forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kanu metodą One-Off.
Autor Wiadomość
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-07-03, 15:38   

Szpachlówka musi być przedewszystkim lekka i łatwa do szlifowania. Spokojnie może być poliestrowa. Są specjalne szpachlówki do przekładek, podpytajcie swojego dostawcę materiałów laminiarskich.
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2014-07-05, 12:32   

Malutki, czyli wypraktykowałeś, że na poliester mozna śmiało laminować epoksydem?
 
 
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-07-13, 18:48   

Tak, epoxyd można spokojnie dawać na poliester. W drugą stronę raczej nie.
 
 
kuna 

Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 113
Skąd: Szamoty
Wysłany: 2014-12-17, 21:10   

Właśnie niebawem spróbuję, na dawno zagruntowaną sklejkę żywicą epoksydową (20 lat), nałożyć warstwę płótna, z żywicą polireutanową, po głębokim oszlifowaniu powierzchni. Zakładam, że epoksyd, tak daleko odparował (w namiocie foliowym), że obydwa gatunki żywic, nie pogryzą się. Taką mam nadzieję. (tylko nie piszcie mi zaraz, czyją jest matką, nadzieja)
Dla dodania sobie animuszu, obejrzałem ciekawy filmik z budowy. Nie jest to kanu, ale technika wykonania, podobna. Może Ty Radku, byłbyś w stanie, nakręcić taki filmik, ze swojej strony?
https://www.youtube.com/watch?v=wXdI-8biZss
:smile:
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-01-09, 20:15   

Jest szansa na taki filmik :)
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
rwojtek 

Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 17
Skąd: Białystok
  Wysłany: 2015-01-10, 16:26   

Przychylam się do prośby :wink:
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2015-03-28, 12:07   

Trochę to trwało, ale w końcu jest: podsumowanie tego wątku w formie artykułu: http://www.kanu.pl/index....-metoda-one-off
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
kuna 

Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 113
Skąd: Szamoty
Wysłany: 2015-04-01, 14:58   

Przeczytałem, zdaje się dokładnie. Waga do niecałych dwudziestu kilogramów i pojemność jednego wioślarza z ekwipunkiem, jest zachęcająca. Do samotnego (w grupie także) szlajania się po wodach, kanu wyżej opisane, będzie wyśmienite. Może dla mnie, trochę za wąskie?
Zapytać chciałem tylko, czy nie pomyślałeś, o bezinwazyjnym demontażu kadłuba z kopyta?
Zdobycie w miarę długich, bezsęcznych listew, bywa kłopotliwe. Jakie mają zadanie, niebieskie elementy, na krawędziach szablonów. Rozumiem, że gdyby na stewach był rozdział na dwie części (połowy) to listwy byłyby całe. Dalej, nie będę mądrzył się, ponieważ nie zbudowałem jeszcze, jakiegokolwiek kanu.
Gratuluję kolejnego udanego ,,dziecka"!
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-04-02, 06:08   

Roman dzięki :)
W przypadku tej łódeczki nie chciałem rozcinać aramidu na dziobach. To spowodowało że listwy zostały wyrwane.
Można rozciąć dzioby, ładnie odchylić na boki i zdjąć kadłub z kopyta nie niszcząc go, tak jak w technologii wood canvas.
Robię przymiarki by w wakacje zbudować kanu na bazie węgla i aramidu z zastosowaniem pompy próżniowej.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
kuna 

Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 113
Skąd: Szamoty
Wysłany: 2015-04-02, 08:50   

Czy przypadkiem nie będziesz musiał budować, komory, do wnętrza której, próżnia, będzie wsysała budowane kanu? Nie znam się zbytnio, jeno dywaguję sobie, aby dowiedzieć się na temat. Słyszałem także, o budowie kopuł, w meczetach, w następujący sposób. Na mocną powłokę balonu (kształt, dla mnie nieznany) układany jest drut zbrojeniowy. Po czym balon, jest zalewany jest betonem ze spowalniaczem wiązania betony. A do balonu, wtłaczane jest powietrze. Efektem, kopuła, której budowa w klasyczny sposób, zajęła by dużo czasu i środków. Zwłaszcza, pomocniczych.
Idąc tym tropem, ze skrzyni (jakowejś, bo nie wiem jakiej) wysysane jest powietrze dopóty, dopóki ścianki kanu (żywica ze zbrojeniem, np. włóknem węglowym lub wszelkim innym, nawet sizalowym, czyli kokosowym) nie przylgną do formy. Czy tak?
A zatem pozostaje tylko zbudować formę i to dosyć sztywną, oraz okalającą skrzynię. (Właściwie, to formę próżniową, czyli razem) Pomyślałem, że skoro połowy są (lub mogą) być symetryczne, to wystarczy zbudować połowę takiej formy próżniowej. Gdyby udało się uzyskać rewelacyjny kształt, to można pomyśleć o krotności, czyli produkcji. Moją wyżej opisaną technologię, ,,wyssałem z wyobraźni, czyli z palca". Przypuszczam tylko, że tak to wygląda. Będę musiał, którejś ciepłej soboty, popedałować do Ciebie, na biwak podwórkowy... :mrgreen:
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-04-03, 05:13   

Roman, to będzie robione w formie metodą worka próżniowego.
Tak jak podpowiedział Malutki to na blacie stołu będę przesączał materiał, układał w formie i na koniec worek i odessanie powietrza.
W sieci widziałem film producenta kanu z Niemiec na bazie lnu. To też jest pomysł.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
kuna 

Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 113
Skąd: Szamoty
Wysłany: 2015-04-04, 10:04   

Postęp techniczny, w postępie geometrycznym. Mój dziadunio, żałował, że nie będzie świadkiem postępu, tak dobrze zapowiadającej się ludzkości. Zaczynam to pojmować coraz bardziej i doceniać Jego słowa.
Tymczasem staram się zrozumieć Twoją koncepcję. Za Twoją, uważam, ponieważ przejąłeś, lub JĄ wymyśliłeś..
Tymczasem życzę Wszystkim, zdrowych i spokojnych Świąt!
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-04-05, 19:01   

Zdrowy i mokrego poniedziałku :)
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Jack 


Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 128
Skąd: Ontario, Kanada
Wysłany: 2015-12-02, 19:28   

Podziwiam samodzielne zrobienie kanu, to musi być ogromna przyjemność! Ja do takich prac mam przysłowiowe dwie lewe ręce i jeżeli nawet zrobiłbym samodzielnie kanu, to zapewne po wodowaniu stałoby się od razu łodzią podwodną...
_________________
http://ontario-nature-polish.blogspot.com/ (Blog po polsku)
http://ontario-nature.blogspot.com/ (Blog po angielsku)
http://www.flickr.com/photos/jack_1962/sets/ (Zdjęcia)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group