forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kanadjka Kuny - kolejna
Autor Wiadomość
kuna 

Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 113
Skąd: Szamoty
  Wysłany: 2015-12-02, 20:19   

Nie ma lewych rąk, sukces zależy od uporu i pokory, ciągłego powtarzania. Jak przedmówca powiedział: talentu w miarę, lecz musi być praca. Każde następne dzieło, będzie lepsze i zgrabniejsze, od poprzedniego. Wprawdzie nie mam czym pochwalić się, w temacie. Ale jestem pewien racji zasłyszanych (w/w) reguł.
W Radka pomyśle, zmieniłbym: miast płatów (sklejki kilkuwarstwowej?) ułożyłbym skośnie warstwę pasków koszulki sklejkowej szerokich na powiedzmy, max 30 mm, ciasno, ale nie jedna na drugiej. Kotwione zszywkami (tylko dwoma) i tylko do listew krawędziowych (pod listwami odbojowymi). Bez kleju (żywicy). Następną warstwę połóżmy na klej, prostopadle do osi i krawędzi. Następną warstwę skośnie, przeciwnie do pierwszej warstwy, także z klejem. Po przeszlifowaniu ostatniej warstwy, pokryć płótnem szklanym nasączonym żywicą epoksydową.
Tak namalowałem sobie w głowie i być może, po ukończeniu innej łajby, którą męczę od lat, wezmę się za ten pomysł. Ale jak widać, ,,nie trzymam języka za zębami" i być może ktoś opatentuje, jeśli TO ma jakąś wartość. Na moją niekorzyść. A, być może, nie ma tu cech nowości i już dawno ludzie pływają na takim. Postarałbym się kleić na listwach, zabezpieczonych całościowo folią. Aby poszycie, nie przykleiło się do W/w. Bez mocowania płatków koszulek sklejkowych zszywkami, do pozostałych listew kopyta. Oraz tak, aby krzywizna dziobu, mogła być rozchylana (później wkleimy łuki z listew klejonych na wzorniku), dla zdjęcia poszycia, bez niszczenia kopyta z listew. Będzie potrzebne, jeśli spodoba się. Spodziewam się ostrej krytyki i odrzucenia pomysłu, jako irracjonalnego.
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-12-03, 08:39   

kuna napisał/a:
Spodziewam się ostrej krytyki i odrzucenia pomysłu


Roman, czemu od razu krytyki. Wiele łódek powstało opisnaą przez ciebie metodą.





Rozcinanie dziobów a raczej nie sklejanie ich było już przy budowaniu wood canvas.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
kuna 

Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 113
Skąd: Szamoty
  Wysłany: 2015-12-03, 11:58   

Taaak? No to nie wnoszę pretensji do patentu! Ta pierwsza fota, jakby, ale zapewne z tkzw. obłogów. Czyli jakby koszulki sklejkowej, ale znacznie grubiej. no i ciężej. Zakładając że przy trzech warstwach koszulki i jednej z płótna szklanego z żywicą, uzyskamy ok. czterech milimetrów grubości poszycia, tu uważam, że waga nie powinna być rażąco wielka. Zaś wręgi, wklejałbym bez gięcia, ale także z kilku warstw. Klejonych (jeszcze nie wiem jak bym to zrobił) od razu wewnątrz kanu, lub w innej technice i po oszlifowaniu, wstawiał. Ale tu wyczuwam zagrożenie z powodu różnic w kształcie, przystawaniu. Gdyby od razu do wewnątrz kadłuba, to pozostaje sprawa wygładzenia, że nie wspomnę o lakierowaniu i in. robotach. Ale to wiadomo. Muszę zdobyć gdzieś, owe koszulki sklejkowe. Fabryki sklejek w Ełku i Piszu, zniknęły.
 
 
rwojtek 

Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 17
Skąd: Białystok
Wysłany: 2015-12-03, 14:36   

Jest fabryka sklejek u mnie w Białymstoku, chyba BiaForm się nazywa.
 
 
- Henas - 

Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 135
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-12-03, 20:13   

I u mnie w Bydgoszczy. Prawie codziennie obok niej przejeżdżam.
http://www.sklejka.pl/produkty

[ Dodano: 2015-12-03, 20:14 ]
Zawsze to trochę bliżej.
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2015-12-04, 08:19   

Roman, w Płońsku tartak Pana Malickiego produkuje obłogi sosnowe o szerokości 120 mm grubość 1,5 - 2 mm. Można kupić dowolną ilość w cenie producenta. Trafiają się też węższe ścinki.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group