forum.Kanu.pl » Strona Główna

 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wózek - można jeszcze inaczej :)
Autor Wiadomość
bosman 

Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 187
Skąd: Wwa
Wysłany: 2012-04-19, 10:21   

Pewnie. Samemu doświadczyć, najlepiej. Czasem jednak bywa kosztownie. Ale taki wózek, to nie majątek, a doświadczenie, ma swoją cenę.
Ja zbieram się uparcie, do budowy wózka, na dwóch widelcach rowerowych 26", z poprzeczką. Koła rowerowe, dwuwarstwowe. Najeżdżam wózkiem nad kanu i mocuję. (czyt. podwieszam kanu). Do upartych, świat należy! I jeszcze wszystko w powijakach. Szukam drugiego widelca i kół. Poprzeczka, z profilu zamkniętego, stalowego, cienkościennego.
_________________
"Wesołe jest życie staruszka"...
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2012-04-20, 04:57   

Do podwieszania proponuje http://www.prokajak.pl/12789960.html
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
bosman 

Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 187
Skąd: Wwa
Wysłany: 2012-04-20, 06:02   

W sposób bardzo bezceremonialny, wtykam liny w wolną przestrzeń między dachówkami, nad krokwiami podtrzymującymi dach. Deska i kanu, są bardzo lekkimi przedmiotami, dlatego uważam, że szkoda zachodu na windy. No może traffiło na gogusia lub słabą kobietkę. Nie mniej, technicznie, taka winda jest b. zarzutu.
_________________
"Wesołe jest życie staruszka"...
 
 
Thialf 


Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 514
Skąd: Wrocław/Brzeg
Wysłany: 2012-04-20, 06:39   

500 zł. za kilka bloczków profili i linek?! Cena według mnie ciut wygórowana.
_________________
"the question is who cares"
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2012-04-20, 06:49   

bosman napisał/a:
Najeżdżam wózkiem nad kanu i mocuję. (czyt. podwieszam kanu).
i tu była moja propozycja :mrgreen:
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
bosman 

Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 187
Skąd: Wwa
Wysłany: 2012-04-20, 12:44   

"Każdy orze, jak może." Czyli "zrób to sam" jak mawiał Słodowy. Zależy, ile kolega,ma na godzinę.

Ale zawieszać dnem do góry. Kiedyś, zastałem kocią rodzinkę...

[ Dodano: 2012-05-23, 08:33 ]
Wykonałem model wózka do kanu, na kołach rowerowych, 20 cali. Wykonałem zdjęcie i chętnie zamieściłbym na forum. Ten wózek, będzie jeździł za "Jubilat,em", jako zwykła przyczepka. Następny wózek, na widelcach i kołach, o podwójnych (czyt. dwuwarstwowych) kołach 26". Docelowo wykonam, jak tylko zdobędę drugi komplet, wideleca z kołem. Zasadą takiego wózka jest, najazd wózkiem nad kanu. Mocowanie przez podniesienie kanu, do wysokości poprzeczki łączącej widelce i jazda.

[ Dodano: 2012-06-21, 14:44 ]
Solidne widelce z "górali" i koła 26", na ośkach M10, już w moim posiadaniu. Teraz decyzja, czy poprzeczka, ma być wykonana z drewna, czy ze stalowego profilu zamkniętego, o przek. prostokątnym. Drewno, będzie wyglądało ładniej. Ale cięższe
(zapewne) będzie od profilu stalowego. Nie chę "iść" w kierunku zwiększania wagi. Profil, można elegancko przyspawać do sztyc. Sam jestem ciekaw, czy wyjdzie mi zamierzone rozwiązanie. Tak sobie wyobrażam, że kładę maszt do stewy dziobowej (ma wystawać i być, jakby dyszel, do zamocowania roweru). Maszt-rura, szklano-epoksydowa od Fly 111. Także żagiel, od tej deski. Ciekawe, jak rozwiąże się sprawa bomu. Coś mi mówi, że oryginalny, z Fly, nie zda egzaminu. Byłoby dla mnie frajdą, pojechać z kanu, rowerem. A po podniesieniu masztu, koła pójdą w górę. Także rower składak, złożony, nie powinien zabrać dużo miejsca na dziobie...
_________________
"Wesołe jest życie staruszka"...
 
 
drawa 
stary zgrywus


Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 751
Skąd: Warthegau
Wysłany: 2013-01-16, 18:51   

bosman napisał/a:
"Każdy orze,jak może."
_________________
Forum spływy pontony http://splywy-pontony.pho...68&p=1759#p1759
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Aktywności propagowane w tym forum mogą być niebezpieczne dla życia lub zdrowia.
Administrator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wypadki zaistniałe podczas ich uprawiania.
Pływaj zawsze w kamizelce asekuracyjnej. 90% (!) utonięć można by uniknąć gdyby ofiara miała ją założoną!

Korzystanie z Forum.Kanu.pl i www.Kanu.pl oznacza akceptację Regulaminu oraz zgodę na wykorzystywanie plików "cookies".

Administratorem www.Kanu.pl i forum.Kanu.pl jest Piotrek "Myszoor" Kaleta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group