy z tyłu ale już zabawa w pojedynkę czy w bystrej wodzie gdzie "siedzisz" bliżej środka już trochę przeszkadza (pobawiłem się chwilę wczoraj na Dunajcu na torze i wiem o czym piszę nie są to doświadczenia z monitora ;P )

oki, testy solo czy w tandemie?
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Łukasz 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 57
Skąd: Jordanów
Wysłany: 2015-08-10, 18:53   

jedno i drugie na torze kajakowym jak i na bardziej spokojniej wodzie
w tandemie przy przejściu szlakowego za ławeczkę (ciut lepiej wyważona na pusto się wtedy wydaje gdy wioślarze są bliżej środka, poza tym przed przednią łąweczką jest ciut mało miejsca żeby wygodnie klęczeć, mamy oboje ciut ponad 180 wzrostu) problem jest z zasięgiem ręki przy wiosłowaniu "na drugą burtę" (tu musisz mi wybaczyć nieznajomość fachowej terminologii) i często dochodzi do uderzenia palcami/ręką w burtę łódki, może to kwestia zbyt krótkiej ręki :mrgreen: ale łatwiej przykombinować z burtą niż wydłużyć rękę ;) zwłaszcza że ręce mojej drugiej połowy bardzo mi się podobają i wolałbym pozostawić tak jak są :mrgreen:
druga sprawa że moja pani nie pała miłością do zbyt białej wody i pewnie w ostrzejszych warunkach będę pływał solo, wtedy siedząc na środku dość nieporęcznie jest czasem manewrować szybko łódką :neutral:
ja wiem że na razie to brak umiejętności głównie, ale jeśli da się wyeliminować coś co mnie denerwuje to chętnie bym to uczynił

[ Dodano: 2015-08-13, 21:33 ]
jako, że jesion okazał się niedostępny, jako rozpórka wylądował próg bukowy :mrgreen: cóż taki był w domu i się marnował ;)
po lekkim oszlifowaniu prezentuje się nawet OK :m_:
przed zmianą rozpórki odkręciłem starą, łódka się sama zwęziła o ponad 5 cm, więc korekta o dalsze 5 była dość prosta, nic się nie pofalowało, nawet siły za bardzo do tego nie trzeba było używać :)
przeszlifowałem boki w ławeczkach (zwężając je o 1-2 cm) i zamontowałem wszytko na nowo :D
wygląda teraz tak



różnica długości rozpórek


tak że tak w przyszłości czeka mnie zmiana ławeczek, te już nie są idealne, do tego trochę je musze jednak przesunąć bliżej środka (przynajmniej szlakowego, bo mało ma miejsca na nogi, i dłuższe pływanie nie jest wygodne) dorobienie "oparć" do pływania turystycznego (przynajmniej na 1 ławeczce :roll: ) i zrobienie siodełek do zabawy na bia łej wodzie :m_:
no więc taki plan na zimę pewnie, a wcześniej jeszcze jakieś sensowne wiosła, bo to co mamy to się niestety na awaryjne nadaje a nie na główne :/
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-08-14, 05:56   

Czyli udało się dopasować łódkę :)
Front prac zaplanowałeś, jak mogę podpowiedzieć Łukasz, to zacznij od ławeczek a szczególnie od przedniej tak by szlakowy się nie zniechęcił.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Łukasz 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 57
Skąd: Jordanów
Wysłany: 2015-08-14, 06:20   

tak dzięki chłopaki za pomoc, bardzo była przydatna :grin:

szlakowy jak na razie zniechęcony jest tylko do większej białęj wody :mrgreen: takiej WW3
bo na mniejszej bawi się dość dobrze :wink:
o turystyce nie wspominam bo obydwoje bardzo lubimy :wink:

co do samych ławeczek, na początek plan jest troche poprawić to co jest, w zimie może zrobić nowe
do wygodnych nie należą, całodzienne pływanie daje mocno w D...E :evil:
macie może doświadczenia z takim poprawianiem komfortu?

zdaje to egzamin?
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-08-20, 08:52   

Łukasz, ławeczka powinna być trapezowa od burty do burty, tak by siedzieć na pasach lub rafii a nie na listwach. Głębokość ławki nie mniej niż 34-36 cm. Pewnie trzeba będzie przewiercić listwę na nowe otwory do powieszenia bo te fabryczne ławki mają 24 cm głębokości :) .
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Łukasz 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 57
Skąd: Jordanów
Wysłany: 2015-08-20, 10:05   

czyli obniżyć jeśli dobrze rozumiem?
to z trapezami to wiem, fota była poglądowa i chodziło raczej o poprawę komfortu na ławeczce, nowe miejsca do zamontowania ławeczek rozmierze wcześniej i zapytam oczywiście ;) myśle że będę musiał przesunąć tylko przednią bliżej środka
ławeczki są podparte tą rurką, która idzie środkiem, więc ona też do przerobienia będzie
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-08-20, 12:41   

Łukasz napisał/a:
czyli obniżyć
Nie, Łukasz jak zamocujesz głębszą to otwory na których wisi nie będą się zgadzać. Na jednych powiesisz a jedne wywiercisz. ;)
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Łukasz 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 57
Skąd: Jordanów
Wysłany: 2015-08-20, 13:35   

głębiej czyli bliżej środka, a nie niżej czyli bliżej dna? ;)
ja wiem że to dla niektórych głupie i proste :mrgreen: ale, ten tege,s zanim zacznę szaleć z wiertarką wole spytać dokładnie

i 2 sprawa przy długości 4.20m jakie są najlepsze odległości siedzisk do turystyki?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group