forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Konserwacja i użytkowanie wiosła
Autor Wiadomość
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2011-05-10, 17:01   Konserwacja i użytkowanie wiosła

Artykuł Zaka Fellmana z "Sanborn Canoe" oryginalnie znajdujący się tu: http://www.sanborncanoe.c.../paddlecare.htm w tłumaczeniu To_masza jest do poczytania tu: http://www.kanu.pl/index....=article&id=39.
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Malutki 

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 185
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-05-10, 21:48   

Jak czytam takie teksty to czuję się barbarzyńcą. Na płytkich i zawalonych pomorskich rzekach moje wiosła ciągle tłuką o kamienie, są klinowane w konarach zwalonych drzew i używane do spychania się z przeszkód. Nie wyglądają może zbyt efektownie ale służą mi już kilka lat i jeszcze posłużą zanim zasilą jakieś ognisko. Są sosnowe.

Malutki
www.hobbo.net
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2011-05-13, 06:53   

Malutki napisał/a:
Jak czytam takie teksty to czuję się barbarzyńcą. Na płytkich i zawalonych pomorskich rzekach moje wiosła ciągle tłuką o kamienie, są klinowane w konarach zwalonych drzew i używane do spychania się z przeszkód. Nie wyglądają może zbyt efektownie ale służą mi już kilka lat i jeszcze posłużą zanim zasilą jakieś ognisko. Są sosnowe.

Ja tam sobie obiecałem, że jak już się dorobię drewnianego wiosła to będę go używać tylko na otwartych akwenach/głębszych rzekach - w pozostałych przypadkach będę katować swoje plastiki a te drewniane będą pływać w zapasie :D
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
kochamojazone 


Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 52
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-02, 23:59   

Jak przeczytałem ten artykuł pomyślałem sobie: jedni pucują swoje samochody, inni paznokcie, a jeszcze inni wiosła. No przecież ja tak nie robię :cool:
i zobaczyłem na ścianie przy biblioteczce wiosło,które wisi na ścianie (wiosła nie są przecież do wiszenia).
Jak zrobię nowe wiosło to stawiam je w pokoju obok łóżka :razz: , oglądam :razz: , macam :razz: , wącham :razz: , czasami z nim pływam, później cały cykl się znowu powtarza :razz: . Potem pojawiają się rysy :cry: . Później stawiam je coraz dalej od mojego łóżka; później służy mi już tylko do sporadycznego wiosłowania. A na końcu robię sobie jedno lub dwa nowe i cały cykl się powtarza. I chciałbym móc powiedzieć, że cieszę się, że wiosła się zużywają bo mogę zrobić nowe, bo się dzięki robocie przy nowym czegoś nauczyłem , ale nie mogę bo jestem cholernym gadżeciarzem i często ważniejsze jest posiadanie niż kurde wiosłowanie.
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2011-06-03, 05:48   

z zainteresowaniem przeczytałem temat i myśle żeby przygode z kanu rozpocząć o wiosła drewnianego. DORADŻCIE. Wertując Internet trafiłem na ciekawą strone kanu- szkoła nie podaje linku aby nie być posądzony o reklame !
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
Thialf 


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 514
Skąd: Wrocław/Brzeg
Wysłany: 2011-06-03, 06:55   

po wpisaniu w google "kanu-szkoła" pierwszy wynik jest Radka, więc czy to jest reklama? :lol: :mrgreen:

drawa napisał/a:
z zainteresowaniem przeczytałem temat i myśle żeby przygode z kanu rozpocząć o wiosła drewnianego.


widzę Twój duchowy rozwój, Bardzo mnie to cieszy, kiedy pierwsza relacja ze spływu w kanu?
 
 
Radek 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1226
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2011-06-03, 10:53   

Polecam wystrugać sobie wiosełko. Dopasowanym lepiej będzie się wiosłować.

Już za miesiąc wakacje, jak ktoś ma chęć na warsztaty to zapraszam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group