forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Letni Dunajec
Autor Wiadomość
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2011-10-30, 17:22   Letni Dunajec

kontynuując temat z ShoutBox'a:

Cytat:
Halny: Spłynąłem ostatnio Dunajcem. Sromowce Wyżne-Krościenko.Muszę przyznać, że miejscami było gorąco.

Myszoor: Michał - to jeszcze powiedz, ze Ci się nie podobało :D

maly: halny. też to zrobiłem z miesiąc temu.ciepło zrobiło się kilka razy,ale miałem niski poziom wody,a ty?

Jack: Myszoor--rozumiem Ciebie, pare razy pływałem po takich bystrych wodach, było super, ale realistycznie... z moim kanu wyładowanym kanu nie mogę pozwolić sobie na takie ryzyko, a poza tym... wolę po prostu wiosłować... i nie znoszę portaży.

Myszoor: Jacek - ja rozumiem ale u mnie odwrotnie - z ilością betów można powalczyć a przenoski (nie przewózki) bardziej mi leżą niż cały dzień wiosłowania :)

Halny: Na Dunajcu było świetnie!Szybki nurt może dawać dużo frajdy.Jeśli chodzi o stan wody to wydaje mi się, że był średni lub niski.Na odcinku do początkowej przystani flisackiej były trzy trochę groźne bystrza ale obyło się bez kąpieli.Dodam jeszcze, że to była moja pierwsza biała woda.

Myszoor: :) to napisz jeszcze jak widzisz ew. Dunajec jako propozycję wspólnego popływania - tak logistcznie (i może już na forum) :)

Halny: Ok.Szczerze mówiąc już się nad tym zastanawiam.Wiem, że są chetni na Dunajec.Mam blisko więc spróbuję zająć się organizacją. Jedno jest pewne; Dunajcem warto spłynąć!

maly: sądzę że na dunajec trzeba w dobrą wodę wpłynać bo za duża ,będzie niebezpiecznie,a za mała -tarcie po kamieniach

Halny: Ja przepłynąłem przy niskim poziomie i było ok.


Michał - rozpoznaj na razie temat noclegu dla grupy ludzi - OK?? I może rzuć jak to widzisz logistycznie w oparciu o tamte doświadczenia ...

I od razu pytanie do tych z większym doświadczeniem - czy czerwiec to dobry miesiąc na taką imprezę na tej rzece? zakładam, że w maju powodzi nie będzie ;)
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Halny 


Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 123
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-10-30, 20:32   

Z tego co wiem co roku w czerwcu organizowany jest "Międzynarodowy Spływ Kajakowy na Dunajcu"( tutaj pozwolę sobie zamieścić link do niektórym pewnie dobrze znanej strony zawierającej krótkie sprawozdanie z takiego spływu :wink: http://www.classiccanoes.eu/61splyw.html ). Stara impreza kajakowa(pierwsza odbyła się w 1936 roku), tegoroczna to była bodajże siedemdziesiąta.
Jak widać czerwiec jak najbardziej, aczkolwiek podczas ostatniego spływu Wkrą kilka osób proponowało termin kwiecień-maj.
Kwestia dogadania...(z tym może być różnie :wink: )
Tutaj opis szlaku Dunajca> http://wuja.republika.pl/dunajec.html ,
http://wuja.republika.pl/czarny_dunajec.html -można się zapoznać.
Żeby spłynąć sam przełom potrzeba ok. 2,5h.
_________________
Michał
 
 
Myszoor 
Miłośnik Myszek :)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 1407
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2011-11-03, 11:25   

Halny napisał/a:
Z tego co wiem co roku w czerwcu organizowany jest "Międzynarodowy Spływ Kajakowy na Dunajcu"( tutaj pozwolę sobie zamieścić link do niektórym pewnie dobrze znanej strony zawierającej krótkie sprawozdanie z takiego spływu :wink: http://www.classiccanoes.eu/61splyw.html ). Stara impreza kajakowa(pierwsza odbyła się w 1936 roku), tegoroczna to była bodajże siedemdziesiąta.

no to pozostaje namierzyć jakąś bazę i rozminąć się terminem z tym spływem - nie chyba, że ma nie być kameralnie :D

Halny napisał/a:
Jak widać czerwiec jak najbardziej, aczkolwiek podczas ostatniego spływu Wkrą kilka osób proponowało termin kwiecień-maj.

Jak kwiecień to Obra powinna być, jak maj to w sumie czemu nie?
_________________
Good judgment comes from experience, and experience comes from bad judgment : ) | Mysia Perć™ : P
Dumoine - zapiski z budowy -> eBook
 
 
Halny 


Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 123
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-03, 22:10   

Do wiosny jeszcze trochę czasu zostało można by ustalić pewne wytyczne.
Zatem kilka podstawowych spraw:

1. Jak długi odcinek chcemy spłynąć?
Może być wariant minimum czyli sam przełom. Myślę jednak, że jeśli ktoś przyjedzie z daleka będzie to dla niego niezbyt opłacalne.
Proponuję wiec aby na spływ poświęcić minimum DWA DNI na wodzie, a najlepiej więcej..

2. Jeśli chodzi o nocleg podczas spływu to albo na dziko (mnie taka opcja bardzo odpowiada, lubię biwaki i związaną z tym pewna dozę nieprzewidywalności i improwizacji ) , albo w jakichś kempingach po drodze. Jeśli takowe są :wink:

3. Kolejna sprawa (najważniejsza) to bezpieczeństwo. Trzeba pamiętać ,że Dunajec nawet przy niskim stanie wody jest rzeką górską o szybkim nurcie i może być groźny szczególnie jeśli w grę wchodzi brak rozwagi poparty małym doświadczeniem. Tutaj co nieco na ten temat: http://kajak.org.pl/wiedza/bezpieczenstwo/ . Wybaczcie jeśli kogoś nastraszyłem ale byli tacy, którzy wypłynęli i nie wrócili. Muszę się przyznać, że na kilku przełomowych bystrzach podczas mojego spływu miałem "stracha" :wink:

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły i sugestie w sprawie "letniego Dunajca" to proszę się wypowiadać.
Szczególnie w kwestii bezpieczeństwa spływu podczas wysokiego stanu wody na rzece...

[ Dodano: 2012-02-22, 14:03 ]
Co do terminu spływu Dunajcem to proponuje 22-24 czerwiec.
Będzie tak jak w tytule postu ''letni Dunajec''.
Więcej konkretów później.
_________________
Michał
 
 
tonieja 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 174
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2012-04-01, 10:37   

Halny, noclegi na dziko to bardzo kuszące romantyczne opcje, ale za ten romantyzm mozna sporo zapłacić (teren Pienińskiego Parku Narodowego?
 
 
Halny 


Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 123
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-04-01, 19:38   

Przez park płynie się krótko. Nie będzie potrzeby biwakować :smile:
_________________
Michał
 
 
Maciek 

Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: 2012-05-22, 14:55   

halo halo czy dalej planujecie dunajec pozdro:)
Maciek
 
 
ewa

Konto: Skasowane
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 237
Wysłany: 2012-05-22, 19:02   

http://forum.kanu.pl/viewtopic.php?t=407 planujemy :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group