forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pokazy szkutnicze Kielce 2016
Autor Wiadomość
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2016-02-24, 08:39   Pokazy szkutnicze Kielce 2016

Podczas trwania III Salonu Turystyki i Sportów Wodnych miałem przyjemność poprowadzić pokazy szkutnicze z budowy kanu metodą Skin-on-Frame oraz wyplatania ławeczek rafią. Warsztaty te poprowadziłem z Wiktorem Opałką z Łańcuta które przeprowadziliśmy przy stoisku i dzięki redakcji Magazynu Kajakowego WIOSŁO.
Podczas targów odbywała się też Konferencja „Zagospodarowanie szlaków wodnych ze szczególnym uwzględnieniem turystyki kajakowej” na której miałem prelekcję na temat: „Warsztaty budowy drewnianych kanu/kajaków i technik wiosłowania jako urozmaicenie oferty organizatorów aktywnego wypoczynku nad wodnymi szlakami”.

Czwartek 11 luty 2016

Do Kielc dotarliśmy tuż przed godziną 13. Wyjeżdżając z domu mieliśmy słoneczną, wiosenną pogodę. Prognoza synoptyków sprawdziła się i wraz z przemieszczaniem się na południe kraju krajobraz robił się coraz bardziej zimowy. Województwo świętokrzyskie przywitało nas zimową pogodą. Zaparkowaliśmy przy budynku Targów i poszliśmy przywitać się z Redakcją MK Wiosło oraz przygotować miejsce do pokazów szkutniczych.



Przy stoisku był już przygotowany przez Wiktora szkielet łódki.
Jest to sztywna konstrukcja składająca się ze sklejkowej stępki, stew i wręg. Wzdłużniki zostały wykonane z listewek sosnowych. Całość sklejona została żywicą epoksydową zagęszczoną mikro balonami.



Długość łódki to 487 cm, szerokość 86 cm, głębokość 32 cm i wysokość 52 cm.

Po przygotowaniu stanowiska, przyszedł czas na dopracowanie szczegółów pokazu.



Mając trochę czasu postanowiłem powyplatać ławeczkę.



Piątek 12 luty 2016

Od godziny 10 na stoisku MK Wiosło trwała rejestracja uczestników konferencji „Zagospodarowanie szlaków wodnych ze szczególnym uwzględnieniem turystyki kajakowej”.



Krzysiek Buczyński opowiadał o swoim wyczynie, 3-krotnym przepłynięciu morza bałtyckiego w składanym kajaku Neptun.





Chciałbym jednocześnie zachęcić do lektury książki „Trudna Droga Vikinga”, którą można kupić w MK Wiosło.



Po wystąpieniu Krzysztofa Buczyńskiego, Adam Grzegorzewski przybliżył PSKK.



Przyszedł czas na moją prelekcję „Warsztaty budowy drewnianych kanu/kajaków i technik wiosłowania jako urozmaicenie oferty organizatorów aktywnego wypoczynku nad wodnymi szlakami”.



Podczas omawiania technik wiosłowania z pomocą przyszedł mi Krzysiek Canis, który demonstrował omawiane przeze mnie techniki.





Prelekcję miał też Krzysiek Canis nt. „Znakowania Szlaków Wodnych”.





Przyszedł czas na pokrycie szkieletu kanu tkaniną.







Sobota 13 luty 2016

Był to dzień otwarty targów i sporo osób odwiedzało stoisko Magazynu Kajakowego Wiosło.



Czas wracać do domu.

_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
borsuk 

Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 9
Skąd: Szwajcaria Kaszubska / Oliwa
Wysłany: 2016-02-24, 21:49   

Witam !

Piękna ta łódka :smile: chciałbym taką miec do pływania solo po naszych Kaszubskich jeziorach , piękna robota , szacun :wink:

Pozdrawiam
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2016-02-25, 08:31   

Dzięki Marcin :)

Na początku kwietnia będą zdjęcia skończonej łódeczki. Ławki, gretingi, rozpórka, pokłady. Wodowanie zaplanowałem na 9 kwietnia.

Jak będzie znowu okazja złożyć taką łódeczkę to pokuszę się o pokrycie jej tkaniną kevlarową.



Koszt takiego poszycia to ponad 700 zł ale warto się pokusić o takie poszycie.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
borsuk 

Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 9
Skąd: Szwajcaria Kaszubska / Oliwa
Wysłany: 2016-02-25, 12:51   

Witam !

Nie kuś Radek bo... już chyba chcę miec taką łódkę :roll:

Pzdr.
 
 
Zirkau 
Zirkau

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 528
Skąd: Zirkau
Wysłany: 2016-02-27, 10:31   

jak ruch na targach? gdzieś relację z całych targów da się zobaczyć?
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2016-02-27, 21:57   

Zirkau, relację z targów to pewnie Adaś z "MK Wiosło" pewnie umieści. Co do ruchu to sobota była dniem otwartym, zaś piątek głównie dla zaproszonych gości i konferencja.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group