forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Niedzielne pływanie
Autor Wiadomość
borsuk 

Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 9
Skąd: Szwajcaria Kaszubska / Oliwa
Wysłany: 2016-03-02, 21:57   Niedzielne pływanie

Witam !
W minioną niedzielę była dośc ładna pogoda więc postanowiłem pocwiczyc sobie na jeziorze koło domu . Dośc mocno wiało więc schowałem się w przesmyku między J.Brodno Małe i Brodno Wielkie , pod mostem nawet dośc silny nurt bo o tej porze roku jest wysoki poziom wody w jeziorach , dalej nieco szerzej i osłonięte od wiatru . I tak przez cztery godzinki kręciłem się w koło to w jedną to w drugą stronę , kręciłem ósemki ,pływałem bokiem i tyłem . Pagajowałem po Kanadyjsku , Indiańsku , J-S i G-S . Miałem 3 różne wiosła i kombinowałem :roll: Pogoda jak na tą porę dośc fajna , lód cieniutki gdzieś przy trzcinach , pełny relax i skupienie się na wiosłowaniu , fajnie było .
Ciekaw tylko jestem co sobie myśleli sąsiedzi którzy mieszkają nad samą wodą jak mnie widzieli , pewnie że "pajac " kręci się w koło po wodzie w jakimś korycie bo wiosłowac nie umie :lol:





Pzdr.
 
 
qwertx01 

Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 63
Skąd: okolice Wołomina
Wysłany: 2016-03-03, 11:57   

Hehe... sąsiedzi pewnie tak, ale jak to napisałeś "korytko" masz fajne a i okoliczności przyrody można pozazdrościć :mrgreen:
 
 
borsuk 

Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 9
Skąd: Szwajcaria Kaszubska / Oliwa
Wysłany: 2016-03-03, 18:43   

Niestety nad całym "Kołem Raduńskim " jest coraz gorzej , z wody to jeszcze fajnie wygląda . Niestety okolice coraz bardiej zurbanizowane , całe brzegi jezior pogrodzone płotami , prywatne drogi ,zwarta zabudowa domków włażących do jezior każdy ze swoim "prywatnym " pomostem , nawet jak jest kawałek dzikości to wszędzie tablice z informacją że teren prywatny itd . To już nie te Kaszuby które pamiętam sprzed 30-tu i
wiecej lat .Szwajcaria Kaszubska to był kiedyś piękny rejon , niestety przez nieudolnośc władz lokalnych i pazernośc miejscowej ludności krajobraz został zniszczony bezpowrotnie. Taka łyżka dziegciu do beczki miodu :roll: Oczywiście im dalej od miast i dróg tym sytuacja wygląda trochę lepiej .
Przepraszam , musiałem to z siebie wyrzucic .
Pozdrawiam
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2016-03-03, 19:58   

borsuk napisał/a:
nieudolnośc władz lokalnych i pazernośc miejscowej ludności krajobraz został zniszczony bezpowrotnie.

Taka rzeczywistość, ale są już władze gdzie dbają o środowisko i ludzi.
Tylko czemu są daleko od nas.
_________________
Radek
www.radekkanu.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group