forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Patenty na szlifowanie (ręczne)
Autor Wiadomość
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2011-04-10, 14:18   Patenty na szlifowanie (ręczne)

w necie trafiłem na coś takiego:



macie jakieś inne patenty na tę czynność?
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
wojang44 

Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 22
Skąd: Zamość
Wysłany: 2011-04-12, 11:15   Re: Patenty na szlifowanie (ręczne)

Myszoor napisał/a:
w necie trafiłem na coś takiego:

Obrazek

macie jakieś inne patenty na tę czynność?


Ja szlifowałem szlifierką oscylacyjną. Równiutko, gładko i szybko.
_________________
Wojciech.
======
Jo-ho-ho! i butelka rumu.
 
 
JUKA2000 

Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 135
Skąd: znadwisły
Wysłany: 2011-04-12, 16:55   

wojang44 napisał/a:
Równiutko, gładko i szybko.

... i bez męczarni.
Ja używałem mimośrodowej GEX150 a wewnątrz w niedostępnych miejscach cyklina oraz papier ścierny. Do cięcia listew Festool simetric ale jeżeli jesteś stolarzo-szkutnikiem amatorem , to elektronarzedzie ma jedną dużą wadę ...
W ruchu jeszcze były wiertarko-wkrętarka , wyrzynarka ,frezarka. Przez chwilę używałem też takera elektrycznego, ale kiedy zobaczyłem że z tymi zszywkami to lipa , zrezygnowałem z niego .
 
 
SZYMONS 

Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 18
Skąd: Mragowo & Olecko
Wysłany: 2014-08-03, 08:45   

Szlifowanie oscylacja lub nakladka na wiertarke zrobisz gory i doliny. Dobre to jest od papieru P1000 w gore . Pierwsze szlifowanie to tylko dluga paca i nie za sztywna . Przed szlifowaniem dobrze jest wysmarowac kolorowa kreda. Widac wtedy gdzie jest mulda. Przepraszam za pisownie, nowy sprzet bez konfiguracji
 
 
Gabriello 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Maj 2012
Posty: 523
Skąd: Lubań
Wysłany: 2014-08-03, 13:38   

Osobiście wszystko, a zwłaszcza kadłub z zwenątrz szlifuję GEX 150 i jest miodzio.
Trzeba pamiętać, żeby ładnie pracować nadgarstkami na owalu i nie zatrzymywać (jakiejkolwiek szlifierki) w miejscu.
Wewnątrz szlifierka kątowa z tarczą lamelkową. Tu trzeba trzymać ją pewnie w jednej łapce i robić delikatne pociągnięcia od przodu do siebie, potem tylko papier 80 dla zniwelowania poprzecznych rysek po tarczy i porpawka 200 na gładko, ewentualnie + jeszcze drobniejszym papierem.
 
 
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-08-10, 18:58   

[quote ]Osobiście wszystko, a zwłaszcza kadłub z zwenątrz szlifuję GEX 150 i jest miodzio.[/quote]
Wszystko zależy od tego na ile dobrze jest dość dobrze.

Szlifowanie slifierkami ma swoje nieprzekraczalne granice i uzyskana powierzchnia będzie falować. Wysokim poziomem umiejętności można to falowanie zmniejszyć, ale nie zlikwidować.
Jedyną metodą jest długa laga (dla kanu z 75cm) i praca ręczna. Wbrew pozorom nie jest to bardzo upierdliwe jeśli zaczniemy od grubego papieru (dla listewek nawet 40) i szlifujemy tak długo by nastepny (drobniejszy) papier usuwał tylko rysy poprzedniego.
A dlatych co używają Festoola coś takiego;
http://www.flexicat-tools...t-FSB084112.php
 
 
SZYMONS 

Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 18
Skąd: Mragowo & Olecko
Wysłany: 2014-08-11, 05:12   

Używałem tego ustrojstwa i nie jest to rewelacja, ciężki i nie wygodny. Lepiej samemu zrobić lagę z airexu, a nawet kilka o różnych wymiarach i twardościach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group